Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všechno zlé je k něčemu dobré? Dnešní příběh čtenářky, která si přála zůstat v anonymitě, toto heslo až mrazivě naplňuje.

VAŠE PŘÍBĚHY: Autonehoda nám vrátila tátu

V nemocnici
zdroj: Thinkstockphotos V nemocnici
aktualizováno 23.05.2014, 00:00 | 23.05.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Všechno zlé je k něčemu dobré? Dnešní příběh čtenářky, která si přála zůstat v anonymitě, toto heslo až mrazivě naplňuje.

Po rozchodu jsme si s manželem řekli, že naše malá dcera kvůli tomu nesmí trpět. Nakonec nás její bolest znovu spojila. Ale vezměme to od začátku... Byl konec listopadu, sobota a moje dcera odjela na víkend se svým otcem, protože v té době jsme spolu již delší dobu nežili. Já zůstala v Praze, on už bydlel jinde.

 

Vyndala jsem si vánoční balící papír, stužky a první dárky, které jsem zatím měla schované, aby je Verunka nenašla. Pustila jsem si příjemnou hudbu a dala se do balení, abych měla jako každý rok vše nachystané s předstihem, a pak už jen pekla cukroví a těšila se na krásné Vánoce. Na chvíli jsem se zasnila nad tím, jaké asi budou ty letošní, co dcerce nadělí Ježíšek u babičky a dědečka a jakou bude mít radost, až najde pod stromečkem králíčka, kterého si přeje.


Z krásného snění mě vytrhl zvonící mobil. Na displeji se objevilo jméno mého exmanžela a mě napadlo, že asi něco zapomněli a budou se vracet. Jenže jeho hlas zněl vyděšeně a zdálky bylo slyšet pláč naší dcery. Mluvil zmateně: „Neboj nic se nestalo, nabourali jsme, Verča je v pořádku, je tu sanitka, vezou nás do Krče a taky…" Vtom se hovor přerušil. Začala jsem hystericky křičet do již hluchého aparátu. Celá zmatená jsem usedla do hromady vánočních dárků, stužek a balícího papíru a nevěděla, co dělat. Marně jsem se znovu a znovu pokoušela manželovi dovolat, telefon mi stále hlásit, že je jeho mobil nedostupný. Co teď? Hlavou mi běžely jen samé černé myšlenky. Asi po čtvrt hodince se mi konečně rozsvítilo, popadla jsem peněženku se všemi doklady a jela do nemocnice. Ještě že alespoň to mi stihl exmanžel říct. Praha byla ucpaná jako obvykle, silnice plné hazardujících bláznů.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Konečně jsem se dokodrcala do nemocnice. Ve vrátnici jen stačilo říct, co se stalo a starší vrátný mě hned poslal do pavilonu, kde měla být má dcera. Chtěla jsem pochopitelně mluvit s doktorem, ale jedna dost neochotná sestra mě rázně zadržela s tím, že dcera je právě na vyšetření, a tak si mám sednout a čekat, protože zatím stejně nikdo nic neví. Přiznám se, že jsem ji stejně moc nevnímala. Jediné, co mi v tu chvíli docházelo, bylo že Verunka žije, a tak jsem se upnula na jednu jedinou myšlenku, že snad dceřino zranění nebude vážné. Seděla jsem a čekala, bylo mi strašně. Až za delší čas se znovu otevřely dveře, vyšla sestra a podávala mi Verunčino oblečení, řetízek, náušnice a plyšáka, kterého měla u sebe. V tu chvíli se mi udělalo strašně zle. Zatmělo se mi před očima, kolena se mi podlomila a pomalu jsem se začala hroutit, po tváři mi tekly slzy a nemohla jsem promluvit. Sestra jen bezohledně sykla: „Tohle si vemte a zkontrolujte, jestli je to všechno, co měla vaše dcera na sobě, a pojďte mi podepsat formulář o převzetí…"


Jako ve snách jsem šla za ní do ordinace, kde seděl pan doktor. Hned mne uklidňoval, ať se nebojím, že to snad nebude až tak vážné, ale že musíme počkat na podrobnější vyšetření. Jen to dořekl, rozrazily se dveře od sousední ordinace a jiná sestra k nám vtlačila pojízdné lůžko, na kterém ležela má dcera. Kolem krku jí svítil bílý fixační límec, jinak byla jen v prádélku. Naříkala, že jí bolí bříško a hlavička. Vůbec jsem nesledovala, co si doktor povídá se sestrou, viděla jsem jen bledý obličej a zmučené tělíčko Verunky. Žádné zranění nebylo vidět, a tak jsem doufala, že si ji odvedu domů, ale pan doktor mne vyvedl z omylu. Vyptal se nejdříve na to, jaký byl porod, na Verunčiny dosavadní nemoci a pak řekl, že dceřin stav není nijak dramaticky vážný, ale že prodělala těžký otřes mozku, má lehce hnutou páteř a pohmožděné bříško. A že si ji musejí nechat na pozorování. Nezbylo mi nic, než podepsat souhlas s případnou operací a transfúzí krve. Poté přišlo to nejhorší, vysvětlit malé Verunce, že si ji domů odvést nemohu, protože musí v nemocnici zůstat a maminka tam s ní být nemůže. Řekli mi totiž, že u jednotky intenzivní péče k tomu zatím nemocnice nemá podmínky, ale že mohu dceru kdykoliv navštívit a alespoň se na ni podívat přes dveře, než ji přesunou na normální pokoj. Rozloučila jsem se s plačící Verunkou, posbírala všechno její oblečení a pomalu zamířila ven. Z dálky bylo slyšet její pomalu slábnoucí křik, který mne volal. Srdce mi praskalo žalem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Oplakávala jsem psa, a zatím umíral můj nejbližší
VAŠE PŘÍBĚHY: Místo kamarádky jsem pod autem skončila já
VAŠE PŘÍBĚHY: Skončila jsem na vozíku a myslela, že je to konec světa

