Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stačí zadat fotku a rychle zjistíte, zda se tvář podobná té vaší stala inspirací třeba pro Vincenta van Gogha nebo Pabla Picassa.

Tuhle appku musíte zkusit: Najde vašeho dvojníka v mistrovských dílech

Kate Hudson
zdroj: Instagram Kate Hudson
aktualizováno 04.09.2018, 12:56 | 04.09.2018, 12:56 | Krásná.cz

Stačí zadat fotku a rychle zjistíte, zda se tvář podobná té vaší stala inspirací třeba pro Vincenta van Gogha nebo Pabla Picassa.

Kulturní institut Google vytvořil mobilní platformu Google Arts & Culture, která umožňuje lidem z celého světa objevit umění na svých chytrých telefonech, včetně světových i českých galerií a muzeí. Navíc v rámci své aplikace spustila i novou funkci - Art Selfie - která umožňuje uživatelům spárovat vlastní tvář s tváří z obrazu.

 

Využívá technologii počítačového vidění založeného na strojovém učení, která porovnává tvář uživatele s tisíci historickými uměleckými díly ve své databázi. Nová funkce je dostupná prostřednictvím aplikace Google Arts & Culture pro zařízení s operačním systémem Android i iOS.

 

Platforma Google Arts & Culture je domovem miliónů artefaktů a uměleckých děl, od pravěku až po současnost, kterými do databáze přispívají galerie a muzea po celém světě. Aplikace už zaznamenala úspěch v USA, Austrálii, Singapuru či Indii a teď je dostupná i v České republice.

 

Bezpečnostní tip: Společnost Google uchovává selfie pouze na čas potřebný k vyhledání shody s uměleckým dílem.

 

Kdo už své art dvojče nalezl?

 

Herečka Sarah Michelle Gellar a její umělecké dvojče.

 

Sarah Michelle Gellar
(Foto: Instagram)

 

Herečka Kate Hudson se podle aplikace podobá plachému mladíčkovi.

 

Kate Hudson
(Foto: Instagram)

 

Aplikace už má na kontě i srdceryvné perličky: třeba tento pár, který Art Selfie spojilo s párem z uměleckého díla. Očividně k sobě osudově patří. Hřejivý je i tento případ ženy z amerického města St. Louis, kterou selfie spojilo s portrétem její vlastní prababičky Emmy.0 hlasů
Vaše hodnocení