Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Červená barva působí na každého jinak. Pro jednoho je to barva krve, násilí a nevraživosti, pro druhého je to naopak smyslná barva plná vášně a lásky. Ať už červenou miluješ nebo nenávidíš, oba dva postoje o tobě mnoho vypovídají.

Tajemství červené barvy! Co všechno o tobě prozradí

Rudé šaty
zdroj: Thinkstockphotos Rudé šaty
aktualizováno 18.02.2016, 16:06 | 18.02.2016, 16:06 | Krásná.cz / DyA

Červená barva působí na každého jinak. Pro jednoho je to barva krve, násilí a nevraživosti, pro druhého je to naopak smyslná barva plná vášně a lásky. Ať už červenou miluješ nebo nenávidíš, oba dva postoje o tobě mnoho vypovídají.

Vztah k červené barvě dokáže prozradit povahu osobnosti a odhalit věci, o kterých nemáš ani ponětí.

 

Jak je to s červenou barvou v přírodě?
Pokud se budeš snažit najít červenou barvu v přírodě, pak asi budeš zklamaná. V jemných tónech ji najdeš na květech rostlin nebo na peříčkách samečků některých ptáků. Konkrétně červená barva na peří samečků má za úkol nalákat samičky.

 

Tvůj šatník a červená
Červená ti může dodat pocit sebedůvěry. Naopak na ostatní lidi může působit agresivně, proto je důležité, abys oblečení s červenou barvou nosila s rozmyslem nebo ho šikovně kombinovala s neutrálními kousky. Pokud máš důležitý test ve škole, tak si pro pocit většího sebevědomí vezmi červené spodní prádlo. Další trik, jak si jemně zvednout sebevědomí, jsou červeně nalakované nehty. Nehty jsou sice vidět, ale rozhodně na sebe nestrhávají takovou pozornost, jako třeba červené sako.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víte jaké jsou barvy pro rok 2016? Podívejte se, jak se skvěle kombinují
Jaká je BARVA tvojí AURY? Zjisti to ze dne narození
Nauč se vnímat barvu své aury


Jak vnímají červenou kluci?

Jakmile má holka na sobě něco červeného, kluci mají pocit, že od ní dostávají jasný signál k tomu, aby ji ulovili. Jde o tzv. neverbální komunikaci, kterou nemůžeme ovlivnit. Kluci mají pocit, že je vyzíváme k činu, a vůbec je nenapadne, že jsme si červenou vzaly jenom proto, abychom se cítily sebevědoměji.

 


Červená a pudy

Červená symbolizuje dva nejzákladnější pudy, a to pud sexu a jídla. Oba dva pudy jsou nejdůležitější pro zachování lidské existence. To například vysvětluje i fakt, že v červené kuchyni nikdy nebudeš mít pocit sytosti. Určitě sis také všimla, že vykřičené domy mají červenou fasádu. Oba dva příklady dokazují to, že červená barva je oprvadu těsně spjata s lidskými pudy.


Ty a červená

Pokud máš ráda červenou barvu a tvůj šatník je plný červených lodiček, kabelek a triček, pak jsi velmi srdečný člověk. Lidé, kteří mají rádi červenou barvu, jsou upřímní a mají touhu po spravedlnosti. Také jsou velmi činorodí a milují život.

 

Na červenou módní inspiraci se podívej v naší galerii. 

 

Fotogalerie

1 / 12 Otevřít fotogalerii
 6 hlasů
Vaše hodnocení