Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sníš o velké lásce, která ti vydrží až do konce života? Čtenářka Zuzka měla pocit, že svého osudového muže našla. Smrt jí ho ale ukradla nečekaně brzy.

VAŠE PŘÍBĚHY: Naši lásku zaskočila smrt

Konec vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Konec vztahu
aktualizováno 10.12.2012, 13:41 | 18.05.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Sníš o velké lásce, která ti vydrží až do konce života? Čtenářka Zuzka měla pocit, že svého osudového muže našla. Smrt jí ho ale ukradla nečekaně brzy.

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. Sama nevím proč, ale asi proto, že si to vše potřebuji konečně přiznat. S Tomášem jsem se setkala, když jsem měla třináct let. Dnes mám sedmnáct. Přistěhovali se k nám z Bratislavy na páté patro. Tomáš byl o tři roky starší. Měl starší sestru. A byl krásný. Asi se ptáte, proč stále používám minulý čas? Neboť můj příběh není šťastný. Byla bych strašně ráda, kdyby skončil šťastně, ale neskončil.

 

Tomáše jsem si všimla hned. Byl nepřehlédnutelný. Můj mladší bratr s ním chodil venku hrávat fotbal a jednou mi prozradil, že mu Tomáš řekl, že jsem velmi hezká. Měla jsem třináct a byla jsem z toho nadšená. Líbím se šestnáctiletému klukovi!

 

Jednou, když hráli venku hokej, Tomáš střelil mé kamarádce Lucce míčkem do nosu a jí začala téct krev. Můj bratr Jakub mi bouchal na okno, abych donesla ručník a šla se postarat o Lucku. Vyběhla jsem ven a na schodech seděl on a Lucka, celá krvavá. Když jsem viděla, jak provinile se tváří, rozesmála jsem se. Řekl, že sedí na trestné lavici. Lucka po chvilce odešla, ale on zůstal a povídali jsme si. No a pak jsme se začali setkávat stále častěji. Velmi rychle jsem zjistila, že toho máme mnoho společného. Odjakživa jsem milovala hudbu a knihy. Nejraději fantasy. No a on také.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Teď si kladu otázku. Existuje v třinácti letech láska? Asi ano. Tomáš byl bohužel sukničkář. A já jsem příšerně žárlila a bolelo mě, když jsem ho viděla s jinou. To je láska, ne? Stav přátelství trval půl roku. Jednou večer, na moje čtrnácté narozeniny, jsme se šli projít. V noci jsme odjížděli na dovolenou, a tak to byla naše poslední možnost být tyto prázdniny spolu. Pěšky jsme přišli až za město a sedli jsme si na trávu. Jen tak normálně jsme si povídali a já jsem ze žertu nadhodila, že komu teď plete hlavu. Samozřejmě, užírala mě žárlivost. Nebyla to nezištná otázka.

 

"Nikomu. Myslím, že někdo zamotal hlavu mně."
Zastavilo se mi srdce. Nikdy se nezmínil o tom, že by byl zamilovaný. Vždy se jen nevázaně bavil. Kdyby se zamiloval, ztratila bych ho. Nevím, zda viděl paniku v mých očích.
"Vážně?" Zeptala jsem se třesoucím hlasem.
"Vážně."
"A kdo je ta šťastná?" Zeptala jsem se přiškrceným hlasem. A on mě políbil. Celým tělem se ke mně přitiskl a ve mně vybuchl ohňostroj. Nechtěla jsem, aby to někdy skončilo. Nechtěla jsem ho pustit, když se odtahoval. Začal se smát.
"No tak Zuzi! Pusť mě." Smál se.
"Ne." Řekla jsem. Dnes se tomu směji. Byla jsem tak hloupá.
"A když ti řeknu něco, co jsem ještě nikomu neřekl?"
"Možná."
"Miluji tě." Řekl a políbil mě. No a já jsem ho pustila.

