Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnešní příběh nám poslala čtenářka Veronika. To nejhorší má snad už za sebou a ráda by se s vámi podělila o své životní příhody.

VAŠE PŘÍBĚHY: Kyberšikana mne skoro dohnala k sebevraždě

aktualizováno 11.05.2012, 00:00 | 11.05.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Dnešní příběh nám poslala čtenářka Veronika. To nejhorší má snad už za sebou a ráda by se s vámi podělila o své životní příhody.

Mé jméno je Veronika, je mi pouhých 14 let, ale už tak jsem ledacos zažila. Každý tu píše svůj příběh, který ho docela i změnil, jak pohledem na svět a nebo chováním. Chci, aby každý věděl, že i z toho nejtěžšího dna se dá jít nahoru a žít se vztyčenou hlavu a s úsměvem na rtech!


Můj příběh začíná v 7. třídě. Bývala jsem ten tichý typ, co se do ničeho nemíchá a radši tiše postává v kolektivu, ničím nevyčnívá, prostě se přizpůsobuje a každému bohužel plně věří.
Přišla „puberta“, ta doba změny, jak se říkává. Změnila jsem styl, nechala si ostříhat vlasy a začínala se malovat. Ale nikdy jsme nevěřila, že tahle jednoduchá změna vše otočí vzhůru nohama.

 

Samozřejmě moje změna nadchla i chlapce, kteří o mě doposud nejevili žádný zájem. Byla jsem nadšená a sebevědomí začínalo stoupat. Měla jsem zcela pomotanou hlavu tím vším a začínala jsme se bavit i s bývalou nejlepší kámoškou (takže se naše přátelství začínalo vracet do starých kolejí) a její partou. Ta mě naučila kouřit. Přišli čarodějnice a tam jsem poprvé okusila alkohol. Můj život šel spokojeně dál, byla jsem plná blaha, jak to všechno vychází a mám přátele. Až do doby, kdy přišla nová spolužačka.

 

Byla u nás nová a nikdo o ni nejevil extra zájem, jako kdyby se přifařila do cizí rodiny - i když to tak většina lidí i bere. Já jsem se jí ujala. A to asi byla jedna z prvních chyb, co jsme udělala. Samozřejmě že se to nikomu nelíbilo, že se s ní bavím, a ani Andree (nejlepší kámoška). To byla první kapka do velké kaluže. V červnu měla sestřenka svatbu a konala se u babičky v Třebechovicích pod Orebem. Jelikož jsme měla u babičky trávit celé léto, chtěla jsem se s někým seznámit. Strejda měl přítelkyni a ta dceru Danielu, stejně starou, jako jsem já. Představili nás a šly jsme ven. Venku jsem ještě pár lidí poznala. Byla jsme fakt šťastná, že se nudit o prázdninách fakt nebudu. Ale nějako jsem se zmínila Andree a nevím, co se pokazilo, prostě to byla další a větší kapka do té kaluže.

 

O prázdninách jsem poznala i kluka a s ním začala taková ta první láska a touha poznávat. Tenkrát jsem pokazila všechno, a totálně. Všichni mě začali mít za děvku, protože začala moje éra úletů, ale to bylo prostě jenom ve vykousnutí a hned z toho každý dělal drama. Tenkrát na facebooku to začalo, urážky a ponižování. Celá škola do mě jela. Každý vyzrazoval a zveřejňoval moje tajemství, a když jsem si to četla, začaly mi téct slzy. Lidi, kterým jsme věřila, mě prostě hodili přes palubu a dostali na dno.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Už jsme nevěděla, jak dál, vzala jsme si nůž a začala se řezat. Ve škole to bylo strašný. Každý si šuškal a urážel mě, vymýšlel výmysly a já to nezvládala. Svoje problémy jsme řešila kouřením a řezáním. Když jsem jela k babičce, tak ti přátelé - a to jsou opravdoví přátelé - mě drželi a raději jsme to zapíjeli alkoholem.

 

Začala jedna velká přetvářka před mamkou. Škola skončila a byly prázdniny a já měla svatý pokoj… To jsem si pouze nalhávala. Dostali se mi na facebook a nakonec ho úplně blokli, abych se tam já nemohla dostat. Mým jménem psali mým přátelům urážky. Tenkrát jsme toho už měla vážně dost a sesypala jsme se babičce před očima. Řekla jsme jí, že už se tam nevrátím, že raději uteču, spáchám sebevraždu, cokoliv, ale ať mě tam hlavně neposílají zpátky. Když mě mamka viděla v tomto stavu, uznala, že bude mnohem lepší přestup. Byla jsem šťastná, ale stejně mě chytaly depky a já to řešila alkoholem.

