Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dospíváte a zatímco s mamkou to ještě jakžtakž jde, s otcem si vůbec nerozumíte. O čem byste se s ním tak měly bavit? O klucích ze třídy nebo líčení asi sotva. Navíc vůbec nechápe, když trpíte svým premenstruačním syndromem nebo menstruačními bole...

Táta k nevydržení, nebo kamarád a rádce o klucích?

Otec a dcera
zdroj: Getty Images Otec a dcera
aktualizováno 05.03.2019, 00:03 | 05.03.2019, 00:03 | Krásná.cz

Dospíváte a zatímco s mamkou to ještě jakžtakž jde, s otcem si vůbec nerozumíte. O čem byste se s ním tak měly bavit? O klucích ze třídy nebo líčení asi sotva. Navíc vůbec nechápe, když trpíte svým premenstruačním syndromem nebo menstruačními bolestmi a na nic nemáte náladu.

Táta ve vás stále vidí svou malou holčičku a nerozumí tomu, že už se začínáte cítit dospěle. Mermomocí se tak snaží, aby vše zůstalo při starém. Pořád stejně dobrý prospěch ve škole, stejné zájmy, stejní kamarádi, žádná malovátka. Žádné noční potloukání venku! Když se hezky obléknete, tak podle něj vypadáte příliš vyzývavě. Natož když zjistí, že už se dávno holíte a nosíte podprsenku. Jak s tátou přežít to, že vás momentálně absolutně nechápe, ani vy jeho?

 

Otec a dcera
(Foto: Getty Images)


Podnikejte spolu akce


Pokud nemáte žádného bratra, otec vám možná v dětství nutil některé klučičí zájmy jako třeba fotbal. Pokud vás to nechytlo, tak teď možná nesdílíte vůbec žádné zájmy a trávíte spolu čím dál tím méně času. To vašemu vztahu vůbec neprospěje.

 

Zjistěte, jaké jsou vaše společné zájmy a nechte tátu, aby vám rozšířil obzory třeba v kultuře. Nebo stačí, když spolu jednoduše zajdete třeba na nějaký lepší oběd, při tom stačíte probrat spoustu věcí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co o tobě řekne tvůj vztah s rodinou?
Ideální kluk: Musí být jako táta! Nebo radši ne?
Máš problémový vztah s MAMKOU? Tohle ti pomůže


Buďte kámoši


Možná vám toho táta až moc zakazuje, určitě ale z důvodu, že se o vás bojí. Zatímco jako malou vás měl pořád pod kontrolou, teď jste se mu najednou vzdálily. Vypěstujte si s otcem kamarádský vztah, jedině tak vám bude víc věřit. Ptejte se ho na historky z jeho dospívání, navíc vás může obohatit o mužský pohled na určité věci. Díky tomu posléze lépe proniknete do světa kluků a snáz porozumíte vztahům s nimi.


Žárlí na vaše nápadníky?


Váš táta se možná hned nevyrovná se skutečností, že už se začínáte vídat s nějakým klukem. Bojí se, aby vám někdo neublížil nebo vás citově neranil. Nebojte se svého prvního kluka tátovi představit, aby se ti dva spřátelili a váš otec viděl, že nemusí mít žádné obavy. Mužský názor na vašeho zájemce přece vůbec není k zahození! Navíc prokoukne, kdyby se vás nějaký kluk snažil jen tak využít a upozorní vás na to.

 

Otec a dcera
(Foto: Getty Images)


Nezklamte tátovu důvěru


Pustil vás otec na ten večírek, kam jdou všichni, ale jen pod podmínkou, že budete do určité hodiny doma? Neberte to jako ultimátum a snažte se jeho požadavky splnit. Pokud ho nezklamete, tak vám bude důvěřovat a příště vám dovolí zůstat venku déle.

 

Když se totiž budete chovat zodpovědně, nebude mít důvod se o vás zbytečně bát. Také přesvědčí i vaši matku, že jste rozumná dívka a nemusí tak vyšilovat z každé maličkosti. Mít během dospívání dobrý vztah s tátou zkrátka přináší samé kladné věci. Třeba vám pak jednou dokonce půjčí své auto, abyste se mohly vytáhnout před kamarády.0 hlasů
Vaše hodnocení