Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sháníš brigádu na léto? Tak pozor, ať nedopadne jako ta, kterou si prožila naše čtenářka Jana.

VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

Sexuální obtěžování
zdroj: Thinkstockphotos Sexuální obtěžování
aktualizováno 03.05.2013, 00:00 | 03.05.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Sháníš brigádu na léto? Tak pozor, ať nedopadne jako ta, kterou si prožila naše čtenářka Jana.

Bylo mi čerstvých 15 let a sháněla jsem si brigádu. Vzhledem k tomu, že bydlím v menším městě, na výběr jsem moc neměla. Mohla jsem buď doplňovat zboží v místním obchodě, nebo roznášet noviny. Ani jedno mě nijak nelákalo, a když jsem slyšela, jakou bych měla mzdu, odmítla jsem téměř okamžitě.


Ale jak jinak si vydělávat? Věděla jsem něco málo o vydělávání přes internet (vyplňování dotazníků, klikačky, ankety), ale nikdy jsem tomu nevěřila. Procházela jsem si spousty nabídek brigád, ale vše bylo v jiných městech nebo od 18 let. Takže nic pro mě!


Potom se na internetu objevil inzerát, kde starší muž v našem městě hledal nějako pomocnou sílu do domácnosti - na domácí práce, pomoc s nákupy, venčení psíka atd. Radovala jsem se, že konečně také někdo v našem městě nabízí brigádu. Má radost stále přetrvávala, neboť si mě pán pozval k sobě domů, kde mi vysvětlí „náplň práce“.


Druhý den jsem hned po škole vyrazila na uvedenou adresu. Docela mě překvapilo, že mi přišel otevřít pán zhruba asi okolo čtyřiceti let (takhle si staříky nepředstavuju). Na první pohled se mi Mirek, tak se jmenoval, zdál velmi milý a zdvořilý. Řekl mi, že ode mě vyžaduje domácí práce – mytí oken, luxování, venčení psa, nákupy, utírání prachu atd. Když mi řekl výši mé mzdy, řekla jsem si, že tuto práci beru okamžitě. Teď vím, že jsem si to měla rozmyslet!

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Hned další týden jsem oficiálně začala. První dny mi Mirek řekl, jen ať utřu prach a vyluxuji. A sám někam odešel. Po dalším týdnu se mě ptal na můj sexuální život a říkal mi dvojsmyslné vtípky. Řekla jsem si, že je to asi osamělý chlap a že si nemá s kým popovídat a nijak jsem to dál neřešila. Toto se ale opakovalo několik dní a už mi to bylo nepříjemné.


Svou mzdu jsem dostávala každý týden, a tak po ukončení dalšího týdne jsem si s ním o tom promluvila. On zpočátku mlčel, ale potom na mě začal řvát. Když jsem chtěla utéct, zjistila jsem, že dveře jsou zamčené. Začal se po mně sápat a strhával mi oblečení. Křičela jsem o pomoc a bránila se. Ale to mi nebylo nijak platné, brutálně mě znásilnil. Když jsem se z toho tak nějak vzpamatovala, sedl si ke mně ke stolu a řekl mi, že mi zvýší mou mzdu a dá mi třikrát tolik, pokud se s ním alespoň třikrát za týden vyspím. Okamžitě jsem tuto nabídku odmítla a řekla jsem mu, že ho už nikdy nechci vidět. Když mě konečně pustil domů, rychle jsem odtud zmizela.


Nikomu jsem o tom neřekla a pomalu se snažila zapomenout. Jednou večer přišla mamka z práce zdrcená. Když jsem se jí ptala, co se děje, řekla mi, že přišla o práci. S mým tátou byla mamka rozvedená, alimenty neplatil. I když mamka chodila do práce, s penězi jsme sotva vyšly. No a teď, když mamka nemá práci, to bude ještě horší. Další měsíc si sice práci hledala, ale bez úspěchu - a peníze zatím docházely. Nad půjčkou od banky či od nějakého lichváře jsme ani nepomýšlely, přátel jsme měly málo.

