Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Terka je jednou z našich dalších čtenářek, která si prožila nepříjemnou zkušenost, kterou je znásilnění. Rozhodla se o něm promluvit a upřímně sdělit, jak jí tato zkušenost zamávala se životem.

VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku

aktualizováno 28.01.2013, 13:26 | 06.01.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Terka je jednou z našich dalších čtenářek, která si prožila nepříjemnou zkušenost, kterou je znásilnění. Rozhodla se o něm promluvit a upřímně sdělit, jak jí tato zkušenost zamávala se životem.

Stalo se to jednoho pozdně jarního večera. Jako každý čtvrtek jsem se vracela z lekce angličtiny. Bylo mi šestnáct, měla jsem velké plány se svým životem, chtěla jsem být překladatelkou, chtěla jsem studovat v Americe, chtěla jsem projet Státy křížem krážem, chtěla jsem skvělého přítele, rodinu, děti. A s tím je teď konec.

 

Byl večer, ale ne úplná tma, takže i když jsem šla parkem, nebála jsem se. Jednak jsem tamtudy chodila téměř každý den, a pak tam taky svítily lampy. V uších jsem měla sluchátka s rockovou hudbou. Že to byla chyba, už teď samozřejmě vím.

 

Toho chlapa jsem si všimla až ve chvíli, kdy na mě skočil. V první řadě mi zakryl rukou pusu, takže i když jsem se snažila křičet, nemohla jsem. Alespoň jsem se snažila kopat, ale marně. Vždy, když jsem četla nebo slyšela o nějaké znásilněné holce, nemohla jsem pochopit, jak se nedokázaly ubránit. Přece když bojujete o život, dáte do toho všechno a nikdo vás nemůže zastavit. Teď už chápu, jak je to těžké.

 

Zatáhl mě do obrovského křoví, kde mě hodil na zem. Chtěla jsem využít chvilkové svobody a pokusila jsem se o útěk, taky jsem začala křičet, ale asi mě nikdo neslyšel. On mě zase rychle chytil a zkroutil mi ruku za záda tak surově, že mi ji zlomil. Bolestí jsem vykřikla, ale hned mi zase zacpal pusu.

 

Už jsem se loučila se životem, když ze mě začal strhávat oblečení. Neměl to lehké, musel překonat pásek i zapínání kalhot. Když ze mě rval tričko, skoro mě uškrtil. Ale i když jsem se snažila kopat nohama a všemožně se kroutit, nepomohlo to. Nebyl o tolik větší než já, ale byl docela mohutný. Z mých kopanců si nic nedělal, dokonce se smál. Ten jeho smích slýchávám dosud.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Podařilo se mi ho kopnout do kolene, ale vysloužila jsem si za to takovou facku, že se mi zatmělo před očima.

 

Z toho všeho si pamatuji jen na bolest. Byla jsem panna a on byl opravdu surový. Křičet jsem nemohla, jen jsem brečela, ale ani slzy ho neobměkčily. Pamatuji si, jak byl strašně těžký, jak jeho dech smrděl po cigaretách a pivu.

 

Trvalo to dlouho, nebo mi to tak přišlo. Nejdelší a nejhorší chvíle v mém životě. Ke konci už jsem omdlévala. Když byl hotový, řekl, že jsem byla skvělá a políbil mě. V tu chvíli jsem se pozvracela. Naštval se, takže když vstal, dvakrát do mě kopl a já jsem omdlela.

 

Probral mě saniťák ze záchranky, která pro mě přijela. Byla jsem dezorientovaná, všechno mě bolelo a navíc se ke mně skláněl chlap, který byl neskutečně podobný tomu, co mě znásilnil. Začala jsem křičet, kopat kolem sebe a hysterčit. Trochu mě uklidnila až policistka, která mi potom pomohla do sanitky a zůstala se mnou celou dobu, dokud nepřijeli moji rodiče.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Už v šestnácti vím, že nikdy nebudu mít děti
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli úchylovi se mi zhnusil sex
VAŠE PŘÍBĚHY: Místo první lásky jsem zažila znásilnění!

 

Dostala jsem se do šoku. Byla jsem úplně mimo, prostě jsem jen zírala do prázdna. Prošla jsem několika vyšetřeními, dokonce mě fotografovali, policie se pořád na něco vyptávala. Spolupracovala jsem, řekla jsem jim první poslední (tedy to, na co jsem si vzpomněla), protože jsem chtěla vidět toho hajzla ve vězení a taky jsem nechtěla, aby to udělal ještě nějaké jiné, i když v tu chvíli mi byly všechny další putna. Pořád jsem se sama sebe ptala, proč zrovna já? Proč si vybral zrovna mě? Copak nešla tím parkem jiná holka? Vím, zní to krutě, ale kdybych si měla vybrat, jestli já nebo nějaká jiná, já bych to nebyla.

