Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Asi by vás překvapilo, kdyby vám v asijské restauraci přinesli na stůl tato umělecká díla.

Umělkyně vytváří úžasná díla ze sushi! Příliš krásná na to, aby to bylo k jídlu

Sashimi umění
zdroj: Instagram Sashimi umění
aktualizováno 12.09.2019, 00:00 | 12.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Asi by vás překvapilo, kdyby vám v asijské restauraci přinesli na stůl tato umělecká díla.

Japonská žena se proslavila nejen na sociálních sítích tím, že vymýšlí do detailu promyšlené obrazy ze sashimi. To je jeden z nejoblíbenějších druhů sushi, které se skládá z kusů ryb nebo mořských plodů. Většinou jde o syrové kousky, mohou být ale také lehce tepelně upravené. Každopádně málokoho by vás při konzumaci tohoto jídla napadlo, co všechno pěkného se z něj dá udělat.

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)


Myslíte si, že je Instagramerka @mikyoui00 někdo, kdo vystudoval kuchařinu nebo alespoň umění? Omyl! Mladá žena nepracuje ani v kulinářském, ani v designovém průmyslu. Vařením se zabývá jen doma, ráda ale připravuje jídlo a lásku k této činnosti se snažila předat také svému synovi.

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)


Svůj talent prý objevila díky tomu, že chtěla potomkovi ukázat a naučit ho, jak krájet sashimi. Stejně jako to, jak probíhá příprava tohoto pokrmu, aby pak na talíři vypadal pěkně. Všechny své dovednosti se naučila sama, případně sledovala některá instruktážní videa na Youtube. Byla to pro ni výzva zkusit vytvářet tak složité umění právě z potravin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kouzelné ilustrace ukážou, jaké výhody přináší být single a bydlet sama
Dívka vytváří kouzelné ilustrace během své ranní kávy
Úchvatná přeměna lidí ve zvířata! Umělkyně dokáže s barvami úžasné věci!


Japonka své techniky postupem času rozvíjela a později začala experimentovat s různými druhy ryb a dalšími ingrediencemi. Všechny, které používá, jsou jedlé! To, jak se zlepšovala, lze sledovat na jejím Instagramu, kde se její výtvory stávaly čím dál tím víc náročnými. Přibylo také jejích fanoušků, dnes už má přes šedesát tisíc sledujících.


Amatérská umělkyně není výjimečná jen díky tomu, že ve svém umění věnuje pozornost i těm nejmenším drobnostem. Když vytváří například postavy v pohybu, umí to tak, že vypadají obzvlášť živě. A proč vyobrazuje především ženy? Není za tím nic jiného, než že je pro ni jednodušší ryby uspořádat do rozevlátých tvarů jako jsou dlouhé vlasy či šaty.


Mezi její nejslavnější sushi obrazy patří malá mořská víla Ariel, princezna Locika nebo královna Elsa z populárního Ledového království. Všechny postavy vypadají dokonale elegantně, že by bylo škoda třeba jenom jedno její jídlo sníst.

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)


Kromě toho ale @mikyoui00 dokáže udělat také mystická zvířata, jako jsou draci nebo jednorožci. Často ale zobrazuje i reálné ptáky nebo ryby, jedním z jejích oblíbených motivů je třeba páv.

 

Sashimi umění
(Foto: Instagram)

 

Na více ukázek se podívejte v galerii nebo na její Instagram.

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii
 0 hlasů
Vaše hodnocení