Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jezdíš v autě nepřipoutaná, protože na zadních sedačkách ti přece žádné nebezpečí nehrozí? Příběh čtenářky Kristen tě vyvede z omylu.

VAŠE PŘÍBĚHY: Nepřipoutala jsem se a málem umřela

Dívka v autě
zdroj: Thinkstockphotos Dívka v autě
aktualizováno 17.08.2012, 01:42 | 17.08.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Jezdíš v autě nepřipoutaná, protože na zadních sedačkách ti přece žádné nebezpečí nehrozí? Příběh čtenářky Kristen tě vyvede z omylu.

Bylo mi sedm a prošla jsem si něčím, co už nikdy nechci zažít. Přistěhovali jsme se s mojí rodinou do vesnice, kde jsem si brzy našla kamarádku. Nikču, tu nejlepší kamarádku. Po nějakém čase se začaly bavit i naše mámy. Pořád jsme se vzájemně navštěvovaly, a když ony někam jely, vzaly mě s sebou, a když my, vzaly jsme je. Chodily jsme do stejné školy i do stejné třídy. Ve škole jsem se bavila skoro jenom s ní a pořád jsme seděly spolu. Pak jsme ji začaly vozit i do školy a skamarádila se s ní i moje mladší sestra.

 

Začátkem prosince jsme jeli do školy, jako každé jiné ráno. To ráno si obzvlášť pamatuji. Moje sestra měla od Nikolky vypůjčenou nějakou knížku a ptala se jí, jestli si ji může nechat o něco déle. Nikča jí řekla, že si ji může nechat, jak dlouho chce. A pak jsme se si sedly do auta... Divné bylo, že já se sestrou jsme se vždy praly, kdo půjde do auta jako první. To ráno jsme pustily první Nikolku, já šla druhá a Viky poslední, moje mamka řídila. Vždy jsme měly na zádech tašky, tak jsme se a ani nepřipoutávaly. Ke škole to byl jen kousek...

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Když už jsme byly skoro ve vesnici, kam chodíme do školy, najelo auto na náledí, které nebylo posypané, a dostalo smyk. Mamka jela normální rychlostí, nejela rychle... Ale i tak jsme se řítily do stoky na levou stranu, kde byl strom...

 

Probrala jsem se v nemocnici, nic jsem si v tu chvíli nepamatovala. Strašně mě bolela hlava a vlastně tak nějak všechno... Nikoho jsem neviděla a strašně jsem se bála. Měla jsem zlomenou levou ruku, pravou klíční kost, roztržený nos, natrhnuté pravé zápěstí a pořádný monokl na pravém oku. Pravidelně mě navštěvovala babička s dědou i můj táta. Babička s dědou přitom bydlí 200 km od nemocnice, ve které jsme byly, ale jezdili za námi skoro každý den. Se mnou na pokoji byla ségra Viky, byla na tom špatně... Mnohem hůř než já. Bojovala o život! Z řečí doktorů jsem toho moc nechápala, ale měla otok mozku a poškozené plíce.

 

Moje mamka a nejlepší kamarádka byly obě na jiném oddělení. Sestřičky v nemocnici mě ale pořád uklidňovaly, že to s nimi není tak zlé. Já jim věřila. 5. prosince nás v nemocnici navštívili čerti. To se mi líbilo, s Viky jsme dostaly plyšáky a čokolády. Sestřičky se o nás strašně hezky staraly, pořád si hrály s mými vlasy, nechávaly nám televizi zapnutou déle, než měly, povídaly si s námi atd. Babička s dědou a tátou nám pořád nosili nějaký dárky, plyšáky, hračky, bužírky na pletení - to, že nemůžu nic dělat s rukama, tátovi došlo až pak.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Mého přítele chtěl zabít feťák
VAŠE PŘÍBĚHY: Dvě úmrtí v rodině během jediného roku
VAŠE PŘÍBĚHY: Ztratila jsem dva nejdůležitější muže mého života

 

Pak za námi KONEČNĚ přišla i mamka. Objímaly jsme se a já byla strašně ráda. Mamka měla roztržené pravé koleno a otřes mozku. Po nějaké chvíli si mamka sedla ke mně na postel a řekla mi, že doktoři nechtěli, aby mi to říkala, ale že mi nechce lhát. Nikolku rozdrtil ten strom, do kterého jsme narazili. Nešlo už jí pomoct. Byla na místě mrtvá!

 

Přestěhovali jsme se na nějaký čas do Slaného, tam bydlí moje babička a je to blízko do Prahy, kde pracuje táta... Všichni moji kamarádi bydleli najednou 200 km ode mě. Musela jsem dát pryč dokonce i mého psa Luckyho. Prý jen na čas, dali jsme ho k druhému dědovi, který měl dokonce i zahradu. Lucky tam byl nakonec rok, a pak utekla a už jsme ho nenašli. Doufám, že ho mají nějací hodní lidé.

 

Bylo mi z toho všeho tehdy hrozně smutno. Když jsem začala chodit do nové školy, bylo to už mnohem lepší. Pomalu se mi dařilo na vše zapomenout a začít znovu naplno žít. Dodnes mám jizvu na nose, která mi to vše ale každý den připomíná.

 

NIKOMU bych tenhle pocit NIKDY nepřála... Bylo to hrozné období. Jsem ráda, že už je to za mnou. Na Nikolku ale nikdy nezapomenu.

 

Možná by se někdo z takové tragédie už nikdy nevzpamatoval. My naštěstí měli důvod. Mamka byla těhotná, když jsme nabouraly, ale nevěděla to... Doktoři se báli, že miminko nedonosí, ale vše dobře dopadlo. Teď už máme další členku naší rodiny, dnes už šestiletou zdravou Aničku. I v tom zlém se může najít trochu toho dobrého.

 

Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život: Obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš.

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Eragon
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
 

Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida
První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)!
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.
Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!
 

Temná akademie – Vyvolení
Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.
 

Upíří deníky – Souboj
Smrtící milostný trojúhelník. Elena: zlaté dítě, vůdčí typ, dívka, která může mít každého kluka, po kterém zatouží. Stefan: zamyšlený a tajemný, zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil před hrůzami, které ho pronásledují z minulosti. Damon: sexy, nebezpečný a hnaný touhou pomstít se Stefanovi, bratrovi, který ho zradil. Odhodlaný získat Elenu, ochotný zabíjet aby ji ovládl.
"...Co je ještě nebezpečnější než být zamilovaná do upíra? Když mě milují upíři dva. Stefan nevzdává boj s žízní po krvi a Damon se snaží získat mé srdce. Musím zachránit nesmrtelného ctitele a tím ohrozím svou smrtelnost.. Jak dopadne tenhle souboj?"
 

Krvavá romance - Polibek nesmrtelnosti
Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?
 

Cesta ohněm a jiné povídky
Jeden z vítězů soutěže Hledá se autor bestselleru přichází se svou první knihou povídek!
Příběhy a postavy, které jsou obyčejné jen zdánlivě, vás pohladí po duši a možná vám budou i trochu povědomé.
Kamarád Kuba
Poslední cesta
Vánoční mráz
Cesta ohněm
Muž a jeho chlapec


 5 hlasů
Vaše hodnocení