 

Byl srpen, končily prázdniny a Andree umřel pes, kterého fakt měla ráda, a já taky. Vlastně kvůli němu jsme se nějak usmířily. Dal nás zase dohromady a všechno jsme si vyjasnily. Přemluvila mě, ať neodcházím na jinou školu. Byly jsme zase my dvě, naše dvojka. Je to neuvěřitelný, že jsem jí dokázala odpustit, ale na jednu stranu jsem ráda, ale furt si to budu pamatovat, co mi provedla - a i ona to moc dobře ví.

 

Tak jsme společně nastoupily v září do 8. ročníku. S její partou jsme se nebavily. Myslela jsem, že to bude v pohodě, že to přes léto přešlo, ale ono ne! Začalo to znova, ale ty urážky byly přímo do očí.Bylo to tu znovu, ale já jsme si řekla, že nebudu už za tu trosku, co se nechá stáhnout. Prostě NE! Bojovala jsem ze všech sil. A tentokrát jsem měla podporu - a to Andreu. Začaly padat urážky i na její konto, a to jenom kvůli mně. Chtěla jsem, aby to skončilo. Když už jsme toho měly až nad hlavu, tak jsem to řekla mamce a Andrea zas své. Začalo se to řešit přes ředitele, a jelikož to byly i urážky a výhružky na facebooku, tak i policii. Bylo nám oznámeno, že jsme se staly obětí kyberšikany.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanovali mě a učitelka mi nepomohla!
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli dobrým známkám si nechám líbit i šikanu
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana? Vlastně mi v mnohém pomohla

 

Začal neskutečný kolotoč. Nakonec se kolektiv v naší třídě zklidnil. Všechno jsme si vyříkali, urážky už nepadaly, akorát začala jedna velká ignorace z jejich strany. Postupem času se to jakoby všechno nestalo a se všemi jsem začala pomalu mluvit, teď se dokážeme i normálně bavit. A já? Já s nimi vycházím, no dá se říct, že už dobře, a s Andy jsme furt nejlepší kámošky.

 

Pochopila jsem z toho celého roku, že nejde se spoléhat na druhé. Oni tu pro tebe v tu chvíli nemusí být. A hlavně si musíte věřit, a to ve všem. Teď mám úžasný dvouměsíční vztah s tím nejlepším klukem, který mě drží a hrozně pomáhá, když je třeba. Pravé přátele, kteří při mně stojí za všech okolností, a tu nejlepší rodinu.

 

Moje třídě mě dostala na úplný dno, bylo to dost těžký, a nikomu bych to nepřála. V těch chvílích si uvědomíš, že jsi na všechno sama - a tak to občas ale v životě chodí. Vím, že tohle byla jenom jedna z mnoha překážet. Ale na jednu stranu jim za tenhle boj i děkuji, je to paradox, ale ano, protože oni mě naučili dost věcí: třeba bránit se a nevěřit každému, a hlavně - spoléhat se sama na sebe. Teď mě rozhodí málokterá věc.

 

 

 Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Křížovky a pár dobrých rad do života
Luštěte pro radost!
Stovka křížovek a moudrá desatera pro všechny životní situace vás zaručeně pobaví.

 

Útok z PODZEMÍ
Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí. Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete!
Pátý díl napínavé dobrodružné série Podzemí.

 

Potkala jsem Sicílii
Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie.
Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá?
Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

 

Cesta ohněm a jiné povídky
Jeden z vítězů soutěže Hledá se autor bestselleru přichází se svou první knihou povídek!
Příběhy a postavy, které jsou obyčejné jen zdánlivě, vás pohladí po duši a možná vám budou i trochu povědomé.
Kamarád Kuba
Poslední cesta
Vánoční mráz
Cesta ohněm
Muž a jeho chlapec
 

Karel Čapek – Krakatit
Čapkův utopický román, jehož název je utvořen od názvu indonéské sopky Krakatoa, vznikal v době hrozby války. Upozorňuje na zneužití vědy pro válečné účely. Příběh líčí osudový souboj geniálního českého vynálezce inženýra Prokopa s mezinárodními zbrojařskými monopoly o využití nebezpečné trhaviny. Autor vytušil nejen tehdy ještě vzdálenou éru rozvoje atomové fyziky, ale i působivě vyjádřil závažný problém odpovědnosti vědce za to, jak bude jeho objevu v budoucnu využito.
 

Temné vize – Posedlost
Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami…
Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš pozdě?
Druhý díl napínavé série Temné vize.

 6 hlasů
Vaše hodnocení