Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znásilnění člověku zasáhne do života jako nepředstavitelná rána. Co přijde po něm a jak se vrací do normálního života? O tom se rozepsala naše čtenářka Marie.

VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnili mne, snažím se z toho dostat

aktualizováno 06.02.2012, 15:11 | 03.02.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Znásilnění člověku zasáhne do života jako nepředstavitelná rána. Co přijde po něm a jak se vrací do normálního života? O tom se rozepsala naše čtenářka Marie.

Stalo se to skoro před dvěma lety v dubnu, zbýval jen měsíc do mých osmnáctých narozenin. Všechno vypadalo na super den. Nemusela jsem vstávat do školy, protože jsem potřebovala zajet k doktorovi s přihláškou. Už jsem dva roky chodila na střední školu, ale nelíbilo se mi tam a chtěla jsem přestoupit na jiný obor. Sice to nikdo nechápal, proč končím ve druhém ročníku, ale měla jsem svoji hlavu. Proto jsem potřebovala razítko od doktora, že jsem schopná zvolený obor vykonávat.

 

K doktorovi jsem měla jet autobusem do vedlejší vesnice v 10:19, tak jsem ráno měla dost času. Dívala jsem se na televizi a psala si s nejlepší kamarádkou. Když už byl čas, tak jsem se připravila na cestu, popadla jsem přihlášku a peníze a vydala se na zastávku. Zastávka stojí na hlavní silnici a mám to k ní jen pár minut, takže jsem na místo dorazila asi dvě minuty před příjezdem autobusu. A stále jsem smskovala s kamarádkou.

 

Čekání mě nebavilo a najednou přede mnou zastavilo černé auto. Už v tu chvíli jsem cítila, že to není správně. Byla jsem hodně nervózní. Z auta vystoupil muž, nebyl krásný ani ošklivý. Měl světlé krátké vlasy a mohlo mu být kolem čtyřiceti let. Obešel auto ke mně a ptal se, jak se dostane do nedalekého města. Choval se mile a usmíval se. Mluvil česky, ale měl polský přízvuk. Snažila jsem se mu cestu popsat, bez toho, aby na mně bylo vidět, že jsem nervózní. Nikdy jsem se necítila dobře, když jsem měla mluvit s někým cizím, ale tohle bylo ještě horší.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.

 

Ten cizí muž začal s tím, že ví, že tu správnou cestu nenajde. Ptal se mě, zda bych nejela s ním alespoň do sousední vesnice. Samozřejmě byla moje odpověď NE. Nikdy bych nesedla do auta k cizímu člověku - ať je to žena nebo muž. On svojí otázku zopakoval. Moje odpověď byla stále stejná.

 

Najednou se to seběhlo tak rychle, že ani nevím, jak se mu to podařilo i přes to, že jsem se bránila. Ale najednou jsem byla na zadních sedačkách v jeho autě a nemohla jsem ven. Nová auta mají dětské pojistky a to byla nevýhoda pro mě. Mohla jsem se zámkem dveří bojovat, jak jsem chtěla, ale nijak mi to nepomohlo. Muž nastoupil a rozjel auto směrem, na který se ptal. Křičela jsem, ať mě pustí, nebo zavolám rodičům a policii. To mě začal sladkým hláskem uklidňovat, že to musí otočit a že mě teda pustí. Nevěřila jsem mu.


Auto sjelo na vedlejší, už nepoužívanou silnici. Zastavil v zatáčce mezi stromy a otočil se na mě. Ve tváři měl něco, co mě opravdu vyděsilo. Nebyla to zlost ani nenávist, ale věděla jsem, že to pro mě vypadá zle. Přikázal mi, abych mu podala mobil. Odmítla jsem a dostala jsem takovou facku, že jsem se praštila ještě i o stěnu auta. Mobil jsem mu tedy podala a vyndal z ní baterku, kterou si někam schoval. Znovu na mě zakřičel, tentokrát abych se svlékla. Když z mé strany neviděl žádnou reakci, znovu – víc – mě uhodil. To už mi z očí vytryskly slzy. Věděla jsem, co bude následovat, a prosila jsem, i když zbytečně, aby mě pustil. Nakonec jsem se svlékla. Ani zjištění, že mám menstruaci, ho neodradilo. Rozepnul si kalhoty a vší silou na mě nalehl. Potom jsem už cítila jen strašlivou bolest. Myslela jsem, že s té bolesti omdlím, v té chvíli by to pro mě bylo osvobozením, ale nestalo se tak.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Přepadl mě úchyl
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku
VAŠE PŘÍBĚHY: Nejsem smutná, jsem nemocná

 

Připadalo mi to jako hodiny, jen jsem ležela a zadržovala slzy. Možná by to bylo i delší, kdybych si nevzpomněla na hodinu psychologie. Ten týden jsme toto téma probírali a použila jsem radu naší učitelky. Začala jsem předstírat, že se mi to líbí a to ho nejspíš odradilo. Nedostal to, co chtěl, nekřičela jsem a neprosila ho o smilování.

 

Přelezl na svoje místo. Rychle jsem si oblékla jen kalhoty a triko, i když venku bylo jen pár stupňů nad nulou a zbytek svých věcí jsem popadla do rukou. On otřel kapesníkem mobil a vrátil mi ho. S výhružkou, že mě najde a zabije, pokud to někomu řeknu, mě pustil z auta ven.

