Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nebaví tě uvzdychané hrdinky dívčích románků ani dokonalé svůdkyně z knih ála 50 odstínů šedi? Seznam se s holkami, jejichž příběhy tě budou bavit!

Tip na čtení: Tyhle holky bys měla znát!

Čtenářka
zdroj: Thinkstockphotos Čtenářka
aktualizováno 16.08.2014, 00:01 | 16.08.2014, 00:01 | Krasna.cz/trm

Nebaví tě uvzdychané hrdinky dívčích románků ani dokonalé svůdkyně z knih ála 50 odstínů šedi? Seznam se s holkami, jejichž příběhy tě budou bavit!

Jsou chytré, vtipné, akční, důmyslné, mají nadpřirozené schopnosti, šestý smysl nebo prostě z pekla štěstí. A jejich příběhy jsou díky tomu zábavné, napínavé a zatraceně čtivé. Seznam se se současnými literárními ikonami.

 

Kdo: Vanessa Michael Munroeová


Autor: Taylor Stevensová
Série: Lovkyně informací - Neviňátko - Loutka
Vydává: Knižní klub

 

Tip na knihu - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Proč? Hlavní hrdinka si v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona. Je chytrá, temná, tajemná, přitom ale zůstává velmi ženská. Chvilkami tě bude svou dokonalostí štvát, většinou ti ale sedne a budeš její útrapy sledovat s napětím a nadšením. Navíc tě přivede do exotických zemí a tajemného světa náboženských sekt, které autorka popisuje velmi realisticky i proto, že v jedné sama v dětství byla nucena žít.


Hodnocení: 85 %

 

Kdo: MacKayla Laneová


Autor:
Karen Marie Moning
Série: Horečka: Temná horečka - Krvavá horečka - Horečka Dananů; připravuje se Snová horečka (předpokládané vydání 2015), plánována je celkově sedmidílné série
Vydává: Jota

 

Tip na knihu - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Proč? Byly tu upírské série, teď jsou v módě série o monstrech a slečnách s mimořádnými schopnostmi. Tahle patří k těm zdařilejším. Kniha (a snad i očekávaná pokračování) není jen dalším přírůstkem do knihovničky "potřebuju-nějak-zabýt-čas knížek", svým rádoby-historickým nádechem, keltskou mystikou a lehce erotickým podtónem si jistě zvládne najít své čtenáře a příznivce.


Hodnocení: 75 %

 

Kdo: Cassandra Cassie Palmerová


Autor:
Karen Chance
Série: Cassie Palmer: Dotkni se temnoty, Unesena stínem, Obejmi noc, Proklej svítání
Vydává: Baronet

 

Tip na knihu - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Proč? Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy — což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Nenech se odradit prvním dílem, po pravdě, na jednu knihu je v ní až moc postav. Mafiáni, upíři, duchové, jasnovidky, mágové... S každým nové příběhy, zápletky... Po chvíli nevíš, kdo je kdo, obzvlášť, když postava na pár (desítek) stránek zmizí ze zřetele, a najednou se objeví a hraje důležitou roli, jenže ty si nedokážeš vzpomenout, kdo že to má být. Námět jako takový není špatný, ale postavy mohly v sérii na scénu přicházet postupně, takhle je to moc velká nálož hned na začátku. Když se ale prokoušeš jedničkou, další díly tě potěší. Už je v nich víc prostoru na bojůvky s monstry, milostné zápletky i erotické jiskření a nečekaná dobrodružství. Celý příběh postupně zraje a napíná tě od začátku až do konce.


Hodnocení: 80 %

 

Kdo: Cassie Bellová
Autor:
Gabriella Poole
Série: Temná akademie: Vyvolení – Spoutaní - Rozpolcení - Ztracení

 

 

Tip na knihu
(Foto: oficiální zdroj)


Proč? Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. Nejen to zaujme novou studentku Cassie Bellovou. Postupně odhaluje, že její spolužáci nejsou úplně obyčejní, že Akademie skrývá velké tajemství a že i ona sama o sobě netušila vše podstatné. První díl má trochu pomalejší rozjezd, ale ke konci už kniha nepostrádá spád, napětí a chuť začíst se do dalších dílů. Zejména dvojka a trojka jsou silnou stránkou této série, tajemství Akademie se poodkrývá jen postupně, takže s napětím otáčíš další a další stránky. Nechybí napětí, trocha lásky, velká přátelství i nepřátelství, šokující překvapení i akční momenty.


Hodnocení: 75 %

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Recenze dystopické knihy Hon
S těmihle knihami se o prázdninách nudit nebudeš
Jak napsat a PRODAT knihu

 

Kdo: Nombeko


Autor:
Jonas Jonasson
Kniha: Analfabetka, která uměla počítat
Vydává: Panteon

 

Tip na knihu - 5
(Foto: oficiální zdroj)


Proč: Druhý román autora Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel, knihy, která se stala bestsellerem a dočkala se i úspěšné filmové verze. Kniha není Staříkovým pokračováním, přináší nový příběh, i když styl autora je tu hodně rozpoznatelný. Nombeko se postupně z jihoafrického slumu dostává shodou nečekaných náhod až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule. Na cestě potkává podivínské čínské sestry, pronásledují ji tajní agenti, napomáhá s vývojem atomové bomby... Je to pěkné, čtivé, pořád dost humorné, aby kniha sama o sobě obstála, ale pokud jsi četla Staříka, můžeš mít pocit, že se téma trochu opakuje. Princip, na kterém je vystavěn Stoletý stařík (neuvěřitelná setkání, politické pozadí, historické co-by-kdyby atd.) je tu zkopírovaný až hanba. Ale i tak je kniha rozhodně příjemným počtením.

 

Hodnocení: 90 %

 

Kdo: Charlotte Lavigneová


Autor:
Nathalie Royová
Série: Pikantní život Charlotte Lavigneové: Cayenský pepř a javorový pudink - Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky - Cabernet sauvignon a jahodový dortík
Vydává: Jota

 

Tip na knihu - 6
(Foto: oficiální zdroj)


Proč: Charlotte Lavigneové je lehce přes třicet, pracuje jako asistentka v televizním pořadu, má neuvěřitelný šarm a hlavu plnou ideálů. Je trochu zmatkařka a nešika, věčně s vyčerpaným účtem a s plnou hlavou představ o svém ideálním protějšku. Pobaví tě její život plný randění, hezkých chvil s přáteli a hlavně vaření. Kulinaření je totiž její největší vášní.


Hodnocení: 65 %

 

Kdo: Abby Abernathyová


Autor:
McGuire Jamie
Série: Krásná katastrofa - Učiněná katastrofa
Vydává: Fortuna Libri

 

Tip na knihu - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Proč: Strhující milostný příběh klasického formátu - bad boy a naivní slušňačka. Ale přesto je to příjemná změna a trochu chytřejší lovestory v záplavě v současnosti populárních erotických románů pro ženy. Víc než na erotično vsází na romantickou notu a na charisma hlavního mužského hrdiny, potetovaného rebela Travise Madoxe. Toho Abby potkává po svém nástupu na univerzitu a její nevinná image získává trhliny, dokonce se objevují stopy hříšné minulosti. Příběh nabízí jak ženský, tak mužský pohled na věc a je tak příjemnou a nenucenou "učebnicí" mezilidských vztahů.

 

Hodnocení: 80 %4 hlasů
Vaše hodnocení