 

Zpočátku jsem mu nevěřila. Byl ten největší cassanova, jakého jsem kdy viděla. Nevěřila jsem, že by měl rád právě mě. Prošli jsme si mnohým, ale zůstal mi věrný. Byli jsme spolu rok, ale moji rodiče o tom stále nevěděli. Jsou totiž dost konzervativní, takže by mi to nepovolili. Tomáš nebyl zrovna klidný beránek. Moji rodiče věděli, že jdeme spolu ven, ale kryla nás Tomášova sestra Majka, která jakože chodila ven s námi. Jednou se však stalo něco, co mě s Tomášem rozdělilo na delší dobu.

 

Když jsem šla ze školy, viděla jsem ho objímat se s jednou dívkou. Byla jsem příliš hrdá na to, abych mu vynadala, a tím přiznala, jak strašně mi to ublížilo. Když v ten večer přišel ke mně, řekla jsem, že nikam nejdu a že mi má dát pokoj. A nešla jsem ani na druhý, ani na třetí, ani čtvrtý den. Zeptal se mě, co se děje, a já jsem mu ledabyle odpověděla, že mě už nebaví. Tehdy jsem odmítala vidět jeho bolest. Viděla jsem jen své ponížení. Začal mě ignorovat. A tento stav trval půl roku.
Bylo to příšerné období, neboť přes hněv, který jsem cítila, jsem ho pořád milovala. Vzpomněla jsem si na něj vždy, když jsem našla nějakou dobrou knihu. Ubližoval mi pohled na něj, jak stojí v pevném objetí každý týden s jinou holkou před naším vchodem. S jeho sestrou jsem se stále kamarádila, ale bylo to dost chladné přátelství. Ale ona očividně nechtěla sledovat, jak se oba trápíme, a tak mě jednou pozvala na pizzu.

 

Ptala se mě, co se stalo, protože si je jistá, že to, co jsem jí řekla, není pravda, protože vidí, že se trápím. Chtěla jsem jí odseknout, že to nic nemá společného s jejím bratrem, ale nějaká ruka mi stiskla srdce a já jsem to vyklopila. Když mi Majka řekla, že to byla jejich sestřenice z Blavy, rozplakala jsem se. Plakala jsem štěstím, že mě nepodváděl a zároveň ze smutku, že jsem mu tak ublížila. Majka mu zavolala a ještě v ten večer jsme se usmířili. Byla jsem opět nekonečně šťastná. Myslela jsem si, že taková láska je jen v mých knihách, ale byla skutečná.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Nepoznala jsem, že můj nejlepší kamarád se chce zabít
VAŠE PŘÍBĚHY: Mého přítele chtěl zabít feťák
VAŠE PŘÍBĚHY: Přežila jsem svou smrt!


Plánovali jsme společný život a já jsem věděla, že ho skutečně chci prožít jen s ním. Měli jsme jména pro naše čtyři děti. Plánovali jsme, kdy se vezmeme a jak bude vypadat naše ložnice a ostatní pokoje. Tomáš byl na osmiletém gymnáziu a po maturitě odešel studovat do Brna. Bylo mi strašně smutno, protože to bylo velmi daleko a on jezdil domů jen jednou za měsíc, ale volali jsme si spolu téměř každý den, psali jsme si maily a volali na skype. Vždy, když přijel na víkend, šel nejprve za mnou. Jeden víkend, kdy měl přijet, ale domů nepřišel. Byla jsem u nich doma, ale nikdo mi neotvíral. Tomáš nezvedal telefon, ani neodepisoval na maily. Víkend jsem přečkala v obrovském stresu a doufala jsem, že se nic nestalo, že za ním jen šla celá rodina do Brna a on má něco s telefonem.

 

Vytrvale jsem tomuto příběhu věřila až do úterý. Když jsem se v ten den vracela domů, všimla jsem si, že je na vchodu nalepen nějaký papír. Bylo to parte a na něm bylo Tomášovo jméno. Nečekaně nás opustil... Truchlící rodina... sestra Majka... ve věku devatenácti let. Nepamatuji, si jak jsem se dostala domů. Nemohla jsem ani plakat. Jen jsem křičela a třásla jsem se. Druhý den přišla Majka a šly jsme spolu ven. Zašly jsme za město a ona mi řekla, že ho srazila tramvaj, a že zemřel na následky nehody. V ten víkend byli v Brně v nemocnici. Nedostal se z toho.

