Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho dívek se domnívá, že když si pro ztrátu panenství vyberou staršího muže, tak je zaučí a nebude to pro ně nepříjemné. Je to pravda, nebo jde jen o mýtus a starší partner vůbec nemusí být ohleduplnější a zkušenější?

Vaše poprvé: S vrstevníkem, nebo se starším a zkušeným?

Dívka v posteli
zdroj: Getty Images Dívka v posteli
aktualizováno 19.02.2019, 00:00 | 19.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Mnoho dívek se domnívá, že když si pro ztrátu panenství vyberou staršího muže, tak je zaučí a nebude to pro ně nepříjemné. Je to pravda, nebo jde jen o mýtus a starší partner vůbec nemusí být ohleduplnější a zkušenější?

Dívky by měly posoudit, koho si k tělu pustí jako prvního. Jde totiž o první intimní zážitek, který si budou pamatovat po celý život. Pokud navíc proběhne ztráta panenství ne zrovna nejlepším způsobem, tak to na nějakou chvíli může ohrozit dívčin přístup k sexu a „zablokovat“ ji to. Existuje několik možností, jak o „to“ přijít a každá dívka si musí vybrat, co považuje za nejrozumnější cestu pro začátek sexuálního života.


Spousta mladých žen prožije své poprvé se svým přítelem. Sex přirozeně berou jako další krok, jak se blíž poznat. Přijít o panenství s někým, s kým chodíte a koho milujete, to může být krásný zážitek. Pokud je to však premiéra pro oba, může se také stát, že si mladík nebude moc jistý tím, co přesně má dělat a bude dost "vyjukaný".

 

Panenství
(Foto: Getty Images)


Není to sice pravidlo, ale pro dva nezkušené lidi se tak první sex může stát docela úsměvným zážitkem. Pokud se tomu poté společně zasmějí, tak je to jedině dobře. Zároveň je to však pro dívku citlivé téma a snadno ji může ranit, že to neproběhlo přesně podle jejích představ.


Jiné dívky se proto raději oddají nějakému staršímu milenci, kterého však ani pořádně neznají. Ani takový muž však vůbec nemusí být ideální řešení. Když totiž dívku její "vyvolený" pro tento účel moc nezná a není gentleman od přírody, tak k ní nemusí být vůbec ohleduplný. Může mu jít naopak o vlastní potěšení s mladší kořistí. Někdy dívce dokonce třeba vytkne, že je ještě panna, a to je pro začátečnici v sexu velice nepříjemná zkušenost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nakolik si ceníš svého panenství?
Jsi připravená na PRVNÍ SEX? Tohle ti napoví
MOJE POPRVÉ: V 17 letech jsem panna a nestydím se za to

Ideální pro vás může být nalezení kompromisu, zlaté střední cesty. Pokud nejste zadané a máte nějakého kamaráda, který je ohleduplný, citlivý a záleží mu na vás, tak se zbavíte mnoha starostí spojených s poprvé. Když se navíc ujistíte, že má už nějaké ty zkušenosti, ale zároveň to není tak úplně holkař a k dívkám se vždy zachoval dobře, tak vaše poprvé neskončí obávaným fiaskem. Bude vědět, co a jak, abyste si to co nejvíce užily i vy. Nesmí to však za žádnou cenu být nějaký sebestředný sobec, i kdyby vypadal sebelíp.

 

Anketa
S kým jste prožila svoje první milování?
43 hlasů
S vrstevníkem.
149 hlasů
Teprve mě čeká.
Hlasovalo 285 lidí
 


Důležité také je, abyste byly v tom správném rozpoložení. Nesmíte být k sexu donucené, ale měly byste se na tuto zkušenost cítit dostatečně dospěle. Správné psychické rozpoložení, trochu vína a tlumená hudba, to jsou faktory, které vám pomůžou uvolnit se. Pokud jste ještě nebyly plnoleté, tak víno raději vynechejte, aby to všechno nedopadlo spíš špatně než dobře. Čím víc se ale dokážete uvolnit, tím menší bude pravděpodobnost, že půjde o nepříjemný zážitek.

 

Pár v posteli
(Foto: Getty Images)


Nezapomeňte také, že ať už si pro první sex vyberete zkušenějšího nebo nezkušenějšího, musíte si být jisté, že právě s ním opravdu chcete ztratit své panenství. Ani on by to neměl brát na lehkou váhu, zdůrazněte mu, jak je to pro vás důležité. A to tak, aby byl potěšený, že to chcete vykonat právě s ním. O to víc se bude snažit! Správní muži jsou vždy rádi, když jsou v něčem první, zvlášť když jde o prvenství v oblasti sexu.0 hlasů
Vaše hodnocení