Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemáš štěstí v lásce? To si o sobě myslí i čtenářka Michaela. Rovnou si přiznává, že chyba bude zřejmě na její straně.

VAŠE PŘÍBĚHY: Chci být zadaná, ale každého kluka odeženu

Deprese
zdroj: Thinkstockphotos Deprese
aktualizováno 19.04.2013, 00:00 | 19.04.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Nemáš štěstí v lásce? To si o sobě myslí i čtenářka Michaela. Rovnou si přiznává, že chyba bude zřejmě na její straně.

Když jsem byla menší, snila jsem – asi jako každá holka – že jednou poznám kluka, se kterým to bude láska na celý život. Že si pořídíme dům, děti, psa... a pohádkově šťastný život. Jak jsem byla starší a prošla několik více či méně úspěšnými vztahy, přestala jsem být takový snílek a začala uvažovat racionálněji. Dnes je mi dvaadvacet, dokázala bych chlapovi tolerovat víc, než kdy dřív, a nehledám lásku na celý život, spíš někoho, s kým vydržím aspoň pár let. Abych si třeba stihla pořídit děti dřív, než mě zase opustí.

 

Jsem pesimista? Ne, jen jsem poznala, jak to doopravdy je. Mám za sebou několik vztahů. První láska v mých šestnácti byla krásná, silná, napůl platonicky přátelská, napůl ochromující vášní. Poznávala jsem dosud nepoznané a věřila, že intenzita citu nikdy nemůže zmizet. Já se neodmilovala, byl to on. Jednoho krásného dne mi oznámil, že ještě není dost zralý na to, aby měl vážný vztah, že chce víc času na koníčky, kamarády, užívání si... Byl pryč. Mě zůstalo zlomené srdce a v té době jsem si procházela hodně těžkým obdobím, kdy jsem nejedla, což se na mě asi dost podepsalo. Ještě několik let potom jsem měla problémy s trávením a psychicky jsem byla na dně. Proč mě opustil? Proč mě nedokázal milovat, tak jako já jeho? Co jsem udělala špatně?

 

S odstupem si myslím, že jsem ho dusila. Ne proto, že bych byla nějaká fúrie. Asi to byl volnomyšlenkář a vadil mu už pocit, že má vztah. Stačilo možná ubrat o jednu či dvě SMS denně, o jedno rande týdně a mohli jsme být pořád spolu...

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Utekla nějaká doba, jizvy na srdci zarostly a já se vrhla do náruče jiného. Byl starší než já, imponoval mi jeho rozum, zkušenosti, ochranitelský pud. Byla jsem jeho královnou. Opět se dostavili motýlci v břiše, začala jsem věřit, že je to On. Zkusili jsme si spolu bydlet, plánovali budoucnost, po (mé) maturitě jsme se chtěli vzít. Odmaturovala jsem a místo chystání šatů a shánění prstýnků jsem řešila jiné věci. Stěhování. Můj drahý se se mnou rozešel. Nebylo to spontánní, prý to plánoval a promýšlel už dlouho, ale nechtěl mě stresovat před maturitní zkouškou. A tak to nechal až na den po ní. Místo oslav jsem tedy zase propadla na dno depresí a nevěděla, co se sebou. Kvůli stresu a pocitu méněcennosti jsem neuspěla u přijímaček a místo toho šla hned pracovat. Bylo by lepší odjet na rok ven, ale naši se báli, že to by byl už moc velký stres a mohla bych si něco udělat.

 

Proč mě opustil tenhle kluk? Nevěděla jsem. Až než jsem poznala jeho novou dívku. Já byla milá, tichá, nehádali jsme se, byla jsem poslušná, až submisivní. Ona je divoká, všude křičí, hádá se s ním na veřejnosti, dokonce mu vlepila před všemi facku. Ona je ztělesnění vášně, já vedle ní nezajímavá nicka. Vyměnil poklid a šeď za vášeň, i když u toho někdy létají talíře. Myslela jsem si, že vím, co mu vyhovuje, přizpůsobila se tomu, ale nevyšlo to. A ona ho okouzlila tím, že zůstala nezkrotná, sama sebou. Za čtyři měsíce se vzali. Moje svatební šaty oblékla jiná...

