Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neplánované těhotenství tě může zaskočit, tak jako autorku dnešního příběhu.

VAŠE PŘÍBĚHY: Potrat mi vzal chuť žít

Těhotenský test
zdroj: Thinkstockphotos Těhotenský test
aktualizováno 09.08.2013, 00:00 | 09.08.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Neplánované těhotenství tě může zaskočit, tak jako autorku dnešního příběhu.

Je mi 20 let a chci se s vámi podělit o svůj příběh. Vše začalo v 17 letech. Do té doby jsem žila „normálním“ životem náctileté holky. Co si obléct, který kluk se mi libí, škola apod. Vlastně už ani nevím kde začít. Všechno se seběhlo tak rychle. Tak tedy. V roce 2008/2009 jsem nastoupila na konzervatoř, obor hudba - hra na nástroj. První ročník jsem si opravdu užila. Noví přátele, prostředí, úplný pocit blaženosti. Mela jsem dojem, že mi nic nechybí.

 

Užila jsem si prázdniny a těšila se na další ročník na této škole. Během prázdnin jsem si našla přítele. Byl o deset let starší, přesně můj typ a měla jsem dojem, že to bude „navždy“. Samozřejmě, že jsme spolu spali a já tehdy nebrala antikoncepci. Řekl mi, že je neplodný, že byl na testech. Mile dámy, až vám to bude nějaký chlap tvrdit, nechte si napsat antikoncepci okamžitě. Já byla tehdy blbá a naivní, takže jsem mu samozřejmě uvěřila.

 

Začal novy školní rok a ve škole se objevil „nový“ chlap (28 let). Dodělával si šestý ročník. Vůbec jsem nevěděla, o koho se jedna, ale bylo jasné, že se mu líbím, jelikož na mě pořád zíral. Ale myslím to vážně. Pořád. Jednoho patečního odpoledne za mnou jen tak přišel a zeptal se, jestli nechci jít na oběd. Výmluvně jsem odvětila, že ne, možná někdy jindy. Samozřejmě jsem mela hlad jak vlk, ale přece nepůjdu s chlapem na oběd, když se mi ani nepředstavil.

 

Nicméně druhý den na mě ve škole čekal znovu. A další den znovu. Pořád dokola se ptal, kdy už půjdeme, až mi to bylo trapné a šli jsme, ať to mám za sebou... A? Vznikla z toho láska jak hrom. Neskutečná. Tohle se mnou opravdu zacvičilo. Smáli jsme se, měli jsme toho spoustu společného a užívali jsme si to. Rozešla jsem se tedy s přítelem a začala chodit s ním.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

O pár týdnu později jsem zjistila, že jsem těhotná. Usínala jsem v tramvaji ve dvě odpoledne, chodila jsem spát v šest večer a svůj parfém jsem nemohla ani cítit. Řekla jsem to bývalému a ten si to samozřejmě chtěl nechat. Podle něj údajně „zázrak“... Já ale jeho dítě nechtěla a musela jsem to řešit s Jirkou, mým novým přítelem. Postavil se k tomu tak, že si to necháme, že bude připraven být otcem. Moc mě to tehdy potěšilo, ale v koutku duše jsem věděla, že by k tomu dítěti necítil to, co „pravý“ otec...

 

Možná to byla i má sobeckost, protože jsem chtěla studovat a cestovat, hrát v nějakém výborném orchestru... Ale dítě v sedmnácti? Mám tři mladší sourozence a věděla jsem, že bych to zvládla, ale stejně. Prostě, jsem to tak necítila.

 

Nevěděla jsem ale, že mi toto osudné rozhodnuti změní natolik život. Musela jsem jít na gynekologii. Vyhýbala jsem se tomu, pořád jsem si namlouvala, že to nemůže být pravda. Nakonec jsem přišla za pět minut dvanáct. „Slečno, máte pět dní na rozmyšlenou." Nebylo se o čem rozmýšlet. Zdrcené jsem šla domu a všechno řekla našim. Peklo. Hned v pondělí jsem šla na „zákrok", byla se mnou i matka. Ten potupný pocit, když se probudíte a v hlavě máte úplně prázdno, nepřeji žádné ženě, která se takto rozhodne. Brečela jsem. Brečela jsem týdny. Přišly deprese a myšlenky na sebevraždu. Jednoho dne jsem chtěla jít na psychiatrii, protože už jsem to opravdu nezvládala. Mamka mě tehdy zarazila, že mi napíšou jen léky a že z toho zblbnu. Poslechla jsem ji a nesla jsem tam.(Bohužel).

 

Doma jsem našla Diazepam a vzala jsem si k sobě celé plato. Vždycky si čtu příbalový leták a u něj bylo napsáno proti úzkosti a strachu. Jedla jsem to během dne jak bonbonky. Z toho dne si pamatuji opravdu jen střípky. Údajně jsem byla s přítelem na obědě u babičky a pak v nemocnici u dědy. Cože? O ničem nevím. Nicméně ten den neskončil slavně. Večer se to ve mně tak nasbíralo, že jsem začala být agresivní, pohádala se s přítelem, přišla domů, vzala nůž a řezala jsem se. Hrozne jsem plakala, úplný záchvat! Jirka zůstal před domem a zavolal mi záchrannou službu. Dokonce jsem jim prý sama otevřela a odvezli mé i s mamkou.

