Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda bych se s Vámi podělila o tragický příběh, který se stal mé kamarádce, začíná své vyprávění autorka dnešního příběhu s přezdívkou Moon.

VAŠE PŘÍBĚHY: Nečekané bohatství nepřineslo jen radost,ale i tragédii

Výhra v loterii
zdroj: Thinkstockphotos Výhra v loterii
aktualizováno 30.08.2013, 00:00 | 30.08.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

"Ráda bych se s Vámi podělila o tragický příběh, který se stal mé kamarádce," začíná své vyprávění autorka dnešního příběhu s přezdívkou Moon.

Z úcty k rodině mé kamarádky nebudu uvádět skutečná jména, takže jí říkejme třeba Lenka. Poznali jsme se ve třetí třídě za ne moc hezkých okolností. Byla u nás ten rok nová. Měli jsme jet na školu v přírodě, ale její rodiče na tento výlet neměli. Lenka z toho byla velmi nešťastná. Každý den ve škole plakala. Do té doby jsme se moc neznali, ale přišlo mi jí velmi líto. A tak jsem přišla za mamkou a řekla jsem jí o Lence. Naši byli a jsou velmi vzdělaní lidé vlastnící prosperující firmu, tudíž hluboko do kapsy jsme nikdy neměli. Na popud mamky jsem pozvala Lenku k nám na nedělní oběd. Ten den se mi v pokoji svěřila se svým příběhem. Její rodiče byli kdysi slušně vydělávající lidé. Pracovali ve velké továrně na vysokých pozicích. Měli velkou zahradu s bazénem a obrovský dům. Její táta měl na starosti personální věci a jednou byl nucen vyhodit dělníka, který chodil do práce opilý. To však neměl dělat. Propuštěný muž se v noci vkradl do továrny a aby se pomstil Lenčině tatínkovi, tak továrnu zapálil. Její rodiče najednou ztratili svou práci a těžko sháněli novou. Přišli o velký dům i dvě auta a museli se přestěhovat do malého bytu a uskromnit se. Na tak malou holčičku ne moc hezké vzpomínky. Darovala jsem ji půlku svých hraček a naši jí řekli, že jí výlet zaplatí. Poprvé za dlouhou dobu jsem ji viděla smát se. Když si pro ni přijeli rodiče svým malým ojetým autem, Lenka k nim běžela šťastná s pytlem hraček a penězi na školní výlet. Vděčnost jejích rodičů nebrala konce. Školu v přírodě jsme si užily jako nejlepší kamarádky, moji a její rodiče se navíc také spřátelili.


Od té doby uplynulo již téměř 20 let. Zatím každou dovolenou jsme trávily obě rodiny spolu. I když jsme to vesměs platili my, nikdy nám to nevadilo. Byli jsme rádi za milou společnost.
Z Leničky vyrostla milá, hodná a krásná žena. Pracovala u jedné malé společnosti. Plat měla celkem slušný, mohla si dovolit pronajmout pěkný byt a pořídit si i malé auto na splátky. Brzy si našla přítele, za kterého se po 3 letech provdala. Já díky dobrému vzdělání získala místo u jedné velké firmy. Byla to vysoká pozice s vysokým platem. Jelikož mě rodiče vždy učili skromnosti a předvídavosti, tak jsem si pěkně šetřila do budoucnosti a nijak extra nerozhazovala. Vlastnila jsem pěkný byt i auto. Měla jsem přítele, se kterým jsem dlouho spokojeně žila, ale zatím jsme svatbu neplánovali. S Lenkou i jejím přítelem jsme se pravidelně scházeli a podnikali společné výlety. Obě jsme byly nesmírně šťastné.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Jednou mi Lenka volala do práce. Nikdy to zatím neudělala, protože ví, že v práci soukromé hovory nestíhám brát, tudíž jsem vytušila, že se stalo něco špatného. Lenka byla uplakaná. Rozechvělým hlasem ze sebe vysoukala, že jí manžel zahýbá. Prý ho načapala s nějakou ženou přímo v jejich posteli. Rozvod byl rychlý a Lenička chřadla. Nemohla se z toho dostat. V práci přišla o místo, protože se nedokázala soustředit. To ji dorazilo úplně. Platila jsem za ni splátky na auto, aby o něj nepřišla a Lenička docházela k psychiatrovi. Chtěla jsem jí nějak zvednout náladu. Zvala jsem ji do kina, na výlety či výstavy. Lenička odmítala s tím, že za ni přece nemůžu pořád platit.

 

Vzpomněla jsem si, že jsem nedávno četla článek o neuvěřitelném štěstí lidí, kteří vyhráli sportku. Často to vyhrávali lidé, kteří na tom psychicky byli velmi špatně a nad čísly nepřemýšleli. Řekla jsem o tom Lence. Ta neváhala a utíkala si za poslední peníze vsadit. Ve středu v noci mi volala. Byla opilá a nebylo jí rozumět, ale domluvily jsme se na schůzce. Když jsme se další den sešly, pozvala do kina ona mě. Byla jsem překvapená a ptala se, kde na to vzala peníze. Nechtěla mi nic říct, prý až skončí film. Usmívala se a já pořád přemítala, co se asi stalo. Nakonec jsem si pomyslela, že asi získala práci. Nic jiného mě ani nenapadalo. Po filmu jsem chtěla Lence gratulovat k práci, ale vyhrkla na mě něco, co mě absolutně uzemnilo. „Vyhrála jsem 20 milionů!“ Přála jsem jí to jako nikomu jinému. Ten večer jsme si náramně užily a poprvé v životě za mě platila vše Lenka.


