Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Šikana ve škole, sebepoškozování, pokus o sebevraždu… Tohle všechno zažila naše čtenářka s nickem Apokalypsa.

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana mě zničila a teď se to znovu vrací

Šikana
zdroj: Thinkstockphotos Šikana
aktualizováno 02.11.2012, 00:00 | 02.11.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Šikana ve škole, sebepoškozování, pokus o sebevraždu… Tohle všechno zažila naše čtenářka s nickem Apokalypsa.

Začalo to někdy před rokem a půl. Ještě na základní školy na začátku sedmé třídy. Už po spojení s druhou třídou v pátém ročníku u nás vznikl příšerný kolektiv. Šestou třídy jsem zvládla bez problémů, kolektiv mezi holkami nebyl tak strašný. Ale v říjnu v sedmé třídě po novém zasedacím pořádku kolem mě seděli tři kluci, a tím začaly první problémy. Učitelé naší třídu navíc naprosto nezvládali.

 

Ti kluci mi začali brát věci, nadávat mi, smát se mi kvůli hloupostem... Možná malichernosti, ale časem proti mně poštvali celou třídu. Jeden z nich, co to všechno vedl, se klidně i odvážil mi vrazit do břicha nebo po mně něco hodit. Nikomu jsem nic neřekla a doma jsem se začala škrábat do rukou, později řezat žiletkou do nohou a pálit zapalovačem. Seznámila jsem se i s cigaretami, ale nechutnalo mi to.

 

V pololetí se to nějak zlomilo. Kamarádka všechno řekla třídní a ta rozházela poznámky a důtky. Rodiče se ale o ničem nic nedozvěděli. Ve třídě se se mnou nikdo nebavil a mě napadlo se přihlásit na gympl, abych od nich mohla zmizet. To jsem taky udělala, přestože jsem nepatřila v průměru ani do lepší polovičky třídy.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Někdy v březnu po lyžáku už bylo zase všechno v pohodě. Naoko. Jenže já do školy chodila nerada, snažila jsem se od všech izolovat. Ve třetím čtvrtletí jsem dostala ředitelskou důtku za to, že jsem si o hodině hrála na mobilu, jedla svačinu, nenosila sešity a byla drzá. Zatáhla jsem i pár hodin odpoledního vyučování, ale na to se dodnes nepřišlo.

 

Zkoušky na gymnázium jsem udělala jako šestá pod čarou, podala jsem odvolání a vzali mě. Na konci roku jsem skončila se čtyřmi trojkami, sedmi dvojkami a pěti jedničkami. Celé letní prázdniny jsem se užírala doma v Praze. Na konci srpna jsem jela na týden na koňský tábor, kde jsem schytala příšernou instruktorku. Už v té době to bylo tak nějak nahnuté, asi tak, že mi bylo naprosto všechno jedno.

 

Začátek školního roku začal slibně. Na gymplu jsem si našla tři fajn kámošky a ostatní ze třídy byli taky fajn. Známky jsem měla dobré, vlastně jsem se zhoršila jen v matice. Jenže z jedničky na čtyřku, což mě neuvěřitelně štvalo. Jenže zlepšit se to mi nějak nedařilo. Koncem listopadu už jsem měla na nohou zase další zářezy, postupně i na rukou a na bocích. Kolektiv byl fajn, ale spíš jsem se s každým musela začít bavit já, za mnou nikdo jako první nepřišel. Štvalo mě, že jsem neviditelná, nedůležití, nezajímavá... Téměř jsem přestávala jíst, prostě jsem nechtěla. Celé dny jsem proseděla doma a jen si říkala, jak jsem hnusná, pitomá, hloupá…

 

Vánoce mě jako každý rok překvapily, od příbuzných jsem dostala vlastně jen peníze. Zrovna o peníze vůbec nestojím, jako někteří. Přišlo mi, že se o mě nikdo nezajímá, nevědí, co mám ráda, co chci. Tak mě odbudou penězi.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Kyberšikana mne skoro dohnala k sebevraždě
VAŠE PŘÍBĚHY: Možná jsem jiný, ale jsem na to hrdý!
VAŠE PŘÍBĚHY: Šikana? Vlastně mi v mnohém pomohla

 

Začátkem února jsem se pak dostala do jakéhosi zajímavého duševního rozpoložení. Vůbec jsem se nezvládala koukat se na sebe do zrcadla, uviděla jsem se a šla do pokoje najít žiletku. Hodně jsem se ulejvala a vymýšlela si, že je mi špatně, abych nemusela do školy. Sama nevím, proč. Nikdo mi ve škole neubližoval, ale já se tam přesto necítila dobře. Čekala jsem, že to musí každý den propuknout, že mě nemají rádi, že o mě nestojí, že ve třídě nezapadám. Vzpomínky na minulou školu mě mučily a v duchu jsem věřila tomu, že tady to musí vypuknout znovu.