 

Pohřeb byl zde, v našem městě. Majka se s rodiči brzy odstěhovala zpět do Bratislavy a já jsem tu zůstala sama se vzpomínkami. Dlouhé týdny jsem plakala a vzpomínala na naše společné chvíle. Snažila jsem se, aby to nikdo neodhalil.
Tento příběh zná jen moje nejlepší přítelkyně Mirka a teď ho říkám vám, protože to nemohu déle držet v sobě. Na hřbitov nechodím příliš často, protože vím, že Tomáš by chtěl, abych žila dál... Abych se přes to dostala. Na to, jaká jsem mladá, jsem zažila příliš mnoho bolesti, ale zažila jsem i lásku. Nevím, jestli potkám ještě někoho, jako byl on. Ale věřím, že ano... Vím jedno. I přes bolest bych svůj život neměnila.

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:Angličtina – 11 minut denně

 

Naučte se anglicky za 11 týdnů! Stačí 11 minut denně!
Každý týden se naučíte vše potřebné k jednomu tématu:
- v pondělí a ve čtvrtek si osvojíte potřebnou slovní zásobu
- ve středu nutnou gramatiku
- v úterý a v pátek užitečné fráze
Své znalosti si snadno ověříte ve cvičeních, která najdete na druhé straně listu. O víkendu si tak budete moct odpočinout u příběhu na pokračování a křížovky.
Konec těžkým učebnicím!
Procvičujte si kdekoliv a kdykoliv!
Vytrhněte jeden list denně!
Anglická slovíčka k jednotlivým tématům si lze navíc stáhnout z www.fragment.cz v sekci Stahuj.
Publikace v praktickém „kapesním“ formátu je určena mírně pokročilým.


Křížem krážem po stopách Járy Cimrmana
Vydejte se s námi na výlety po stopách Járy Cimrmana a navštivte poutní místa v České republice, kde tento velikán zanechal nějakou stopu.
Možná tudy J. C. pouze projížděl, sehrál představení, přespal, kdo ví… Na každém takovém místě však lidé na jeho počest postavili například pomník, pamětní desku, odlitek, zkrátka chtěli si navždy zachovat vzpomínku. Ke každé události, která se dotýká Járy Cimrmana, se vztahuje příběh, se kterým se seznámíte v tomto "průvodci". Do knihy byla zařazena nejzajímavější místa, která jsou spojena s J. C., a je doplněná řadou fotografií z těchto památných míst.


Prýmkování – Výroba textilních šperků
Prýmkování - úplně nová technika výroby originálních textilních šperků!
Stačí trocha šikovnosti a brzy obohatíte svou šperkovnici o více než dvě desítky nových originálních přírůstků v podobě náušnic, náramků, čelenek, prstenů, náhrdelníků i sponek do vlasů. Navíc získáte inspiraci pro své vlastní nápady!
Naučte se jednoduchou techniku, při které sešíváním sutašek, což je druh galanterních prýmků, a všíváním různých typů korálků vznikají velmi originální výrobky. Komponenty Swarovski, které v naší knize používáme a doporučujeme, dodají výsledkům vaší práce na kráse, preciznosti a eleganci.


Ruda z Ostravy – BESCELER !!!
Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též selebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa - promiňte čtenáře.


Krásní mrtví – Summer
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co byla Summer zastřelena v nákupním středisku. Podle všeho (a všech) se stala náhodnou obětí šíleného střelce… Něžná zlatovlasá hudebnice s andělským hlasem měla tisíce fanoušků, její píseň Neviditelný o neopětované lásce milovali všichni, nejen studenti ellertonské střední školy. Summer měli všichni rádi, všichni ji obdivovali… Darina musí Summer pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi a Arizoně. Jinak její duše nikdy nedojde pokoje.
Neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…

 

 6 hlasů
Vaše hodnocení