Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte už nakoupené všechny vánoční dárky a teď už jen zbývá je zabalit? Máme pro vás tipy, jak to letos udělat originálně a nápaditě. Potřebovat budete jen pár šikovných rukou a trochu kreativity.

Vánoční inspirace: Tipy na netradiční balení dárků + NÁVOD na magické přáníčko

Balení dárků
zdroj: oficiální zdroj Balení dárků
aktualizováno 17.12.2017, 00:16 | 17.12.2017, 00:16 | Krásná.cz

Máte už nakoupené všechny vánoční dárky a teď už jen zbývá je zabalit? Máme pro vás tipy, jak to letos udělat originálně a nápaditě. Potřebovat budete jen pár šikovných rukou a trochu kreativity.

Přestože se může jevit jako zbytečná ztráta času, s láskou zabalené dárky však mnohdy v obdarovaném vyvolají i dvojnásobnou radost nebo umocní pocit překvapení. Zkuste se proto letos vyhnout specializovaným balicím linkám v obchodních centrech a vsaďte raději na osobní přístup.

 

Pevná krabice jako základ

 

Ať už je před vámi balení dárku jakéhokoli rozměru nebo tvaru, celý proces zjednoduší pevná krabice, kterou následně už jen dotvoříte k obrazu svému. Využít můžete i krabici, ve které je zboží zabaleno od výrobce, stačí je polepit pěkným papírem.


Balte ekologicky

 

Zapomeňte letos na kýčovité balicí papíry, které jsou k dostání v každém supermarketu a místo toho pořiďte obyčejný balicí papír z recyklovaného papíru. A pokud se obáváte, že takto zabalená krabice bude vypadat nudně, strach mít určitě nemusíte. Stačí je dozdobit dle vlastní fantazie: potiskat razítky, ovázat lýkem nebo hrubým provázkem, doplnit větvičkou jehličí či šípku… Takto zabalené balíčky se pod stromečkem budou vyjímat.


Využijte darů přírody

 

Vydejte se do lesa na procházku a nasbírejte cokoli, co vám padne do oka. Na dárcích se budou skvěle vyjímat šišky, větvičky jehličnanů, jmelí či kousky březové kůry. Ty můžete k dárkům připevnit pomocí tavné pistoli nebo je jen zastrčit za provázek. Ten použijte jutový, který bude s použitými materiály perfektně ladit.


Na balíčky můžete připevnit i usušená kolečka pomeranče nebo jablíček. A pokud je nestíháte usušit, k dostání je v toto roční období mají i v jakémkoli krámku pro kreativce.

 

Vánoční dárky
(Foto: oficiální zdroj)


Balení šperků


Dáváte-li někomu šperky, využít lze například skořápek od vlašských ořechů. Ty zbavte jádra a vystelte vatou nebo je vysypte třpytkami. Následně do nich umístěte konkrétní šperk a obě půlky ořechu převažte stuhou.


Cedulky na dárky


Cedulky na dárky můžete vytvořit pomocí obyčejného kartonu, který vystřihnete do požadovaných rozměrů a opět můžete ozdobit nejrůznějšími přírodními motivy. S psaním jmen si vyhrajte a dejte si na nich záležet. Skvěle se také vyjímají cedulky z perníkového těsta, které upečte v troubě a ozdobte polevou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

24 dokonalých vánočních nail designů FOTOGALERIE
Co musíš stihnout do Vánoc?
Vánoce jsou za dveřmi aneb vánoční DIY


Náš tip: Vyrobte si originální vánoční přáníčko, které použijete i jako vánoční ozdobu

 

Vánoční přání - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Potřebujeme:


- Gelli plate (k dostání např. na aladine.cz), gelová podložka, je novou a okamžitě velice populární kreativní pomůckou na tvorbu originálních podkladů na papír i textil, pomocí barev, šablon i razítek. Používá se při technice zvané MONOTYP, kdy na podložku nanesete barvy (akrylové, temperové, textilní), rozetřete je pomocí válečku, přidáte šablonu, razítka či různé textury, měníte barvy, kombinujete je, dílo postupně ještě za mokra obtiskáváte, a každý výtvor je originál s efekty, jichž byste jinak nedocílili.
- Plastová šablona Sněhové vločky
- Váleček
- Akrylové a metalické akrylové barvy
- Třpytivý sprej
- Holografická barva
- Reliéfní barva ledový sníh
- Štětec, špachtle, zakrývací páska, černý fix

 

Vánoční přání - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Postup:


1. Na Gelli plate kápneme kapku od každé akrylové barvy a rozválečkujeme je po celé ploše. Přiložíme na podložku čtvrtku papíru a rukou přejíždíme tak, aby byl obtisk barev dokonalý. Opatrně čtvrtku s obtiskem sejmeme a necháme zaschnout.

 

Vánoční přání - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Na zaschlou čtvrtku přiložíme šablonu a oblepíme zakrývací páskou tak, aby zakrývala šablonu v místech, kde přesahuje obtisk Gelli plate, přestříkáme třpytivým sprejem a necháme zaschnout. Na obtisk s třpytivým sprejem přiložíme šablonu sněhové vločky.

 

Vánoční přání - 2
(Foto: oficiální zdroj)


3. Přes šablonu špachtlí opatrně naneseme pastu ledový sníh, jen do míst, kde prosvítá obtisk.


4. Sníh necháme zaschnout a štětcem natřeme okraje obtisku z Gelli plate holografickou barvou. Po zaschnutí holografické barvy namalujeme štětcem metalickou barvou očko vánoční ozdoby a necháme zaschnout.

 

Vánoční přání - 3
(Foto: oficiální zdroj)


5. Vánoční ozdobu obtáhneme černým fixem. Celé vánoční blahopřání ořízneme na potřebnou velikost a dopíšeme nápisy černým fixem. Černým fixem nakonec nakreslíme kolem celého vánočního přání rámeček.0 hlasů
Vaše hodnocení