Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozvod se bohužel na dětech podepíše kolikrát víc, než na jejich rodičích. Své o tom ví i naše čtenářka, která si přála zůstat v anonymitě.

VAŠE PŘÍBĚHY: Táta se mě po rozvodu zřekl

aktualizováno 14.10.2011, 17:15 | 14.10.2011, 10:24 | Krásná.cz / čtenářka

Rozvod se bohužel na dětech podepíše kolikrát víc, než na jejich rodičích. Své o tom ví i naše čtenářka, která si přála zůstat v anonymitě.

Žila jsem spokojený život. Nikdy mi nic nechybělo, nikdy mi nic nepřebývalo. Hravé dětství, šťastný růst, ale potom se to nějak pokazilo. V říjnu, před mými narozeninami, si maminka založila účet na Facebooku. Našla tam svého kamaráda z dětství, párkrát spolu zašli do kavárny, jakoby se "znovu poznat". To se tátovi samozřejmě nelíbilo. A měl důvod! Mezi mamkou a jejím "kamarádem" to zajiskřilo.


Začátkem prosince jsme se stěhovali. Večer, když jsem šla spát, nevinně jsem koukala do stropu a vzpomínala. Na ty krásný časy, kdy mi nic nechybělo, kdy jsem byla nejšťastnější človíček na světě. Jenže pak to vše vzalo rychlý spád, rozvod, stěhování. Najednou jsem žila jen s maminkou. K tátovi jsem jezdila každý víkend, vypadalo to, že se rozešli lidsky a budeme spolu všichni bez problému vycházet. I on si brzy našel novou přítelkyni. Jenže právě ta zavedla nečekané změny. K tátovi jsem najednou mohla jen jednou za čtrnáct dní. I to pro ni ale bylo moc a dávala mi to pěkně vyžrat.

 

Takhle to pokračovalo až do června. Byla jsem celou dobu tichá, zamlklá, smutná, uplakaná. Citlivost se projevovala stále víc. Začala mě ovládat závislost: závislost na simulování, počítači, a hlavně na mamce a jejímu novému příteli, Petrovi. Byl úplně odlišný než můj otec. Najednou jsem zjistila, že se mám lépe. Z hnusného studeného bytu jsme se přestěhovali na naši zrekonstruovanou chatu. Byla jsem nehorázně šťastná, konečně ven z toho hrozného domu!

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Vztah s mým skutečným otcem pomalu uvadal. Začaly prázdniny, s bratry jsem jela na dovolenou do jižních Čech. Měla jsem spoustu času na přemýšlení. Asi pátý den tam jsem si uvědomila, že takhle to dál nejde. Je to můj táta a žádná jeho přítelkyně mi nebude zakazovat, kdy k tátovi můžu, a kdy ne! Já ho měla dřív než ona! "Vy mi nebudete rozkazovat, kdy já k tátovi můžu, a kdy ne! Vy jste jenom "přistěhovalec", který tam nemá co dělat!" Nacvakala jsem do mobilu takovou SMS a poslala ji jeho přítelkyni. Čekala jsem, že si uvědomí, že je od ní hloupé, zakazovat nám se s tátou stýkat. To jsem se ale šeredně spletla. Jediné, čeho jsem dosáhla, bylo to, že se na mě táta naštval a začal mě nenávidět.

 

Už se se mnou vůbec nechtěl stýkat. Prý už nejsem jeho dcera a do jeho domu už nesmím nikdy vkročit. Nejvíc mi rvalo srdce to, že už zřejmě nikdy neuvidím našeho psa, kterého jsem tolik milovala, a který zůstal právě tátovi. Jen kvůli jedné ženské!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Táta má milenku a já to vím!
VAŠE PŘÍBĚHY: Otec se mi ozval po čtrnácti letech
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli svému tátovi nemůžu mít sex!
VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní děda


Po čase se to naštěstí trochu zklidnilo a jednou mě k sobě zas táta pozval na víkend. Měla jsem tam dokonce i přespat. Najednou na mě padl obrovský strach. Přijeli jsem tam, já se hned vítala a mazlila se psem. Táta byl ale nekompromisní. Chladně mi řekl, ať jdu za jeho přítelkyní a omluvím se jí, jinak že mě nechce vidět. Protestovala jsem. Ona by se měla omluvit mě, za to, co mi udělala! Zakazovala mi styk s mým otcem! Ta potvora ale stála hned za dveřmi a všechno slyšela. Najednou vylítla a začala ječet. Začala na tátu řvát, ať mě hned odveze pryč.

