Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prodražil se vám trochu váš prázdninový program nebo jste měly nečekané výdaje? Ať tak či onak, finanční nouze o prázdninách je víc než běžná záležitost a může se dotknout každé z vás. Jak z ní ven? A jak si uprostřed prázdnin vydělat nějakou tu k...

Trápí vás finance? Jak si uprostřed prázdnin vydělat nějakou tu kačku?

brigáda - 2
zdroj: Getty Images brigáda - 2
aktualizováno 31.07.2018, 00:06 | 31.07.2018, 00:06 | Krásná.cz

Prodražil se vám trochu váš prázdninový program nebo jste měly nečekané výdaje? Ať tak či onak, finanční nouze o prázdninách je víc než běžná záležitost a může se dotknout každé z vás. Jak z ní ven? A jak si uprostřed prázdnin vydělat nějakou tu kačku navíc?

Sousedská výpomoc


Máte kolem sebe sousedy, kteří mají psy anebo malé děti? Pak není nic jednoduššího, než se jich poptat, zda s hlídáním nebo venčením nepotřebují pomoc. Nabídněte se jim a svou situaci jim popište. Řekněte, že byste ocenila nějakou finanční kompenzaci za váš čas, ale dejte jim volný prostor v tom, aby vám sami nabídli, jakou částku vám za přivydělek dají. Vzhledem k tomu, že tito lidé vás i vaše rodiče dobře znají, dokážou odhadnout, že je na vás spoleh.

 

Náš tip: Necítíte-li se na hlídání, můžete pomoci třeba i s donáškou nákupů, zaléváním kytek během něčí dovolené, sekáním trávy nebo úklidem.

 

brigáda - 1
(Foto: Getty Images)


Letní tábory


Na táborech a prázdninových akcích pro děti si můžete také jednoduše přivydělat. Většinou vyhledávají pomoc s organizací, s hlídáním nebo doučováním dětí anebo v kuchyni. Drobné mínus je to, že většinou se tyto akce pořádají minimálně na týden a musíte tedy počítat s tím, že budete nějakou dobu mimo domov. To je ale skvělá příležitost k tomu se seznámit s někým novým anebo poznat letní lásku.

 

Náš tip: Příměstské tábory, domy dětí a volnočasová centra mohou hledat i krátkodobější výpomoc. Poptejte se.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak získat tu nejlepší brigádu na léto

Jak si sehnat brigádu?

Kde hledat letní brigádu a jak nenaletět podvodníkům?

 

brigáda - 3
(Foto: Getty Images)

 

Doučování

 

Kdo by v létě mysle na školu. No, bohužel minimálně ti, koho čeká na konci prázdnin reparát nebo v září opravná maturita. A kdo jiný by jim pomohl s přípravou, než zodpovědné jedničkářky. Můžete nabídnout své schopnosti i dětem, které čeká po prázdninách nástup do první třídy a potřebují dohnat základní znalosti, se kterými u zápisu prošly jen s odřenýma ušima.

 

Náš tip: Před dovolenou hodně lidí potřebuje oprášit alespoň základní fráze v cizím jazyce. I s tím můžete - za adekvátní odměnu - možná pomoci.


Agentury


Poslední možností jsou různé agentury, které neustále někoho shánějí a dost často i na poslední chvíli. Zkuste se do pár z nich přihlásit a nechte si poslat jejich nabídky. Zvažte všechna pro a proti a vyberte si pro sebe samozřejmě tu nejlepší variantu. Pokud si s něčím nebudete jisté, poraďte se se svou starší kamarádkou anebo maminkou.

 

Zkuste se zaměřit také na různé sezónní práce. Stánky s hotdogy a se zmrzlinou potřebují obsluchu, koupaliště plavčíky, na Moravě je zas v srpnu hodně práce při žních nebo na vinohradu a zemědělci shánějí brigádníky na výpomoc.

 


Držíme palce!0 hlasů
Vaše hodnocení