Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Najít si nejlepšího kamaráda nebo kamarádku je obrovská výhra. V dnešním příběhu čtenářky ale zjistíš, že i člověk, kterého znáš celý život, se může osudově změnit.

VAŠE PŘÍBĚHY: Z nejlepšího kamaráda se vyklubal násilník

aktualizováno 12.06.2012, 17:06 | 08.06.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Najít si nejlepšího kamaráda nebo kamarádku je obrovská výhra. V dnešním příběhu čtenářky ale zjistíš, že i člověk, kterého znáš celý život, se může osudově změnit.

Moje máma už od střední školy kamarádila s jednou paní. Byly nejlepší kamarádky a dokonce ve stejnou dobu těhotné. Stejný měsíc i porodily. Mamka mě, a té paní se narodil kluk. Matyho jsem znala už od narození, jezdili jsme spolu na dovolenou, na tábory, chodili jsme spolu ven, seděli jsme spolu ve škole v lavicích a dokonce jsme chtěli jít i na školy ve stejném městě, abychom spolu mohli být co nejvíc. Takoví jsme byli kamarádi.

 

Jednou v létě, před nástupem do prváku, mi Matyáš řekl, že jede s kamarády stanovat, a jestli nechci jet s nimi, protože by mě moc rádi poznali - a já jsem souhlasila. Mezi jeho kamarády totiž patřil i Péťa, krásný a sympatický blonďák, se kterým jsem se už znala, a vypadalo to s ním velice nadějně. Byla jsem patnáctiletá holka, která se těšila, že na týden vypadne z domu, a navíc jsem měla možnost konečně začít chodit s Petrem. Věřila jsem že to budou dokonalé prázdniny, jenže nebyly...

 

Když jsme dorazili na místo, Maty mi představil pět kluků. Byli velice milí, hodní a vtipní. Bylo to dokonalé, dokud se jednomu z kluků nerozbil stan. Nabídla jsem mu ten svůj a Péťa mi nabídl, že můžu spát u něj. Matymu se to ovšem moc nelíbilo. Začal mít řeči o tom, že je to sice fajn kluk, ale že jsem tam jela s ním, tak bych měla spát ve stanu s ním, a že je to dost blbé, spát s Petrem, když s ním ani nechodím a podobně, takže jsem mu nakonec uvěřila a řekla mu, že budu zatím spát s Matym.

 

Večer jsme si udělali táborák, kluci vytáhli plechovky s pivem, vodku a k tomu cigarety. Jelikož já alkohol ráda nemám, tak jsem řekla, že nechci. Kluci mě ale pořád přemlouvali, tak jsem si dala jednu plechovku s pivem, víc ne. Kolem tří ráno jsme šli všichni v dost dobré náladě spát. Ležela jsem ve stanu, a jelikož bylo strašné teplo, neležela jsem ani ve spacáku. Zavřela jsem oči a přemýšlela nad Petrem a jeho krásným úsměvem, když jsem slyšela, jak se rozepíná zip. Pootevřela jsem oči a uviděla Matyho, jak si sedá.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Chtěla jsem spát, ale on ne. Řekl mi, že mě už dlouho miluje, ale že se mi to bál říct. Na to jsem mu odpověděla, že je sice fajn kluk, ale naše kamarádství mi vyhovovalo, že by nám to asi stejně neklapalo, a že já jsem zamilovaná do Petra. Jenže on si nedal říct, mlel to pořád dokola a začínal být navíc agresivní. Začínala jsem se ho bát, takhle jsem ho neznala. Myslela jsem si, že je to tím, že je opilý, ale vždyť on měl taky jen jednu plechovku, jako já!

 

Začal říkat, že ví, jak ho chci, a ať to netajím, a přitom mi rukou zajížděl pod volné tričko, ve kterém jsem spala. Rychle jsem ho odstrčila a řekla jsem mu, že jdu spát k Péťovi a vrátím se, až se uklidní. On mě ale chytil za nohu a povalil mě na zem, lehl si na mě a začal mě líbat. Cítila jsem z něho pivo s cigaretami, bylo mi na zvracení. Strhl ze mě tričko i kraťasy, ve kterých jsem spala. Asi si dokážete domyslet, co bylo potom.