 

Nasedla jsem do auta, připnula si bezpečnostní pás a čekala, až táta přijde. Chvíli do mě něco mlela, nevím už co. Já se zajímala jen o to, kdy mi tohle trápení už provždy skončí. Táta tedy nasedl do auta a já se v tu chvíli rozbrečela. Po cestě mi říkal strašlivé věci. "Já s ní budu žít do smrti, s tebou ne!" Měla jsem takovou chuť vyskočit z auta. Už pro mě nebyl život důležitý. Když ti tvůj vlastní otec řekne, že tě vlastně nemá rád, tak... "Ať ti tatínka dělá ten Petr."

 

U soudu tohle všechno potvrdil, přede všemi se mě zřeknul. Mamka mi vyprávěla, že dokonce i sám soudce za ním přišel a domlouval mu. Pokud mě nechce navždy ztratit, měl by něco dělat. Jenže on se tomu prý jen pohrdavě smál.

 

Pak ho to asi mrzelo, protože za pár dní se u nás doma objevil a přivezl mi dokonce dárek. Jenže na mě žádné laciné udobřování neplatí. Koupil mi triko, nevím o co mu šlo. Když jsem řekla, že žádnou lacinou cetku nechci, a že takhle si mě zpět nezíská, docela koukal! Jenže já bych byla radši, kdyby přišel, omluvil se a řekl, že mi na mě záleží. Ne aby mi koupil dárek a myslel, že se to tím samo spraví.

 
Takhle skončil můj vztah s otcem. Strašnými slovy, pláčem. Bohužel se mi to nikdy nevrátí. Nevrátí se mi tem bezstarostný život. Ale jediné vím, nikdy už nebudu muset poslouchat od tak blízké osoby hnusná slova a urážky, která mě dostala až na dno!

 

Anketa
Jak vycházíš po rozvodu rodičů s rodiči ty?
 
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Upíří deníky – Stefanovy deníky: Zrození: Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. * 8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda. Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou...a to by mělo stačit.

Sága prokletých – Morová rána
: Světově proslulá sága Prokletých! Příběh plný tajemství, napětí a lásky. Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem... V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět.


Sága prokletých – Hon na čarodějnice: Světově proslulá sága Prokletých! Druhá kniha této fascinující ságy líčí další osudy Silje a její rodiny stižené pradávnou kletbou. Zprvu poklidný život se náhle a dramaticky změní a všichni jsou opět na útěku. Hledání nového domova pro ty, kdo jsou stíháni světskými i církevními úřady, však vůbec není snadné. Ubrání se Silje a její rodina nástrahám inkvizice, pro kterou je i sebemenší jinakost záminkou pro mučení a zabíjení nevinných? Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět.

Sága prokletých – Propast: Světově proslulá sága Prokletých pokračuje! Ve třetím díle se setkáváme s téměř dospělými dětmi Silje a Tengela. Dvacetiletá Sol se touží podívat na místo, kde se podle legend soustřeďují magické síly. Díky svým nadpřirozeným schopnostem se začíná dostávat do konfliktů se společností prohnilou pověrami a předsudky. Tengelova rodina však i nadále drží pevně při sobě. Dokáží překonat další nesnáze, které jim do cesty postaví osud a ostatní lidé? Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů!


Sága prokletých – Touha:
Světově proslulá sága Prokletých pokračuje! Čtvrtý díl vypráví o poslední generaci rodiny Prokletých. Mezi potomky Sol, Liv, Daga a Area začínají vznikat vztahy, které vzhledem k rodinné kletbě nevěstí nic dobrého. Odkaz Zlého Tengela se vrací a zdá se, že jejich prokletí nikdy neskončí. Navíc řádí mor a v Evropě se schyluje k válce. Nechte se pohltit silným příběhem plným překvapení a nečekaných zvratů!

Angličtina – 5 minut denně: Procvičujte si angličtinu 5 minut denně. Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh. Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli. Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka. Vaše angličtina se bude den po dni zlepšovat.

Křížovky s tipy na výlety – Luštěte a cestujte po Čechách!

Nejatraktivnější místa Čech ve vašich křížovkách! Až vás unaví luštění, vyberte si z 20 tipů na výlety a vydejte se na cestu s dětmi nebo vnoučaty. Přejeme vám příjemnou zábavu při luštění a mnoho dobrodružných zážitků z cest po Čechách!


K. J. Erben – Kytice: Sbírka baladických básní K. J. Erbena právem patří mezi klasická díla české literatury. Nejznámější a nejoblíbenější soubor básní začal autor psát již jako student. Jeho balady jsou inspirované slovanskými i jinými pověstmi a vyznačují se dějově dramatickým spádem. Promítají se do nich rovněž představy autora o vztazích mezi lidmi a přírodou a mezi lidmi navzájem.

 7 hlasů
Vaše hodnocení