 

Mimochodem, mamka neměla sebemenší tušení, co se se mnou děje. Odvezli nás, vypumpovali mi žaludek a den jsem strávila na JIPce. Po té za mnou přišel dětsky psychiatr a zeptal se mě, co jsem to prováděla. Odpověděla jsem: mladická nerozvážnost. Zasmál se a už jsem byla na koberečku. Všechno jsem mu řekla a hned jsem vyfasovala antidepresiva.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ZPOVĚĎ: Vymyslela jsem si, že jsem těhotná, abych zachránila vztah
VAŠE PŘÍBĚHY: V šestnácti těhotná a sama
VAŠE PŘÍBĚHY: Přítel mě opustil - těhotnou!

Gwyneth Paltrow šokuje: Kvůli potratu málem zemřela!

 

Bohužel můj otec spáchal sebevraždu, když mi byly tři roky, takže mi řekli, že to mám po něm, to sebevražedně chováni. Chvíli trvá, než prášky naberou na účinnosti, ale opravdu fungovaly. Pomohly mi na nějakou dobu.

 

Nebyly to ale jen léky, co mě vrátilo do života. Ve škole mi můj profesor pomohl, musela jsem mu taky všechno vyklopit, na studijním mi zameškané hodiny nějak vymazali a já měla možnost začít „znovu".

 

Nepovedlo se. Brzy mi bylo zase ouvej. Náhlý nezájem o kamarády, hudbu, školu... Prostě o vše. Můj svět byl jen můj Jirka, který mi opravdu pomáhal a dodnes jsem mu za to vděčná. Vyhodili mě ze školy, šla jsem jinam a zanevřela nad hudbou a na vše, co mě s mým životem „před“ spojovalo. Nešlo to ale natrvalo. Láska k hudbě byla silnější než já, ale ještě silnější byly deprese.

 

Když přeskočím stěhovaní do jiného města na radu lékařky, opětovně pokusy o nastartování normálního života, hádky s partnerem, nevěru (moje chyba) a další a další kopance… Dostaneme se až do současnosti. Přítel se se mnou rozešel (nedivím se mu, divím se, že to neudělal dřív) a já se ocitla opět ve svém rodném městě doma s rodiči. Vybrečela jsem se a zajala chodit opět na konzervatoř. Ztratila jsem tři studijní roky, ale možná si zachránila ty budoucí. Myslela jsem si. Bohužel minulost mě opět dohnala a deprese se vrátily. A daleko horší. Už nemam chuť žít a nadále tady na tom světě setrvávat. Nemine den, kdy bych se tomu drobečkovi neomlouvala a neprosila za odpuštění.

 

Nemám chuť nic dělat, jít ven, chodit do školy, bavit se s kamarády (většina se na mě stejně vykašlala), proste nic. Možná, že by mi pomohlo, kdybych teď otěhotněla a měla pro koho žit, ale to asi není úplně nejlepší řešení v mé situaci... Opravdu už nevím, jak dál. Jsou to už skoro čtyři roky a mám pocit, že mi život protéká mezi prsty. Možná to tak mělo být. Možná, že až si budete číst tento příběh, tak už tady nebudu...

 

 Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

Thriller – Výkřik do tmy
Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravu stalo. Proč jí v tom ale někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí... Co když se všechno odehrálo úplně jinak?


Říše temnot – Černá magie
Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel, nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?


Ruda z Ostravy – BESCELER !!!
Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též selebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa - promiňte čtenáře.


Syn pekel – Vlčí krev
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.


Angličtina pro samouky: začátečníci a středně pokročilí
Moderní učebnice, díky níž si nejprve osvojíte praktickou slovní zásobu a základy angličtiny a pak snadno proniknete i do složitější anglické gramatiky.
Učebnice s jednoduchou strukturou a CD ve formátu MP3, určená především samoukům, vás spolehlivě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.


Angličtina – 5 minut denně
Procvičujte si angličtinu 5 minut denně.
Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh.
Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli.
Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka.
Vaše angličtina se bude den po dni zlepšovat.


Školní pravidla českého pravopisu
Nově zpracovaná Školní pravidla českého pravopisu nejen pro žáky a studenty! Přehledně uspořádaný výklad pravopisných zásad umožní rychle se zorientovat a snadno pochopit dané pravidlo.
1. Pravopisná pravidla
- vysvětlena stručně a srozumitelně
- uvedeny příklady ze současné češtiny
- zpracovaná v přehledných tabulkách
2. Pravopisný slovník
- často užívaná a pravopisně obtížná slova
- důraz na potřeby uživatelů
- u většiny hesel praktické informace o tvarosloví a výslovnosti
Dodatek MŠMT je zapracovaný přímo do výkladu a jednotlivých hesel.
 

 



8 hlasů
Vaše hodnocení