Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš svým blízkým nadělit vlastnoručně vyrobený dárek, který tě nebude stát tisíce, ale zároveň bude vypadat bombasticky? Máme pro tebe několik návodů, které nejsou příliš pracné, ale výsledný efekt vypadá na jedničku.

Ty nejlepší DIY dárky pro HOLKY! Co potěší SÉGRU, MAMINKU nebo BABIČKU?

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 06.12.2017, 16:14 | 06.12.2017, 16:14 | DyA

Chceš svým blízkým nadělit vlastnoručně vyrobený dárek, který tě nebude stát tisíce, ale zároveň bude vypadat bombasticky? Máme pro tebe několik návodů, které nejsou příliš pracné, ale výsledný efekt vypadá na jedničku.

Co darovat sestře, mamce nebo třeba babičce? Poradíme ti. 

 

PRO SÉGRU
Chceš své sestře dát dárek od srdce? Zkus jí vyrobit dárkovou krabici, která se bude skládat z oblíbených věcí. Při tvorbě krabice je důležité, aby sis zvolila jedno téma. Miluje tvoje ségra zmrzlinu? Věnuj jí krabici plnou věciček, které jsou potřebné k výrobě domácí zmrzliny. Podobně můžeš vytvořit i "spa box" zaměřený na relaxaci a odpočinek. Do takové krabice vlož sprchový gel, bombu do koupele, svíčku, sheet masku nebo třeba malý lak. Do boxu můžeš připsat věnování a třeba i přání do nového roku. Dárkovou krabici s překvapením můžeš vytvořit na jakékoliv téma, takže jenom stačí, když si promyslíš, co má tvoje sestra nejraději. Uvidíš, že tento dárek jí vytvoří úsměv na tváři.

 

Zmrzlinový box
(Foto: Pinterest)


PRO MAMINKU
Koho by nepotěšila vlastnoručně vytvořená čokoláda, kterou stačí zalít horkým mlékem a rázem se z ní stane horká čokoláda. Pokud i tvá maminka ráda mlsá, neváhej, a zkus jí takovou čokoládu vyrobit.

 

Horká čokoláda na špejli
(Foto: Pinterest)

 

Co budeš potřebovat:
200 g čokolády 
2 lžíce smetany
dřívka na nanuky
koření

 

Jak na to:
Čokoládu rozlom na menší kousky a rozehřej v parní lázni. Můžeš použít jak hořkou, tak i mléčnou nebo bílou čokoládu. Následně přidej dvě lžíce smetany tak, aby se ti směs spojila. Do formičky na tvoření ledu vlij čokoládu. Nejlépe uděláš, když ji naliješ do 3/4 formičky, abys zbytek mohla doplnit o rozsekané oříšky, chilli nebo třeba marshmallow bonbony.


Až bude čokoláda lehce ztuhlá, vlož do jejího středu dřívko na nanuky. Následně vlož formičky do studené místnosti, kde skvěle ztuhnou. Teď už stačí, když si pohraješ s finálním balením. Čokoládu můžeš naaranžovat do celofánu a dozdobit vánočními mašlemi či samolepkami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máme pět tipů na vánoční dárky pro tvého miláčka!
Nevíš, jaké vánoční dárky vybrat pro rodiče? My ti poradíme!
DIY: Vánoční dárek pro přítele na poslední chvíli

 

BABIČKA
Neznáme babičku, kterou by nepotěšila kapka něčeho ostřejšího. Co takhle, kdybys své babičce darovala 2 v 1. Na první pohled by si mohla myslet, že jí věnuješ sladkosti, ale při bližším prozkoumání by zjistila, že pod čokoládovou slupkou se skrývá tekuté zlato. Navíc celý dárek vypadá jako ananas. No není to sen?

 

Ananas
(Foto: Pinterest)


Co budeš potřebovat:
láhev alkoholu
bonbony
tavící pistoli


Jak na to:
Celý postup je opravdu jednoduchý. Stačí, když vybereš láhev alkoholu, který má tvoje babička ráda. Někdo si potrpí na vaječný likér, jiný na víno. Opravdu velmi záleží na tom, abys zvolila správný alkohol. Následně láhev oblep měkkým papírem, na kterém ti budou lépe držet bonbony. Teď už stačí, když bonbon po bonbonu budeš nalepovat na láhev tak, aby ti nikde nezbylo volné místečko.


V případě, že chceš z láhve vytvořit ananas, nezapomeň na kousky listů, které dodají na výsledném efektu. Následně celý "ananas" vlož do celofánu a máš hotovo! Nápaditý dárek, který tvou babičku rozhodně potěší.0 hlasů
Vaše hodnocení