 

Vyšetřování bylo dlouhé, ale zbytečné. Doteď ho nechytili. Ze mě se stala troska, chtěla jsem spáchat sebevraždu, místo toho jsem se začala řezat, protože svoje tělo nenávidím. Možná, že kdybych byla tlustá nebo ošklivá, nevybral by si mě. Moje tělo si teda zaslouží potrestat a mně to pomáhá vypustit páru.

 

Jsou to už tři roky! Za tu dobu jsem prošla několika ordinacemi psychiatrů a psychologů. Můj život, takový, jaký byl předtím, skončil. Jsem jedináček a kromě mých rodičů (a samozřejmě příslušných orgánů) o tom nikdo neví. Ve škole jsem se přetvařovala, než jsem se zhroutila a přestala do ní chodit. Každý hlasitější zvuk mě vyděsí, když cítím pivo, chce se mi zvracet. Nevěřím mužům, svého otce jsem poprvé po tom objala až po sedmi měsících, nesnesla jsem ho ve své blízkosti, i když jsem věděla, že mu to ubližuje a že on za nic nemůže. Stále jsem se s tím nevyrovnala a kdo říká, že na to musí holka zapomenout a jít dál, ví o tom houby. Noční můry mám i teď. Můžu jen děkovat Bohu, že jsem si od něj neodnesla nějaký suvenýr v podobě nemoci nebo dítěte, na to mi daly ty tabletky po.

 

Hodně mi pomohla mamka, která mě podporovala i po tom, co se dozvěděla, že se řežu. I když jí to chvilku trvalo. Přetrpěla se mnou všechny noční můry, nějakou dobu byla se mnou doma a byla mi mnohem lepším terapeutem, než všichni ostatní. Dostala mě i z anorexie, do které jsem spadla. Bez ní bych to nezvládla a asi jí nikdy dostatečně nevyjádřím svou vděčnost.

 

Taky jsem se dozvěděla, že mě tenkrát v parku našel jeden starší pán, který tam venčil psa, tedy asi mě našel spíš jeho pes. On mi ale zavolal pomoc a nenechal mě tam jen tak ležet, jako by to možná mnozí udělali. Lidská lhostejnost je hrozná. Nikdy jsem mu nepoděkovala a to mě mrzí.

 

Přála bych si tu uvést nějakou radu pro všechny holky, jak se takové zkušenosti vyvarovat, ale žádná mě nenapadá. Asi se to nedá ovlivnit. Nikdy nemůžete vědět, kdy nebo kde k tomu dojde a nemusí to být zrovna v podvečer v parku. Sama sebe jsem se taky často ptala, proč tohle muži dělají. (Píšu jen muži, protože i když jsou znásilňovaní i muži ženami, neslyšela jsem o žádném případu, kdy by ženská přepadla v parku muže a znásilnila ho.) Co je k tomu vede? Proč takhle ubližovat? Ať už je k tomu vede cokoliv, nemají na to právo a měli by za to být trestaní mnohem tvrději, než je pár lety v tom lepší případě, když je chytí.

 

Anketa
Snažíš se nějak předejít znásilnění?
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

 

Temné vize – Odhalení: Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.
 

Lovkyně snů – Procitnutí: Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

 

Jak SOUHVĚZDÍ dostala svá jména: Zajímá vás, jak získaly hvězdy a souhvězdí svá jména? Vstupte do světa mýtů, bájí a pověstí. Projděte se hvězdnou oblohou. Poznejte příběhy, které se váží k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Víte jak se dostal na oblohu Perseus, Andromeda, Labuť nebo Orion? Před každou pověstí je informace, kde se souhvězdí nachází na obloze, kdy je viditelné, z kolika hvězd se skládá a řada dalších zajímavostí. Součástí knihy je rejstřík, přehled latinských názvů a současná mapa hvězdné oblohy.

 

Osobnosti českých dějin: Seznamte se s nejvýznačnějšími osobnostmi českých dějin! Tato výpravná publikace zahrnuje široké spektrum osobností, které významným způsobem ovlivnily život v našem středoevropském prostoru v průběhu staletí. Bohatě ilustrovaný soubor původní bestsellerové edice Odkaz obsahuje přehled medailonů osobností od českých panovníků a slavných vojevůdců po přestavitele kultury, slavné lékaře a průkopníky vědy a techniky. Jedinečné souborné dílo, doplněné portréty je originální pomůckou, po které sáhne celá rodina.
 

Ruda z Ostravy – Besceler !!!: Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též selebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa - promiňte čtenáře.
 

Křížovky a zábavné testy: Luštěte a potrapte si hlavu! Stovku švédských křížovek doplňují testy, které prověří a doplní vaše všeobecné znalosti.

 

SUDOKU + citáty: Procvičte mozek!
Stovka sudoku velké obtížnosti doplněná citáty slavných osob, odrážející jejich životní moudrost a zkušenost.

 12 hlasů
Vaše hodnocení