Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zrovna tohle léto to jsou 3 roky, kdy jsem zažila své první dospělácká léto. Myslela jsem si, že to bude klasické léto – brigáda, přítel a rodina... Jenže ouha, začíná své vyprávění autorka dnešního příběhu.

VAŠE PŘÍBĚHY: Požádal mě o ruku. Co ale odpovědět, když je vám jen 18?

Žádost o ruku
zdroj: Thinkstockphotos Žádost o ruku
aktualizováno 16.08.2013, 00:00 | 16.08.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

"Zrovna tohle léto to jsou 3 roky, kdy jsem zažila své první dospělácká léto. Myslela jsem si, že to bude klasické léto – brigáda, přítel a rodina... Jenže ouha," začíná své vyprávění autorka dnešního příběhu.

Den po mých 18. narozeninách měla má malá sestřenka křtiny, kde se sešla velká část rodiny, jak ta pro mě známá, tak neznámá. Byl tam i ON, budeme mu říkat Matěj. Matěj je nevlastní bratr mé sestřenice, je cca o 25 let starší než ona a o 7 let starší než já. Vždy s ním byla legrace, akorát je to s ním komplikovanější.

 

Když mi bylo 15, tak mě teta vyhnala na diskotéku s dcerou její kamarádky. Tu holčinu jsem si pamatovala jako dlouhovlasou blondýnku, ale na diskotéce přede mnou stála slečna s krátkými černými vlasy. Byla jsem tam s ní 2 hodiny, když mě Matěj přišel odvézt zpět k tetě. Věděla jsem, že má už několik let přítelkyni, kterou v rodině nemají moc rádi, ale vůbec jsem netušila, co se stane. Řekl, že máme ještě chvíli čas, a tak auto nechal na parkovišti, kde jsme si povídali. Byla jsem omámená kouřem z diskotéky a 2 pivy, které mi k opilosti stačí ještě teď. Tenkrát jsem pro něj měla slabost, byl to starší kluk, který mě nebral jako dítě a v tu chvíli v autě na parkovišti mě políbil. Nebránila jsem se. Sice to nebyla moje první pusa, ale v paměti zůstala. Pak mě odvezl k tetě a dělal, jakoby se nic nestalo. Mrzelo mě to, byla jsem zmatená, ale nikomu jsem o tom neřekla a pak se na to tak nějak pozapomnělo.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Po letech právě díky setkání na křtinách jsem Matěje začala opět vídat. Nikdy jsme se nebavili o tom, co se tenkrát stalo, proč se to stalo a co to mělo znamenat. Jelikož jsem člověk zvědavý, tak mi to jednou nedalo a při venčení psa s ním jsem se konečně zeptala. Následovala menší pauza, hluboký pohled do mých očí a pak se mě snažil políbit znovu! V té době jsem měla už dva roky přítele, kterého jsem milovala! Matějovi jsem ucukla a on se divil. Říkal mi takové věci, že mě má rád, že vždycky mě měl rád a podobné sladké řečičky.


Začátkem léta se to všechno rozjelo. Matěj za mnou jezdil skoro každý den, protože v té době byl tak trochu nezaměstnaný a jeho přítelkyně každé ráno odjížděla do Prahy do práce. Stačilo mu pouze ráno odepsat na smsku a do půl hodiny už byl u nás. Snažil se, zkoušel to ze všech stran, ale bránila jsem se. Později přišlo těžké období s mým přítelem, prostě na mně kašlal a bylo mi to líto, že mě tak zanedbává, a tak jsem udělala školáckou chybu a Matěj to hned vycítil a od té doby byl u nás ještě častěji.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Už v šestnácti vím, že nikdy nebudu mít děti
VAŠE PŘÍBĚHY: Naši lásku zaskočila smrt
VAŠE PŘÍBĚHY: Chodím s tlouštíkem
VAŠE PŘÍBĚHY: Chci být zadaná, ale každého kluka odeženu
VAŠE PŘÍBĚHY: Kluka mi přebrala vlastní máma!


Díky jeho nediskrétnosti se o tom dozvěděla celá rodina, že on za mnou jezdí a že asi nejsme jen obyčejní kamarádi. Jeho mamča mi hned nabídla, ať jí tykám, a to jsem jí viděla snad poprvé v životě. Jeho starší bratr prohlásil, že by mě měl raději za švagrovou než Matějovu přítelkyni. Strašně rychle se to změnilo, byla jsem někdo jiný a chvíli se mi to i líbilo. Matěj mi říkal, že mi koupí felicii, nastěhuju se k němu a budu od něj dojíždět do školy (to bych si teda rozhodně nepolepšila, místo hodinové jízdy autobusem, bych jezdila hodinu a půl autem), že prý koupí domeček a uděláme si spolu miminko a vezmeme se. Ano, o to miminko mu šlo asi nejvíc. Měla jsem podobný sen – domeček, miminko, ale rozhodně ne s ním! Vždyť on si plánoval udělat harém! Vůbec ho nenapadlo, že když si mě chce nastěhovat do bytu, tak by asi měl něco udělat se svou současnou přítelkyní.


