Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když jsi na biologii dávala pozor, hádáme, že mnoho důležitých informací o vagíně ses nedozvěděla. Pojďme se vrátit zpátky do školních lavic a zopakovat si zásadní věci, které by každá žena měla vědět. Možná tě některé skutečnosti naprosto šokují.

Tento druh VÝTOKU může ohrozit tvé zdraví! Jak ho poznáš?

Vagína
zdroj: Thinkstockphotos Vagína
aktualizováno 01.05.2018, 00:00 | 01.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

I když jsi na biologii dávala pozor, hádáme, že mnoho důležitých informací o vagíně ses nedozvěděla. Pojďme se vrátit zpátky do školních lavic a zopakovat si zásadní věci, které by každá žena měla vědět. Možná tě některé skutečnosti naprosto šokují.

Máme pro tebe šest věcí, které bys rozhodně měla znát.


1. Je nestejnoměrná
Také tě vyděsilo, že tvá vagína vypadá nesouměrně? Neboj, rozhodně nejde o nějakou vadu, naopak matka příroda si s naší vagínou pěkně pohrála. Pokud svou vagínu pečlivě prozkoumáš, zjistíš, že její části mají odlišné tvary, barvy i velikosti. Možná máš jeden pysk delší nebo vrásčitější. Dobrou zprávou je, že všechny zmíněné věci jsou naprosto normální. Přijmi svou vagínu takovou, jaká je, a uvidíš, že se ihned budeš cítit 100% ženou.


2. Chlupy, nebo chloupky?

Mnoho dívek očekává, že jejich vagína bude plná hustého porostu. Může se ale klidně stát, že na vagíně vyroste pouze několik drobných chloupků. Obě varianty jsou naprosto v pořádku, protože každý člověk je jiný a každý člověk má jiný typ ochlupení. V případě, že ti chlupy vadí, zakroč a zpacifikuj je pomocí žiletky. Na druhou stranu bys měla vědět, že tě do holení nesmí nikdo nutit. Je jenom na tobě, zda se oholíš, nebo ne.

 


3. Může se opotit
Měla jsi někdy pocit, že máš vlhké kalhotky, aniž bys byla vzrušena? Pak rozhodně nešlo o pocit, protože na vagíně je několik potních žláz! Pokud chceš nepříjemnému pocení předejít, pak zahoď spodní prádlo ze silonu nebo hedvábí, ale naopak nakup kalhotky z bavlny. Uvidíš, že v tomto spodním prádle se budeš cítit skvěle.


4. Má svou specifickou vůni
Zarazilo tě, že jsi ze své vagíny cítila pižmový nebo snad kovový zápach? Žádný strach! Každá vagína má svou specifickou vůni, která ti nemusí být příjemná. Jenom si dej pozor na rybinu. V takovém případě by se mohlo jednat o vaginální infekci, se kterou musíš neprodleně ke svému gynekologovi. Vůni vagíny můžeš ovlivnit i tím, že si pořídíš mýdlo na intimní hygienu, které voní "čistě" a zároveň stabilizuje pH ve vagíně.

 


5. Co ten výtok?

Je naprosto normální, když se svých kalhotkách objevíš čistý, bělavý nebo nažloutlý výtok. Také je v pořádku, když ho tam občas bude trošku více. Výtok vlastně znamená, že se tvá vagína sama pročišťuje, což můžeme považovat za dobré znamení. Na druhou stranu existují druhy výtoků, na které si musíš dávat pozor. Měj oči na stopkách v případě, že jsi objevila nazelenalý nebo zšedivělý výtok. Pokud se tak stane, určitě ihned navštiv lékaře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor! Tyhle TŘI informace o TAMPÓNECH bys měla vědět
5 věcí, které bys rozhodně měla vědět o KONDOMECH
Největší mýty o sexu, kterým nikdy nevěř


6. Objevila jsem na vagíně pupínek!

Ano, občas se může stát, že na vagíně nalezneš bolestivý pupínek. Většinou se jedná o zarostlý chloupek nebo klasický pupínek, který do dvou dnů zmizí. Určitě ale hrbolek sleduj, a pokud se do týdne nezklidní, zajdi za gynekologem. Jistota je jistota!0 hlasů
Vaše hodnocení