 

U východu do mne skoro narazil kulhající exmanžel s ovázanou hlavou, rukou v šátku a krunýři. Hned se ptal na naší dceru. Opatrně jsem nu nastolila celou situaci a jemu se po tvářích začaly kutálet slzy. Chvíli jsme seděli na lavičce před nemocnicí, a když jsem ho viděla tak zničeného a v šoku, nabídla mu odvoz. Z ničeho nic exmanžel začal vzpomínat, jak byl u porodu a že jí držel jako první v náručí, během chvilky měl svetr mokrý od slz, chvilkami mluvil i z cesty... Není se čemu divit, musel prodělat hrozný šok, navíc si ho v nemocnici chtěli nechat, ale podepsal „revers“, aby mohl za dcerou. Najednou jsem sama sebe slyšela, jak říkám „večer budu volat do nemocnice, jak je s Verunkou, jestli chceš, můžeš zůstat u mě, zítra za ní můžeme jít spolu.“ Jen tiše přikývl a pousmál se. Večer nás doktor telefonicky ujistil, že je Verča v pořádku. Ráno nás čekala cesta zpět do nemocnice. Když nás Verunka viděla pohromadě, začala se usmívat. Nemocnice pak už povolila, že jsem u ní mohla zůstat. Několik dní si tam společně se mnou poležela, exmanžel i přes velké bolesti denně jezdil a trávil tam s námi celé hodiny.


Z nemocnice jsme už odcházeli všichni tři ruku v ruce a tak to zůstalo. A Vánoce? Opět byly krásné, úplně jako kdysi, protože naše rodinka byla opět kompletní. Myslím, že to byl ten nejkrásnější dárek pro naši dceru.

  

Autorka získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

S hlavou v oblacích (pejru)
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...
 

Thriller – Dotek chladu
Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní – a strčil ji.
Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla...
 

Štěstí na dosah
Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Najde však i svoje štěstí?
Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?
 

Temná akademie – Ztracení
Darkova akademie se stěhuje na nové místo, k nádhernému tyrkysovému moři do Keni. Cassie se trápí ztrátou milovaného Ranjita. Ten je na útěku a Cassie je rozhodnutá udělat vše pro to, aby ho našla. Vrací se však zlá Kateřina a její matka – obě silnější než kdy dříve. Cassie ví, že její láska k Ranjitovi je její největší slabostí. Musí učinit zásadní rozhodnutí…
Závěrečný díl napínavé tajemné série.
 

Poslední čarodějka – Zpívající město
Catalina žije poklidným životem u starého malíře map. Učí se u něj jeho krásnému řemeslu.
Jednoho dne připluje do města létající galeona Medúza a z ní vystoupí zlověstné postavy v maskách harlekýnů. Catalinin život se v ten okamžik od základu změní. Harlekýni slídí po městě a šíří kolem sebe chlad, temnotu a strach. Mají jediný úkol: zmocnit se Cataliny a dostat ji na stranu zla. Catalina utíká a s překvapením zjišťuje, že je obdařena prastarými a mocnými čarodějnými schopnosti, které už nikdo jiný neovládá.
Dokáže Catalina utéct před temnými postavami a zůstat na straně dobra? Nebude to snadné. Své čarodějné schopnosti teprve objevila a její nepřátelé jsou vždycky krok před ní…
První díl napínavé fantasy trilogie!
 

Kronika kambionů – Osudová přitažlivost
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.
Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití.
Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.
 

Bohové a stvůry
Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha?
Čtyři renomovaní vědci v čele s odbornicí na klínové písmo Emily Farrellovou jsou osloveni, aby prozkoumali převratný historický nález: atypickou obludnou lebku a sadu hliněných destiček.
Emily zasvěcuje všechny členy týmu do legendy o Anunnaki, prastarém božstvu, které přiletělo na planetu Zemi a přineslo na ni život. Unikátní nálezy dávají tušit, že na sumerských pověstech možná něco je, a potomci bohů dokonce žijí mezi námi. Rozluštění šifry vyryté do destiček začíná rozsévat smrt...
Tajemství mělo zůstat skryto, neuvěřitelný Boží plán neměl být nikdy odhalen. Hra o život a pravdu o vzniku lidstva začíná!
Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí.
 2 hlasů
Vaše hodnocení