 

Asi tou dobou jsem přestala věřit v pravou lásku. Nebo snad v lásku vůbec? Prvnímu klukovi jsem ustupovala, i když jsem chtěla být s ním, dělala jsem, že mi nevadí, že trčím doma a on je s kámoši. A stejně to nestačilo. Na druhého jsem byla milá, hrála jsem poslušnou domácí puťku, a taky se mě vzdal.


Třetí vztah byl úplně jiný. Nešla jsem do něj z lásky. Ne, nebyl to kalkul zlatokopky ani potřeba nebýt sama. Šla jsem na to jen opačně. Vždy jsem byla ta, kdo ve vztahu miluje víc, a to mé partnery dusilo. Našla jsem si kluka, který byl fajn, jeho přítomnost mi byla milá, ale chyběla tam chemie – tedy z mé strany. Když mě ale pozval na rande, šla jsem. Bylo mi s ním dobře a myslela si, že nějaký cit se objeví časem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Kluka mi přebrala vlastní máma!
VAŠE PŘÍBĚHY: Chci sex až po svatbě
VAŠE PŘÍBĚHY: V posteli jsem měla víc chlapů, než leckterá čtyřicítka


Rozhodla jsem se, že si ho udržím. Cítím, že už chci žít v páru, mít brzy dítě, usadit se. Chtěla jsem, aby byl zamilovaný pořád tak, jako na začátku. Kupovala jsem mu dárky, starala se o byt (stěhovala jsem se k němu po třech týdnech chození, sám to chtěl, byl do mě bláznivě zamilovaný), vařila, vymýšlela výlety... Před jeho přáteli byla vtipná a okouzlující, ale neflirtovala jsem, jen se tulila k němu. Myslela jsem, že bude šťastný. Snažila jsem se být jeho ideálem. Občas jsem tajně brečela nebo ze stresu až zvracela, ze strachu, abych neudělala nějakou chybu a neopustil mě. Nakonec to stejně přišlo. Řekl jen, že jsem fajn, ale že je mu samotnému lépe. Zabalil mi věci a odvezl mě i pár mých kufrů zpátky k rodičům.


A tady teď sedím. Už několik měsíců sama. Nemám chuť si něco začínat, když vím, že to zas skončí. Že ať udělám cokoli, jim to nikdy nebude dost dobré. Nevím, jestli jsem prokletá, nebo jsou dnešní kluci tak nároční.


Dá se mi vůbec pomoci? Poradit? Co víc ještě můžu udělat, aby o mě stál? Třeba mi dokážete dát radu, která zabere. Děkuji za ni.
 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Bettina Belitz – Rozdělená srdce
Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí.

 

Zločin – Černý sníh
Kdo je ve skutečnosti pachatel a kdo oběť? Nikdy nedej na první dojem, zdání klame...
Lařin bratr Simon zmizel beze stopy. Nikdo netuší proč. Policie nemá pro jeho zmizení žádné vysvětlení. Lara se proto rozhodne pátrat na vlastní pěst... Věci, které postupně vyplouvají na povrch, se k Simonovi vůbec nehodí. Ve městečku se začínají šířit divoké řeči a spekulace o násilí, vydírání a mučení. Je Simon opravdu oběť? Jakou děsivou pravdu odhalí pátrání?

 

Nepřítel mého nepřítele
Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

 

Kuchařka pro tebe – báječné recepty krok za krokem
Nechte se inspirovat a připravte pro své blízké skvělé pochoutky!
Kuchařka pro tebe je pro všechny, kteří rádi vaří, ochutnávají a překvapují. Podrobný postup a praktické rady pomohou s přípravou chutných jídel pro každou příležitost. Vaření ještě nikdy nebylo snazší!
 

 12 hlasů
Vaše hodnocení