 

Chtěla jsem mamce pomoct, tak jsem se opět ptala po brigádě v obchodě. Přijali mě bez problémů, a tak začala má kariéra doplňovače zboží. Po měsíci jsem zkontrolovala svůj účet, zda mi přišla má mzda a hned jsem se divila. Přišlo mi tak málo peněz, že to bylo až směšné. Druhý den jsem zašla za vedoucím, ale on mi řekl, že je to standardní plat pro brigádníka. Ve smlouvě jsem sice měla psanou jinou částku, nicméně propouští se a nejsou peníze na platy, tak ať jsem ráda alespoň za toto. V tu chvíli se mi chtělo brečet. Dala jsem výpověď a přemýšlela, jak jinak zlepšit naší finanční situaci. Celou noc jsem nespala a pořád přemýšlela. Napadlo mě, že zavolám Mirkovi a požádám ho, ať mě vezme zpět. Vydělám nějaké peníze a do té doby si snad mamka už práci najde, myslela jsem si naivně.

 

VAŠE PŘÍBĚHY:

VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní bratr!
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli svému tátovi nemůžu mít sex!
VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní děda

 


Druhý den ráno jsem tedy volala Mirkovi, který byl samozřejmě rád, a říkal, že mohu přijít hned odpoledne. Uklidňovala jsem se tím, že toto všechno dělám pro nás s mamkou a vyspala jsem se s ním. Částku, kterou jsem poté dostala, byla tak vysoká, že byla pětkrát vyšší, než jsem si vydělala za celý měsíc doplňováním zboží. Takto jsem se s ním sházela zhruba dva měsíce, občas si mě dokonce i nahrával nebo fotil nahou. Ovšem tomu jsem pozornost nevěnovala. Mamka ještě v té době nepracovala, a tak to byl jediný „příjem“ domácnosti a to bylo pro nás hlavní. Sice jsem na sebe nebyla nikterak pyšná, ale peníze jsme zkrátka potřebovaly.


Další den jsem se opět vydala za Mirkem. Tentokrát ale nebyl v bytě sám… byl tam s mojí mamkou, a v posteli! V tu chvíli jsem nevěřila vlastním očím! Později jsem se dozvěděla, že se mamka s Mirkem seznámila nedávno a strašně ho miluje. Nevím, zda si dokážete představit, jak mi v tu chvíli bylo. Ale okamžitě jsem odtud běžela pryč. To snad není možné – moje mamka a Mirek? To je snad zlý sen, říkala jsem si.


Další den mi Mirek volá, že se chce sejít, tentokrát ale v kavárně. Řekl mi, že moji mamku miluje a chce si ji v budoucnu vzít. A pokud jí tedy řeknu něco o mé „brigádě“, on ukáže všem kamarádům a příbuzným fotky a videa, které pořídil během našich setkávání. Věděla jsem, o která videa jde, a věděla jsem, že jsem v pasti.


Dnes s námi Mirek už dva roky bydlí. Mamka s ním čeká miminko, které se zanedlouho narodí. A já se jen modlím, ať moje malá a ještě nenarozená sestřička nezažije něco podobného!

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Spící tajemství
To, co začalo ve Spícím městě záhadným spánkem všech rodičů a pokračovalo ve Spící spravedlnosti úsilím dětí o potrestání zločinců, pokračuje nyní pátráním dětí po příčině spánku rodičů.
Rodiče, kteří se dosud neprobudili, jsou umístěni do velkého sálu v nemocnici. Zdejší prostředí nahání dětem strach, zároveň je však neodolatelně přitahuje. Tuší totiž, že se tudy dá dostat do světa „na druhé straně“. Kryštofovi, Emě, Kristýně a Samuelovi, čtyřem dětským hrdinům hledajícím pravdu, se to podaří. Ale jenom malý Samuel má klíč k celému tajemství na dosah ruky. Zachrání zbývající unesené děti? A bude svět ještě někdy stejný jako dřív?
Spící tajemství hledá odpovědi na otázky, které si lidstvo pokládá již po staletí.
 

Bohové Olympu – Znamení Athény
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...
 

Mayské proroctví – Hadí spirála
Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?
 

Thriller – Výkřik do tmy
Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravu stalo. Proč jí v tom ale někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí... Co když se všechno odehrálo úplně jinak?
THRILLERY Z NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT
 

Syn pekel – Vlčí krev
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.
 

SUDOKU + životní desatera
Procvičte si mozek!
Stovku sudoku střední obtížnosti doplňují psychologická destatera MUDr.Jana Cimického, která vám pomohou v jakékoli životní situaci.

 50 hlasů
Vaše hodnocení