Jak skončilo léto, tak skončila i tato iluze. Měla jsem Matěje ráda, ale nemilovala jsem ho. Díky jeho upovídanosti si celá rodina myslí, že jsme spolu spali, i když to vůbec není pravda. Nedokázala bych to udělat svému příteli, protože to on byl pro mě vším a vždy mi pomohl a já ho z celého srdce miluji a jsem s ním přes tuhle krizi už 5 let. Chvíli trvalo, než jsem si u něj celou nešťastnou záležitost s Matějem vyžehlila, ale jsem ráda za to, že mi odpustil.

 

TOHLE TI NESMÍ UTÉCT:

Žádný pohřeb, ale SVATBA: Iveta Bartošová a Josef Rychtář se zasnoubili!

VÍME PRVNÍ: Tajná svatba po skončení SuperStar! Před oltářem stála Farna!


S Matějem jsem se viděla za ty 3 roky už jen dvakrát a nikdy jsme nebyli spolu o samotě, což bylo jeho štěstí, protože bych mu nejraději dala facku a sobě taky. V lednu se Matějovi narodil syn s jeho dlouholetou přítelkyní, která v rodině není zrovna oblíbená, ale to je jejich věc. Matěj má domeček, svou felicii a možná je i šťastný, možná není. Je mi už několik let ukradený, protože je lhář. Podle mých výpočtů na miminku začali pracovat chvíli poté, co ten náš vztah nevztah s Matějem skončil...

Raději si nezačínejte nic s lidmi z okolí vaší rodiny, protože se vždy všechno provalí, bohužel i to, co není pravda. Když se to tak vezme, tak Matěj je nevlastní bratr mé sestřenice a my spolu nemáme pokrevní pouto, ale jsem hrozně ráda, že už je to za mnou. Nyní jsem šťastná se svou láskou a těším se na to, až i my si spolu jednou pořídíme miminko, ale na to máme ještě tolik času.

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:


Příprava na státní maturitu – Literatura
Připravte se spolehlivě a efektivně na státní maturitu!
V publikaci najdete:
- kompletní přehled středoškolské literatury
- ukázky z děl
- vzorové interpretace textů
- testové otázky k prověření znalostí
- taktické rady, jak se připravit, abyste u zkoušky obstáli
 

Příprava na státní maturitu – Angličtina
Připravte se spolehlivě a efektivně na státní maturitu!
V publikaci najdete:
- přehledně zpracované tematické okruhy z angličtiny
- texty k rozšíření slovní zásoby
- cvičení pro zopakování gramatiky
- taktické rady, jak se připravit, abyste u zkoušky obstáli
 

Křížovkářský maximix na dovolenou
Chystáte se na cesty nebo na dovolenou? Nezapomeňte přibalit naši velkou knihu luštění.
Švédské křížovky, osmisměrky, kriskrosy i číselné křížovky jsou skvělou zábavou pro volné chvíle.
 

Vařím si sám – kuchařka krok za krokem
Neumíte vařit, ale chcete to zkusit? Nebojte se toho!
Naše jednoduchá a srozumitelná kuchařka vás v mžiku naučí ty nejoblíbenější jídla "jako od maminky". Dokážete si uvařit polévky, upravit maso či přichystat zeleninový salát bez sebemenších předchozích zkušeností.
 

Zločin – Černý sníh
Kdo je ve skutečnosti pachatel a kdo oběť? Nikdy nedej na první dojem, zdání klame...
Lařin bratr Simon zmizel beze stopy. Nikdo netuší proč. Policie nemá pro jeho zmizení žádné vysvětlení. Lara se proto rozhodne pátrat na vlastní pěst... Věci, které postupně vyplouvají na povrch, se k Simonovi vůbec nehodí. Ve městečku se začínají šířit divoké řeči a spekulace o násilí, vydírání a mučení. Je Simon opravdu oběť? Jakou děsivou pravdu odhalí pátrání?
 

HUNGER GAMES – Vražedná pomsta
Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
 

Percy Jackson – Moře nestvůr
Mytologické bytosti ožívají...
Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...
"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"
 

Mayské proroctví – Hadí spirála
Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?

 5 hlasů
Vaše hodnocení