Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tradiční pojetí cirkusu se mění. Jak bude vypadat cirkusové představení v budoucnosti?

Stop zneužívání zvířat! Tento cirkus používá místo zvířat okouzlující hologramy

cirkus
zdroj: Instagram cirkus
aktualizováno 08.08.2019, 00:00 | 08.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Tradiční pojetí cirkusu se mění. Jak bude vypadat cirkusové představení v budoucnosti?

Spousta lidí cirkusy nemá ráda proto, že považují hrátky se zvířaty za jejich zneužívání. Cvičit dravé šelmy je po celá desetiletí rozporuplnou záležitostí, a dokonce se uvažuje o tom zvířata v cirkusech úplně zakázat. Německý cirkus Cirkus Roncalli tak místo nich začal využívat hologramy, což se považuje za obrovský krok k ukončení cirkusového zacházení se zvířaty.


Tento cirkus byl založený už v roce 1976 a v 90. letech minulého století začal upouštět od představení s živými zvířaty. Od roku 2018 už v jejich show žádná zvířata vidět nemůžete, tedy alespoň ne živá. Stále tu však panuje magická atmosféra tradičního cirkusu. Hologramy, které během svých představení ukazují, jsou opravdu ohromující. Jak to všechno probíhá a čím cirkus dokáže své publikum tak ohromit?

 

cirkus
(Foto: Instagram)


Během jednoho večera mohou diváci vidět nádherné a zářící koně běžící kolem jeviště nebo například obrovského slona, který hýbe ušima. Hologramy jsou propracované tak, abyste měly pocit, že zvířata jsou víc než skutečná, přestože jde o iluze. Přitom vše vypadá tak křehce, jako by to mělo každou chvílí zmizet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Akrobacie na kruhu: Trendy sport pro sílu, fyzičku i ladnost
Rozhovor s žonglérskou skupinou Magnis
Jak nosit trendy neonové barvy a nevypadat jako od cirkusu?


Lidé jsou z cirkusu nadšení a považují tento nápad za obrovský pokrok. Nejen díky vyřazení zvířat, ale i ve srovnání se starými staromódními cirkusy. 3D hologramy dokážou vytvořit také to, co by normální cirkus nezvládl a všechny návštěvníky tím překvapit. Například umístit nad hlavy diváků obrovskou zlatou rybku. A budoucí cirkusy budou umět nabídnout ještě mnohem víc. Co třeba zapojení holografických dinosaurů nebo mystických bytostí?

 

cirkus
(Foto: Instagram)


V době, kdy je hnutí za práva zvířat čím dál tím silnější, může být tohle skvělou alternativou k tradičním cirkusům. Už tak mnoho dalších cirkusů vyloučilo z představení koně, slony, lvy a podobně, aby na nich nebyly spáchány krutosti.


Podívejte se na Instagram, co všechno byste mohly v holografickém cirkusu vidět! Líbí se vám nebo byste stále daly přednost cirkusu, který znáte ze svého dětství?

 0 hlasů
Vaše hodnocení