Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V létě je to bez nich téměř nepředstavitelné. Jenže obyčejné plavky mohou mít na svědomí spoustu nepříjemných rizik.

Utajený letní nepřítel: Obyčejné plavky!

Léto v plavkách
zdroj: Thinkstockphotos Léto v plavkách
aktualizováno 02.08.2013, 00:00 | 02.08.2013, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

V létě je to bez nich téměř nepředstavitelné. Jenže obyčejné plavky mohou mít na svědomí spoustu nepříjemných rizik.

Základní pravidlo léta? Nikdy nezůstávej dlouho v mokrých plavkách! Pokud jsou mokré a ty v nich zůstaneš, můžeš prochladnout. Pokud trpíš na záněty nebo vaginální infekce, je pro tebe pravidlo druhých (suchých) plavek doslova nutné. Jinak se ze stále se vracejících potíží nikdy nevyhrabeš.


Riziko gynekologických či urologických infekcí není vyloučeno, pokud zůstaneš v mokrých plavkách příliš dlouhý čas, zejména v chladnějším počasí. Mokré plavky totiž představují ideální prostředí pro kvasinky. Rizikové je i koupání v chlorovaném bazénu, ale také jen obyčejné pocení podpořené nošením neprodyšných a umělých materiálů a přiléhavých kalhot, například džín. Kvasinky mohou udeřit i při nedostatečné či přehnané hygieně. Také se vyvaruj parfémovaných pomůcek - mýdel, vložek a toaletního papíru. Tvým spodním partiím ale nedodá ani nechráněný styk, užívání antibiotik, které naruší vzájemnou rovnováhu bakterií, a také některé druhy antikoncepce či stresové období.


Pak přichází svědění, pálení, výtok a červenání, za které mohou mikroskopické kvasinky Candidy. Pokračuje to výtokem, který je hustý, bílý až nažloutlý a zapáchá. Zároveň tě začne trápit svědění, které se nedá vydržet. Nejen při močení a sexu to pálí až bolí a genitálie opuchají a rudnou.

 


V létě tě díky setrvávání v mokrých plavkách snadno může potkat také zánět močových cest. Do problémů tě může dostat ale i obyčejné vysedávání na studené zemi nebo jen lavičce. Podbřišek bolí a chce se ti neustále na malou, přitom ale ze sebe nemůžeš dostat ani kapku. Příčina je jasná. Zlobí tě močový měchýř.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nástrahy léta aneb 4 tipy, jak se vyhnout vaginálním problémům
8 pikantních zajímavostí o tom, co skrýváš mezi nohama
Nedej šanci mykóze

Doma.cz: Sexy klín: Předejděte trapasům a zarudlým tříslům

 

Jak z toho ven: Nasaď první pomoc, která funguje jako přírodní antibiotikum - brusinky. V lékárně koupíš nejrůznější extrakty. S těžšími záněty si pak nejlépe poradí antibiotika předepsané lékařem.

 

Historie plavek

 

První zmínky o dvoudílných ženských oděvech používaných pro atletické účely pochází již z antického Řecka z období kolem roku 1 400 před naším letopočtem.

 

Dvoudílné ženské oděvy, které se podobaly plavkám, jsou zobrazeny také na starověkých freskách nalezeno v Pompejích.

 

V moderních dějinách se první koupací oděvy (župany) objevily koncem 18. století v Evropě. Jednodílné plavky v moderním pojetí pochází až ze začátku 20. století.

 9 hlasů
Vaše hodnocení