Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přečetla jsem si několik zveřejněných článků a rozhodla jsem se vám poslat kus mého životního příběhu. Je napsán tak, jak plynuly mé myšlenky a možná ho ani nezveřejníte, ale mně pomohlo už jen to ho napsat, vypsala jsem se tak z toho, co mě trápí...

VAŠE PŘÍBĚHY: Celý život mě provází jen smůla

Smutek
zdroj: Thinkstockphotos Smutek
aktualizováno 16.01.2015, 15:34 | 16.01.2015, 15:34 | Krásná.cz / čtenářka

"Přečetla jsem si několik zveřejněných článků a rozhodla jsem se vám poslat kus mého životního příběhu. Je napsán tak, jak plynuly mé myšlenky a možná ho ani nezveřejníte, ale mně pomohlo už jen to ho napsat, vypsala jsem se tak z toho, co mě trápí," Lakroska.

Ležím na posteli a přemýšlím nad uplynulými léty. Je zvláštní, kolik se toho stane během dvou, tří let. Tři roky doufání, že se vše obrátí a přijdou jen dobré věci, ale život vám stejně dokáže, že se nemůže dít jen to dobré. Bohužel, v mém případě převládá jen to špatné, vrátím-li se dál do minulosti, tak si jen stěží vybavuji pohodu, radost, bezstarostnost. Celý můj život mě, a nejen mě, ale i mou rodinu, provází smůla.

 

Před třemi lety mi zemřel táta a stále tomu nemohu uvěřit. Zůstává ve mně pocit, že táta neumřel, že to byl jen sen nebo omyl. Byl nemocný, neřekl nám o svých zbývajících dnech života, nejspíše proto, že se nám odcizil. Máma od něj odešla za novým přítelem a vzala sebou i mého bratra. Já zůstala u otce společně se sestrou, ovšem zlom nastal, když táta začal víc pít a já jsem musela od něj odejít. Nikdy si neodpustím, že jsem od něj odešla, protože jsem se k němu již nestihla vrátit. Večer před jeho úmrtím jsem měla zvláštní pocit, nutkání jít k němu domů, když jsem k němu dorazila, už tam byli lékaři, tátovi bylo zle, nechtěl se nechat hospitalizovat, a tak jsme ho celý večer se sestrou hlídali. Nakonec upadl do bezvědomí a lékařům zemřel v sanitce. Nevím, jestli věděl, že jsem ten večer byla s ním, a to mě trápí.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Po otcově smrti jsem musela vše zařizovat já, máma se na mě a sestru v podstatě vykašlala a nebýt pomoci rodiny z tátovy strany, tak bychom ani neměly co jíst. V té době se vyhrotily vztahy mezi mnou a mámou, nebyla schopná si přiznat, že se vykašlala na své děti, na tátu házela jen špínu a vlastně nejevila zájem o to, jak se cítím, jestli jsem schopná se připravit na maturitu (otec zemřel týden před maturitním plesem), zajímala se jen o sebe. Vše dopadlo tak, že jsem se osamostatnila a žila sama ze sirotčího důchodu, který mi stačil tak akorát na nájem a trochu jídla. Přesto za mnou máma chodila, jen když potřebovala půjčit peníze nebo když si potřebovala postěžovat.

 

Když jsem konečně překonala to nejhorší období a dostala jsem se na vysokou školu, doufala jsem, že přijde jen to dobré. Nepřišlo. Máma začala mít problémy se svými dluhy a dluhy, které udělal otec (v podstatě o těch problémech jen mluvila a neřešila je), což možná zapříčinilo to, že absolutně přehlížela aktivity mé sestry, která začala navštěvovat každý týden kluby a vracela se domů opilá, až jednoho dne spolykala léky a pokusila se zabít. Naštěstí jí to nevyšlo. Snažila jsem se ji dostrkat k psychiatričce, aby se léčila, ale máma ji podporovala v nicnedělání a trápení. Nakonec jsem ji musela sbalit, odvézt k sobě do Plzně a sehnat jí odbornou pomoc. A ono to pomohlo, dnes podstupuje ambulantní léčbu a je v pohodě.

 

Člověk by čekal, že toho zla už bude konec, ale nebylo. Na mámu se začaly nabalovat problémy spojené s dluhy, začala být víc nervní, než kdy dříve. Bratr začal mít problémy ve škole, ale to máma řešila minimálně, přehlédla množství prvních varování. Když se zamyslím, tak ona si nikdy nedělala starosti s jeho školou, protože než jsem se odstěhovala, tak jsem se o něj starala já. Připravila jsem bratra na zápis do školy, vodila ho do školky i ze školky, později do školy. Učila jsem se s ním každý den. Mluvila jsem s ním o jeho problémech, ale to máma nejspíše nedělala, ta uměla každého jen seřvat a být hysterická a hlavně řešit jen sebe. Vše se vyhrotilo, když od ní odešel i její přítel, se kterým má dvouletou dceru (i on skončil u psychiatra s depresemi, které vznikly i máminým zapříčiněním).

