Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přiznala se ti kamarádka, že se jí líbí holky? Jak se k ní máš chovat teď?

Tvá kámoška je lesba. Co s tím?

aktualizováno 07.04.2012, 00:00 | 07.04.2012, 00:00 | tej

Přiznala se ti kamarádka, že se jí líbí holky? Jak se k ní máš chovat teď?

Homosexualita dnes není to stejné, co byla před dvaceti lety. Člověk se jí tolik netají, ale o to víc ho ostatní lidé odsuzují. Přiznala se ti kamarádka k homosexualitě a nevíš, co to znamená? Jak se k ní máš chovat a co ti hrozí? Povíme ti to.

 

Je homosexualita nakažlivá?

 

Možná se této otázce zasměješ, ale věř, že někteří lidé tomu věří. Opila ses a líbala se s ní na párty? Lesbou se tím rozhodně nestaneš! Homosexualita není žádná nemoc ani životní styl. Jedná se o vrozené dispozice, které se rozhodně nedají vyléčit ani jinak chytit. Nemusíš se proto bát, že by tě „změnila“, vše je pouze ve tvé hlavě.

 

 

Homosexualita versus bisexualita

 

Dva pojmy, které rozhodně neznamenají to samé. Pokud je dívka čistě homosexuální, nelíbí se jí sex s muži a vůbec jí nepřitahují. Bisexuální jedinec se může zamilovat do obou pohlaví a je mu jedno, zda spí s ženou nebo mužem. Je kamarádka bisexuálka? Vůbec to neznamená, že chce chodit s holkou, třeba se jí jen líbí homosexuální hrátky v posteli.

 

Jak se k ní chovat?

 

Dnešní mládež není k homosexuálním párům zrovna shovívavá. Ovšem proč? Oni si nevybrali, že chtějí být takoví, ale prostě se s tím smířili. Je to stejné, jako kdyby ses posmívala blondýnkám, protože nemají tmavé vlasy. Tvou kamarádku stálo její přiznání mnoho úsilí, tak proč jí to ztěžovat? Už takhle to v životě nebude mít jednoduché!

 

Vyjede po mě?

 

To, že je kamarádka lesba, vůbec nemusí znamenat, že po tobě někdy vyjede. Je to úplně stejné, jako bys měla kamaráda kluka. Zkus si s ní promluvit, pokud máš pochybnosti. Nesnaž se jí ovšem urazit, jen jí na rovinu řekni, že lesbička nejsi ani trochu a vyzkoušet to nechceš. Určitě se mezi vámi hodně změní, ale proč to bůhví jak řešit?

 

 

Kamarádi si tě dobírají

 

Rozkřiklo se, že je tvá kamarádka na holky a ostatní si myslí, že jsi také lesbička? Opravdu na tom tolik záleží? Zkus si představit, že bys byla na jejím místě. Nestačí, že se musí neustále skrývat, nemůže dát svou lásku najevo a partnerku hledá mnohem hůř, ale ještě se s ní přestane bavit nejlepší kamarádka. Zkus se nad tím trochu zamyslet a určit si priority. Ostatní vám mohou být přeci ukradení, ne?

 

Je nemocná?

 

Další mýtus je ten, že jsou lesbičky nemocné nějakou pohlavní chorobou. Je sice pravda, že takový Aids má více homosexuálů, ale jedná se jen o muže, jelikož je anální sex daleko nebezpečnější. Navíc bys s ním musela spát, což není zrovna moc pravděpodobné. Homosexuální dívky jsou právě daleko méně náchylné než heterosexuální muži se ženami, jelikož k úplnému sexu nedochází.
 10 hlasů
Vaše hodnocení