Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvoje nejlepší kamarádka by mohla podle své menstruace seřizovat hodinky a ty přemýšlíš, zda ji budeš mít za tři týdny, za pět dnů, nebo tento měsíc vůbec. Ženy jsou různé a u každé z nás frekvence menstruování může vypadat jinak.

Trápí tě nepravidelná menstruace?

Menstruace
zdroj: Thinkstockphotos Menstruace
aktualizováno 15.03.2017, 00:29 | 15.03.2017, 00:29 | krasna.cz/mydivky.cz

Tvoje nejlepší kamarádka by mohla podle své menstruace seřizovat hodinky a ty přemýšlíš, zda ji budeš mít za tři týdny, za pět dnů, nebo tento měsíc vůbec. Ženy jsou různé a u každé z nás frekvence menstruování může vypadat jinak.

Co je normální? Pro každou dívku bude odpověď na stejnou otázku jiná. Všechna hlediska menstruace se mohou lišit v závislosti na ženě. U některých dívek mohou uplynout léta, než se cyklus ustálí, a u jiných může probíhat pravidelně od samotného začátku. Délka menstruace může být také různá, stejně jako počet dnů mezi menstruacemi a jejich síla. Zkušenost je nejlepší způsob, aby ses mohla dozvědět, co je pro tebe normální.

 

Bolestivá menstruace


Některé dívky mají menstruační bolesti. A jiné nikoli. Bolesti mohou být mírné nebo silné a jsou pociťovány v různých okamžicích menstruačního cyklu. Někdy mohou začít společně s rozvojem tvého těla a může se také měnit jejich intenzita. Některé dívky pociťují potíže během ovulace, jiné dívky hlavně při menstruaci. Všechny tyto rozdíly jsou však zcela normální.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Menstruace - dá se přejít bezbolestně?
Neboj se první menstruace
Druhá menstruace dokáže potrápit

 

Na houpačce


Bezprostředně před menstruací se u tebe může projevit premenstruační syndrom (PMS). U některých dívek se objevuje už dva týdny před tím, než se objeví krvácení. Stejně jako v případě menstruačních bolestí příznaky premenstruačního syndromu mohou být mírné nebo silné. Nejčastěji se jedná o výkyvy nálad. V kontrole těchto stavů velmi pomáhá vyvážená strava a cvičení.

 

 

U mnoha žen se neprojevuje premenstruační syndrom.
Pokud se neprojevuje ani u tebe, nemusí se objevit nikdy, tedy ani později během tvého života. Asi 50 % žen nemá příznaky PMS před menstruací nikdy, nemusíš však o tom říci svému chlapci, který se určitě bude snažit být na tebe výjimečně milý po několik dnů.

 

Jak vidíš, každý organismus je jiný, a tedy tvůj cyklus je jiný než u tvých kamarádek, zřejmě je s tebou všechno v pořádku a nemáš se čím trápit.0 hlasů
Vaše hodnocení