Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tanga kalhotky se staly velkým hitem v 70. letech, kdy byly nošeny jako spodní díl u plavek. Je jim tedy už pěkných pár let a stále jsou mezi ženami a mladými dívkami velice oblíbené. Dost často se ale mluví o jejich škodlivosti - jak to tedy je a...

Tanga - přítel, nebo nepřítel?

Spodní prádlo - 2
zdroj: Thinkstockphotos Spodní prádlo - 2
aktualizováno 07.12.2015, 00:26 | 07.12.2015, 00:26 | Krásná.cz/Mersmerize

Tanga kalhotky se staly velkým hitem v 70. letech, kdy byly nošeny jako spodní díl u plavek. Je jim tedy už pěkných pár let a stále jsou mezi ženami a mladými dívkami velice oblíbené. Dost často se ale mluví o jejich škodlivosti - jak to tedy je a měla bys v jejich nošení pokračovat?

Gynekologové z této "módy" nejsou zrovna nadšení, proč? Určitě už jsi slyšela o problematice mykóz a podobných vaginálních zánětů. Vyšlo už o nich mnoho článků, ve kterých bylo tipů a rad, jak se těmto infekcím vyhnout. Tanga bohužel patří právě do kategorie věcí, kterým by ses měla vyhnout, pokud na tyto problémy často trpíš. Není důležité jen změnit jídelníček (například omezit cukr), ale právě se zaměřit na hodně opomíjenou část oblečení, a to kalhotky. Neměly by být pouze pohodlné, ale měly by být z kvalitního a prodyšného materiálu.

Nechci tanga odsuzovat, protože je pravda, že vadí pouze každodenní nošení. Když je občas vyměníš za klasické kalhotky, neměla bys mít s infekcí problémy. Pro to, aby ses jim vyhla, je také důležitá intimní hygiena. Zvlášť, pokud si v takových kalhotkách libuješ, je pro tebe správná hygiena ještě důležitější - nemávej rukou nad intimními gely pro ženy. Když se budeš pořádně (ale zas ne přehnaně) starat o svá intimní místa, s tanga kalhotkami to nebudeš přehánět, nemělo by se ti nic stát.

 

Spodní prádlo - 1
Tanga dělají krásný zadeček, ale s jejich nošením se to nesmí přehánět. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jsou samozřejmě takové slečny, které vyloženě na záněty trpí, a ty by se tomuhle módnímu výstřelku měly nejlépe vyhnout. Pak jsou takové, které to neřeší a v životě zánět mít nebudou ani neměly - rozhodni se ty, pokud ale už jsi zánět prodělala není dobré si zahrávat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Líbí se nám tanga?
TEST: Spodní prádlo prozradí, jaká jsi v posteli
Stahovací kalhotky. Že by novodobý pás cudnosti?

Také si, hlavně v zimě, dávej pozor, jak se oblékáš - tanga opravdu zakrývají jen to nejnutnější, a pokud věčně chodíš s odhalenými zády a ledvinami, může se ti sice vyhnout poševní zánět, ale zato nastydneš a odnese to tvůj močový měchýř nebo ledviny. To je samozřejmě stejně vážné jako kterákoliv jiná nemoc. Ženy jsou na problémy močových cest náchylnější než muži, protože mají jinak tvarovanou a jinak dlouhou močovou trubici, infekce se rychleji šíří, a když člověk nastydne, není to nic příjemného. Určitě to sama víš, pokud jsi už třeba takový zánět močových cest nebo ledvin prodělala.

 

Spodní prádlo - 3
Když je zima, vsaď na klasické, bavlněné kalhotky. Svému tělu prospěješ nejvíc. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Navíc tyto infekce mají ošklivou vlastnost - neustále se vrací, a proto je důležité je pečlivě přeléčit, nebo ještě lépe se jim zcela se jim vyhnout.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jak si hrát s kalhotkami při sexu?
Zákeřná rakovina vaječníků: V těle se může dlouho skrývat!

Jaký tedy ze všeho plyne závěr? Jsou tanga skutečným nepřítelem? T o určitě ne. Ale stejně jako u většiny věcí je nutné vědět, co je akorát a co už je příliš. Nic by se totiž nemělo přehánět a tak pokud chceš tanga nosit - nos je. Dbej ale na intimní hygienu, pečlivě se oblékej a občas je prostřídej s jiným kvalitním typem kalhotek!18 hlasů
Vaše hodnocení