 

Chtěla jsem se bránit, ale nešlo to, byl moc silný. Když jsem chtěla křičet, zacpal mi pusu. Hned poté jsem si sbalila všechny svoje věci a utekla k Péťovi. Nemusela jsem mu ani nic říkat, všechno pochopil, když mě viděl, jak tam stojím nahá s potrhanými věcmi a batohem v ruce, rozmazanou řasenkou a s očima zarudlýma od pláče. Ihned si sbalil svoje věci a ještě tu noc jsme odjeli, Matyho jsem už v životě nechtěla vidět a on mě taky ne.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Chtěl mě znásilnit a teď mě zve na rande!
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku
VAŠE PŘÍBĚHY: Místo první lásky jsem zažila znásilnění!

 

Mamka koukala docela překvapeně, když mě viděla stát ve dveřích o týden dřív, než jsem měla přijet, ale vymluvila jsem se na špatné počasí, tak to dál neřešila. Rychle jsem vlezla do sprchy, abych se umyla. Chtěla jsem to ze sebe smýt, pořád jsem se cítila špinavá, i když už jsem měla kůži celou zrudlou od drhnutí, pořád mi nebylo líp.

 

Zhruba po měsíci se mě mamka zeptala, proč už se s Matym nebavím. Styděla jsem se jí říct pravdu, tak jsem řekla, že jsme se pohádali, a že to nechci řešit. Koukala podezřívavě, ale dál se neptala. V září jsem naštěstí nastoupila na školu, která byla docela daleko, tím pádem jsem na intru a Matyho naštěstí nevídám. Na víkendy domů jezdím jen kvůli Péťovi. Kdybych ho neměla, snad bych ani nejezdila. Bojím se totiž, že Matyho potkám. Neuvěřitelnou podporou mi byl v té době Péťa, se kterým už dva roky chodím, a který mě ze všeho dostal. Nikdy jsem to nikomu neřekla, styděla jsem se.

 

Až po roce, kdy se to stalo, jsem se celá vyklepaná svěřila mamce. Hned zavolala na policii a s Matyho rodinou přerušila kontakt. Maty se prý prvně vymlouval, že jsem to po něm chtěla a přemluvila ho k tomu! Až později se přiznal k pravdě. Až po roce se mi ulevilo, protože jsem to ze sebe dostala ven.

 

Chtěla bych říct všem dívkám, které si něčím podobným prošly: neduste to v sobě, najděte odvahu a řekněte to někomu. Nikdy není pozdě, mě se to stalo před dvěma lety, ale řekla jsem to mamce až po roce, v šestnácti. Teď je mi už sedmnáct, a pořád se toho hnusného pocitu nemůžu zbavit, ale zároveň jsem ráda a ulevilo se mi, že jsem to někomu řekla. Mamka i Péťa mi strašně moc pomohli. Svěřte se taky. Uleví se vám a navíc vám dokáží pomoc. Držím palce všem slečnám, které takovou odvahu najdou.

 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Kočičí holka – Nový začátek
Katie...
...vidí i ve tmě...
...slyší i přes zeď...
...vyskočí mnohem výš, než ostatní...
...je totiž Kočičí holka.
Nejlepší kamarádi: Ming a Laura, spojuje je odlišnost od ostatních dětí.
Věk: 15 let
Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety.
Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat...
Využije svých schopností, aby ochránila svůj život?
Najde Katie své rodiče?
 

Křišťály moci – Minotaurus
Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče...
Čtvrtý díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Zrada temného elfa, Křišťály moci – Hněv Pána ohně a Křišťály moci – Věž zkázy.
 

HUNGER GAMES – Aréna smrti
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
 

Upíří deníky – Stefanovy deníky: Prokletí
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.
Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…


L. N. Tolstoj – Anna Karenina
Kvůli své vášnivé lásce se rozhodla definitivně změnit svůj život a volit mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Nechce dále tajit svůj milostný poměr a je odhodlána opustit muže a syna, ztratit své společenské postavení a čelit opovržení ze strany bývalých přátel a společnosti. Nový život jí však nepřináší to, po čem opravdu touží, a vír událostí vede její kroky na osudové nádraží…
Skutečný příběh Anny Kareniny.
Edice světových klasiků
Převyprávěná a zkrácená verze
Dobrodružství jako v originále
Ušetřete čas!
 

O vztazích s humorem – Hledá se autor bestselleru 2012
Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala v loňském roce nebývalý ohlas. Proto jsme se ji rozhodli v letošním roce zopakovat. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek – sborník pěti vítězných povídek – byl vydán knižně. Uvidíme, jaké literární zážitky nám přinese ročník letošní, ve kterém budou autoři tvořit na téma "O vztazích s humorem".

 4 hlasů
Vaše hodnocení