Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Člověk hned nemusí odjet někam na dva týdny, aby z toho léta něco měl. Ono se dá cestovat i po České republice a na takový maličký relax klidně stačí dva, tři dny.

Užij si víkend v Liberci

Výlet do Liberce - 2
zdroj: Mediafax Výlet do Liberce - 2
aktualizováno 16.08.2012, 00:00 | 16.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/ipo

Člověk hned nemusí odjet někam na dva týdny, aby z toho léta něco měl. Ono se dá cestovat i po České republice a na takový maličký relax klidně stačí dva, tři dny.

Na dámskou jízdu jsme si vybraly Liberec. Hodně dlouho jsme vybíraly a přebíraly, až jsme se nakonec rozhodly pro liberecký hotel Babylon, který má ve svém komplexu i aquaprak a wellness. Zaplatily jsme si pokoj se čtyřmi lůžky, který byl rozdělen posuvnými dveřmi na dva. Pro čtyři holky ideální.

Hotel krásný! A když to říkám já, tak už to něco znamená. Bludiště s mnoha výtahy a dlouhatánskými chodbami připomínají hotely Las Vegas. Měly jsme dva propojené pokoje a přesto v každém televizi. Jedním z kanálů byla dokonce i arabská televizní stanice Al-Džazíra :-) Všechny pokoje mají okna do atria. Do atria vede také nádherná brána.
K vidění tam je terárium se dvěma hady a vedle jedno s králíkem a veverkou. Úplně v přízemí atria se chodí na snídaně, které jsou bohaté, a dá se říct, že pečivo, sýry, šunky, koláče, ovoce, zelenina, müsli, vajíčka, párky, džusy, kávy a čaje uspokojily i mě.

 

Výlet do Liberce - 3
(Foto: Mediafax)

 

Pokud ovšem pojedete do Babylonu kvůli aquaparku, nedělejte to. Budete zklamaní. Místo aquaparku spatříte pouze aqua, park byste hledali marně. To bylo naše velké zklamání. Na aquapark malý bazén, navíc ještě studená voda, studený vzduch. Všude plno mladých rodin s cachtajícími se miminky. Pobyt v aquaparku jsme měly v ceně, ale jestli jsme tam vydržely třičtvrtě hodiny, tak i to je moc.

Nicméně dvě z nás měly objednanou masáž a ta se nám tak líbila, že bychom snad klidně za slečnou masérkou zajely znovu. Začaly jsme lávovými kameny a po třiceti minutách jsme přešly na čokoládovou masáž. No, co vám budu povídat... Moc moc příjemné to bylo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
První dovolená v zahraničí bez rodičů
Na sport šik a pohodlně
Moře: perfektní pomocník pro zdraví i krásu

Když už je člověk v Liberci a míní vytáhnout paty z hotelu, tak by se měl jet podívat na Ještěd, i kdyby nechtěl. Autem je to chvilička a dá se zaparkovat hned u lanovky. Tou jsme vyjely nahoru a kochaly se a fotily, a fotily a kochaly se. Televizní vysílač na Ještědu je dominanta severních Čech, kterou zná každý. Ale už dva roky tam spolu s ním sedí ještě Dítě z Marsu. Schválně se na něj jdi podívat. Fanoušky moderních ulítlostí tenhle Marťánek dozajista potěší.

 

Výlet do Liberce - 1
(Foto: Mediafax)

 

Dolů z kopce už se to dá, takže jsme lanovku nechaly být a rozhodly se to "seběhnout“ po svých. Když tu dvě z nás zaujaly kolobežky. Dolů vede hladká silnice a koloběžkou jsi dole za chvíli. Půjčí ti k tomu i slušivou svítivě zelenou vestu a helmu. Dole u lanovky jsme poseděly v bufetu, pily citronádu a koukaly nahoru. Na televizní vysílač je vážně pěkný pohled. Ničím nenarušuje ráz krajiny, a přestože byl postaven v 60. letech 20. století, pořád vypadá orginálně a moderně. Však také za něj jeho autor Karel Hubáček získal prestižní Perretovu cenu, což je cena za architekturu.

Další věc, která se vybaví nejen milovnicím zvířat, když se řekne Liberec, jsou bílí tygři. Zoo Liberec je jedinou zoo v ČR, která tyto bílé kočičí albíny s modrýma očima chová. A 1. července tohoto roku se liberecké bílé tygřici Surye Báře podařilo přivést na svět až tři koťátka. Koťata bylo možno sledovat pouze na obrazovkách, teď už je ale pavilon šelem opět přístupný veřejnosti. Je na koťatech, kdy opustí porodní box, vyjdou si na špacír a předvedou se tak v plné kráse všem těm šťastným návštěvníkům.

Jak vidíš, Liberec má co nabídnout. Ono úplně stačí, když člověk takhle stojí na náměstí Dr. Edvarda Beneše, tiše kouká na novorenesanční radnici a užívá si to.3 hlasů
Vaše hodnocení