Koupila si nový dům s obrovskou zahradou a bazénem. Vlastnila dvě krásná a drahá auta. Nějakou dobu jsme se ještě stýkaly. Pak mi oznámila, že jede na 2 roky na cestu kolem světa. Chtěla, abych jela s ní, ale v tu dobu jsme začali s přítelem plánovat svatbu a navíc mě tu držela dobrá práce. Loučení proběhlo ve velkém stylu a druhý den už Lenička nastupovala do letadla. Zaráželo mě, že Lenička tak moc spěchala a byla velmi naštvaná, když mělo letadlo malé zpoždění. Pořád se ohlížela kolem sebe. Říkala jsem si, že je to asi nervozita před letem. Popřála jsem jí šťastnou cestu a naposled zamávala. Každý měsíc mi posílala pohledy, ale nikdy nenapsala přesnou adresu, abych jí mohla napsat i já. Brzy jsem zjistila, že jsem těhotná. Přípravy na svatbu byly v plném proudu, takže jsem se adresou již nezabývala a jen dostávala hezké pohledy.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Místo kamarádky jsem pod autem skončila já
VAŠE PŘÍBĚHY: Mou závislost na hrách nezlomila ani smrt kámošky
VAŠE PŘÍBĚHY: Viděla jsem svoji kamarádku umřít!

Které celebrity si nejvíc namastily kapsu? Víme, kdo vydělal 2,4 miliardy korun

Bezcitná Jennifer Lopez si vydělala 200 milionů: Často zpívá krutým tyranům a despotům!

Holky, bacha na hezouny! Metrosexuálové vás stojí tisíce ročně


Dva roky utekly jak voda a já byla již vdanou paní a doma měla malého syna, když mi Lenka poslala pohled, že bude doma za 2 dny. Spěchala jsem k ní, ale v jejím domě bydlel někdo jiný. Měla odpojený mobil a mail si nejspíš zrušila. Dostala jsem strach a zavolala jsem jejím rodičům, ale ani oni nevěděli, kde dcera je. Po pár dnech mi někdo klepal na dveře. Doufala jsem, že je to Lenička a spěchala jsem jí otevřít. Byla to policie. Sdělili mi něco, na co nikdy v životě nezapomenu. Lenička je mrtvá. Její tělo našli v řece. Na jejím zápěstí a nohou byly známky po poutech, na krku po škrcení. Někdo ji zabil. Prý ji vybílili učet. Zabili ji kvůli těm penězům, co vyhrála.

 

Vše mi postupně začalo docházet. Proč se tak rychle rozhodla na dva roky odejít, proč se bála na letišti, proč mi nikdy nedala svou adresu. Sledovali ji. A nakonec ji dostali.


Kladu si za vinu, že jsem jí o těch příbězích lidí, co vyhráli peníze, řekla. Třeba by si našla práci, třeba by si našla muže, třeba by měla rodinu, třeba by byla doopravdy šťastná i bez těch milionů… Nikdy si to neodpustím.


Stojí nám to za to? Mít peníze jen aby se pak člověk bál o svůj život? Klepala jsem se strachy o svou rodinu. Naše velké auto jsem prodala a koupila jsem malé rodinné. Z velkého luxusního bytu jsme se přestěhovali do malého útulného domečku. Co se mé práce týče, opustila jsem ji. Zatím budeme žít z těch nastřádaných peněz, než si najdu práci, která splňuje normy člověka, který si vydělává průměrně. Můj syn je nyní v podobné situaci jako tehdy devítiletá Lenička. Je mi do pláče? Ne, jsme finančně průměrná rodina, ale šťastná a živá…

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Letopisy NARNIE – komplet V/9
Svět fantazie vám přináší zcela nový a jedinečný rozměr! Všech sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce. Poznejte historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí v říši, kde vládnou kouzla, zvířata mluví a kde se může stát cokoli.
Souborné vydání světového bestselleru.
 

Spící tajemství
To, co začalo ve Spícím městě záhadným spánkem všech rodičů a pokračovalo ve Spící spravedlnosti úsilím dětí o potrestání zločinců, pokračuje nyní pátráním dětí po příčině spánku rodičů.
Rodiče, kteří se dosud neprobudili, jsou umístěni do velkého sálu v nemocnici. Zdejší prostředí nahání dětem strach, zároveň je však neodolatelně přitahuje. Tuší totiž, že se tudy dá dostat do světa „na druhé straně“. Kryštofovi, Emě, Kristýně a Samuelovi, čtyřem dětským hrdinům hledajícím pravdu, se to podaří. Ale jenom malý Samuel má klíč k celému tajemství na dosah ruky. Zachrání zbývající unesené děti? A bude svět ještě někdy stejný jako dřív?
Spící tajemství hledá odpovědi na otázky, které si lidstvo pokládá již po staletí.
 

Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah
Středoškolačka Vee je normální dívka, která řeší problémy jako každý teenager. Kromě toho však trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o svou mladší sestru.
Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáže vrahovi jeho vinu?
 

Láska, sex, touha – Co je šeptem...
Parta studentů si života užívá opravdu naplno – mejdany, láska, akce, sex. Někteří z nich přicházejí na to, co znamená mít vážnější vztah, a každý z nich má nějaké svoje tajemství.
Ashley má "divokou" pověst a vyznává nevázaný životní styl. Co když je to ale přetvářka? Může se za maskou holky na jednu noc schovávat velká touha? Vysokoškolák Dylan je nejen hezký, ale navíc i fajn kluk. Bude mít Ashley šanci mu dokázat, že si zaslouží jeho pozornost?
Titul Láska, sex, touha – Co je šeptem... volně navazuje na předchozí titul:
Láska, sex, touha – Nikdy neříkej navždy
 

Thriller – Zrádný anděl
Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla?
Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.
 

 4 hlasů
Vaše hodnocení