 

Když už jsem tam jít musela, byl to pro mě hrozný stres. Ubližovala jsem si, z nervozity kouřila, i když mi to nechutnalo, nejedla. V té době už jsem měřila 165 cm a vážila sotva 40 kg. Často jsem byla unavená a motala se mi hlava.

 

Všechno se vyhrotilo někdy v únoru. Jeden den jsem úplně zatáhla a hrozně jsem se pořezala a dva dny na to jsem zase zatáhla, ale to jsem spolykala hrozně moc prášků a chtěla se zabít. Nakonec jsem si ale zavolala záchranku, protože se mi udělala strašně špatně. Odvezli mě do nemocnice. Tam jsem dva dny ležela na dětském a potom mě přeložili na psychiatrii. Tam jsem poznala fajn lidi a doktoři byli taky dobrý i sestřičky, ale ty jak které. Sice jsem tam z holek byla nejstarší, a vůbec tam bylo hodně malých dětí, ale bylo to tam dobrý. A já si uvědomila spoustu věcí.

 

Hlavně jsem začala pořádně jíst a nedělat kraviny aby mě rychle pustili domů. To se stalo už po třech týdnech. Teď chodím normálně do školy, myslím si ale, že mi psychiatrie moc nepomohla. Občas mám stále takové stavy, kdy se cítím hrozně a bojím se, že k sebepoškozování se dříve nebo později zase vrátím, že se to všechno bude opakovat. Nevím z čeho to je, a ani nevím, co s tím.

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Zločin – Černý sníh
Kdo je ve skutečnosti pachatel a kdo oběť? Nikdy nedej na první dojem, zdání klame...
Lařin bratr Simon zmizel beze stopy. Nikdo netuší proč. Policie nemá pro jeho zmizení žádné vysvětlení. Lara se proto rozhodne pátrat na vlastní pěst... Věci, které postupně vyplouvají na povrch, se k Simonovi vůbec nehodí. Ve městečku se začinají šířit divoké řeči a spekulace o násilí, vydírání a mučení. Je Simon opravdu oběť? Jakou děsivou pravdu odhalí pátrání?

 

Thriller – Motýlí křídla
Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...

 

Věk magie – Bájná pečeť
Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?
První díl napínavé trilogie.

 

Krvavá romance – Věčná touha
Sára nyní zná Dustinovo temné tajemství. Je nesmrtelný a touha po lidské krvi ho postupně mění v monstrum. Zachránit ho může pouze pravá láska. Po smrti spolužačky Anny však Dustin zmizí a Sára, přesvědčená o tom, že jen ona ho může zachránit, se vydává do lesa za ním. Zde se ale skrývá krásná Emilia, kterou Dustin zradil a ona přísahala pomstu. Jaké nebezpečí Sáře hrozí? Převáží v Dustinovi jeho stále ubývající dobrá stránka, aby Sáru zachránil?

 

Angličtina pro samouky: začátečníci a středně pokročilí
Moderní učebnice, díky níž si nejprve osvojíte praktickou slovní zásobu a základy angličtiny a pak snadno proniknete i do složitější anglické gramatiky.
Učebnice s jednoduchou strukturou a CD ve formátu MP3, určená především samoukům, vás spolehlivě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.

 

Zpěvník – J. Suchý a J. Šlitr
Oblíbené písničky z autorské dílny Suchý & Šlitr! Většina písní pochází z dob zlaté éry divadla Semafor, kterým prošla většina nejznámějších zpěváků naší populární hudby. Zpěvník přináší takové hity jako: Kočka na okně, Babeta, Tereza, Písnička pro Zuzanu, Oči má sněhem zaváté, Pramínek vlasů, Včera neděle byla, To všechno odnes čas, Máme rádi zvířata a další. Zpěvník s notami a akordy, plný nezapomenutelných písní je určen nejen pamětníkům!

 5 hlasů
Vaše hodnocení