 

Někdy začátkem jara v noci mě probudil telefon. Volala máma, bratr se pokusil zabít. Proboha, jak tohle může udělat malý kluk? Naštěstí zůstalo jen u toho pokusu a neměl žádné následky, co se týká tělesného zdraví. Bohužel, musel do psychiatrické léčebny, kde si pobyl pár měsíců. Během těchto měsíců jsem bratra každý týden navštěvovala, brala jsem si ho na propustky domů, komunikovala s lékaři a starala se o něj. Máma zavolala jednou či dvakrát a dvakrát za ním přijela. Po domluvě s lékaři jsem se rozhodla, že si vezmu bratra do péče. S pomocí občanského sdružení jsem sepala návrh na svěření do péče a nyní mám bratra v předběžné péči a čekám na datum soudního stání, kde by se mělo rozhodnout o svěření bratra do pěstounské péče, do mé péče. Bojím se, že máma, ačkoli se s tím nakonec smířila, mi bude dělat problémy, že se to nepovede. Ale vím, že se mnou je bratrovi lépe, konečně má řádnou stravu a dostává se z podvyživeného stavu, užívá si psychické pohody u mě doma.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Maminka mi zachránila život
VAŠE PŘÍBĚHY: Deprese a šikana mi prostupují celý život
VAŠE PŘÍBĚHY: Vlastní máma mě vyměnila za život v luxusu

 

Myslím, že bratra do péče dostanu a bude zase vše v pořádku, ale nekonečné běhání po úřadech, různých sdruženích, poradnách, vyřizování nové školy, lékařů a spousty jiných věcí mi ohrozilo mé vlastní studium. Nestihla jsem se učit na zkoušky a za pár dní mě čeká zkouška z předmětu, který již opakuji. Bojím se, že díky všem těm problémům teď nedostuduji. Co řeknu babičce a dědovi, co si o mě budou myslet? Nechci zklamat své blízké! Protože neúspěch a vyhazov ze zkoušky, to je pro mě velké selhání. Vysoká škola byla můj sen, nejen můj sen, ale i tátovo. Táta se se mnou vždy učil a chtěl, abych to dotáhla, co nejdál, abych měla titul. A teď? Teď mě možná vyhodí. Přesto jsem odhodlaná školu dodělat, když mě vyhodí, přihlásím se znovu a školu dodělám, i kdybych ji měla dodělávat při práci!

 

Zamyslím-li se nad tím, co mě v příštích dnech čeká a nečeká, říkám si: je tohle fér? Představím-li si spolužačky, které studium neberou tak vážně jako já, které si užívají pravého studentského života, o nic se nemusí starat, protože zatím se o vše starají jejich rodiče, je mi smutno a zároveň dobře. Je mi smutno z toho, že jsem byla brzy hozena do reality a nemohu si užívat jako ostatní, ale je mi dobře z toho, že oproti těm bezstarostným studentům mám tolik zkušeností, které mě zocelily. A nejdůležitější je si uvědomit, že na světě se dějí horší věci, než to, co zažívám já. Už nečekám, jestli přijde konečně šťastnější období, nečekám na nic, protože vždy může být hůř, než je.

 

Autorka získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:


Dotek anděla
Mluví s anděly. Je jiná a zvláštní…
Patnáctiletá Amy se v sobě příliš nevyzná. Má problémy s rodiči a nejraději by se před celým světem někam schovala. Aby získala podpis zpěváka Matta M., musí překonat svoji nesmělost. Zvládne to, ale z osobního setkání s Mattem je velmi zklamaná. Ukáže se, že její vysněný idol je arogantní sobec, který se neumí chovat.
Po řadě nešťastných náhod Matt způsobí těžkou nehodu a sám upadne do kómatu. Aby se vrátil zpět mezi živé, musí začít konat dobro a přestat myslet pouze na sebe. Začne se zjevovat Amy v podobě anděla s černými křídly. Jen ona jediná s ním totiž dokáže mluvit. Mohou Matt a Amy pomoci jeden druhému a zachránit se navzájem?
Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.

 

Děsivé splynutí – Nepřítel v mé mysli
Středoškolačka Vee má mimořádnou schopnost - během stavů bezvědomí se ocitá v těle jiných lidí. Svoje nadání se učí postupně ovládat. Najednou se ale probudí za volantem auta, které se řítí do neznáma. Zdá se, že se někdo "naboural" do jejího vědomí a snaží se ji ovládnout. Kdo je tento vetřelec? Proč se pokouší Vee sledovat a kontrolovat její mysl?

 

Kronika kambionů – Smrtící pouto
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Samaře začíná škola. I s Calebovou pomocí pro ni stále není jednoduché ovládnout svého démona. Navíc se o ni začne zajímat nejpřitažlivější kluk ze školy, Malik. Pouto z minulosti, které ji k němu váže, by mohlo zničit ji i Caleba. Začíná bojovat sama se sebou.
Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. Jediné špatné rozhodnutí a může přijít o všechno. Zejména, když Malik není tím, kým se zdá být.
Pokračování titulu Kronika kambionů – Osudová přitažlivost.

 

Percy Jackson – Zloděj blesku
Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu.
Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr.
Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia.
Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?
Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!

 

Dračí oči – Černý jezdec
Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad ... kdyby o tom nikdo nevěděl?
Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?

 

Volání sirény – Prokletí
PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA STALETÍ, SMRTÍCÍ NENÁVIST A DÁVNÉ PROKLETÍ?
Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?
 

 3 hlasů
Vaše hodnocení