 

Pamatuji si, že jsem se za odjíždějícím autem ohlédla a krásně jsem viděla celou poznávací značku, ale nepamatovala jsem si z ní ani jedno číslo nebo písmeno. První věc, která mě napadla, byla zavolat na policii, ale telefon nešel zapnout. Vyndal z něj baterku. Tak jsem se nedooblečená a s brekem vydala za mamkou do práce – pracuje jako učitelka na základní škole. Měla jsem problém tam dojít, i když to nebylo daleko.

 

S mámou to opravdu hodně otřáslo, když mě viděla brečet se spodním prádlem v ruce. Později mi řekla, že to tušila, i když jsem ještě nevyslovila, co se stalo. V kabinetě učitelek jsem s ní počkala na příjezd sanitky a policie. To jsem ještě neměla ponětí, že to nejhorší mě teprve čeká. Zdravotní sestra mě vyšetřila a dala mi něco na uklidnění. Policie si vyslechla, co se stalo, a rozhodli, že stejně musím na kriminální policii. Ale ještě před tím jsem s mamkou jela do nemocnice, kde mi museli udělat gynekologické vyšetření. Další bolestivý zážitek toho dne. I přes to, že jsme měla menstruaci, mi dali tu pilulku po. Další návštěva byla na psychiatrii, kde měli rozhodnout, zda jsem schopná výslechu na kriminálce. Tam za námi přijel i táta, kterému to volala máma. To už jsem byla otupělá léky na uklidnění, tak mi bylo úplně všechno jedno. Na kriminálce jsem byla asi 6 hodin, přičemž mi ani nedovolili mít u sebe alespoň jednoho rodiče – prý by mě ovlivňovali. Výslech byl dlouhý a snad nejhorší zážitek v mém životě, kromě samotného znásilnění. Celou dobu mě brali za každé slovo, všechno, co jsem řekla, bylo nemožné a nevěřili mi, že se to stalo. Hlavně se drželi názoru, že žádný chlap neznásilní ženu na frekventované silnici a při menstruaci. Jak jsem měla vědět, co to bylo za pitomce?! Druhý den, při sestavování jeho podobizny, to probíhalo úplně stejně. Opět se mě snažili různými nátlaky donutit, abych řekla, že jsem si to vymyslela. Asi chtěli mít o práci méně.

 

Vyšetřování probíhalo asi do léta téhož roku. Několikrát si mě k sobě ještě povolali, ale stejně ho do dnes nenašli. I když jsem ho po půl roce viděla na hlavním nádraží ve městě, kam chodím do školy. Alespoň vidíte, že i otevřenost a okamžité jednání je k ničemu. Hlavně u naší neschopné policie!

 

Nikdo mi to nevěřil, ale pár měsíců po znásilnění jsem byla v pořádku. Dokázala jsem s nejlepší kamarádkou probírat problémy ohledně sexu, i když to bylo občas těžké. Vím, že to ve mně zůstane do konce života, ale už ten den jsem si řekla, že tomu úchylovi nedovolím, aby mi zničil život! Pláč by mi stejně v ničem nepomohl. A tím se řídím do dnes. Hlavně nechci, aby mi to zničilo plány, které máme s nejlepší kámoškou.

 

Jako poslední bych chtěla dát menší radu ostatním. Vím, že tomuhle se nedá nikdy vyvarovat a vždy tu budou takoví úchylové, kteří to budou dělat dál. Ale nikdy nechoďte nikam sami, všude buďte obezřetní a noste u sebe alespoň pepřák. To se týká i kluků, i na ně číhá nebezpečí, i když ne tak velké. Nikdy nevíte, co se stane. Kdybych už tenkrát u sebe ten pepřák měla, třeba by se to nestalo, ale kdo ví.

 

Anketa
Zažila jsi někdy nějakou nepříjemnou sexuální zkušenost?
 

 

Autorka příběhu získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500Kč.

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:
 

Upíří deníky – Probuzení: V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...
...všichni kluci po mně touží, ale já chci jen Stefana. Je krásný, tajemný a donedávna mně ignoroval a vyhýbal se mi... Asi už vím proč. Má totiž děsivé tajemství, které znám jen já...

 

Lovkyně snů – Procitnutí: Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...
 

Zpěvník – Karel Kryl: Zpěvník Karla Kryla, hudebního skladatele a textaře, kterému se někdy přezdívalo "básník s kytarou". Přestože žil dvacet let v exilu, vždy se cítil Čechoslovákem a nikdy se nevzdal svého občanství. Ve zpěvníku najdete nezapomenutelné hity jako Bratříčku, zavírej vrátka; Anděl; Morituri te salutant; Král a klaun; Maškary, Veličenstvo kat a řadu dalších.
 

Karel Čapek - Cestopisné fejetony: Poznejte sever, západ a jih Evropy očima cestovatele a velikána české literatury 20. století Karla Čapka. Ve svých cestopisných fejetonech přitažlivým způsobem vylíčil charakter, kulturu i všední život těchto zemí v předválečných letech. Kniha je překvapivě aktuální a zajímavá i pro čtenáře 21. století! Souborné vydání obsahuje Italské a Anglické listy, Výlet do Španěl, Obrázky z Holandska a Cestu na sever provázené Čapkovými jedinečnými ilustracemi.
 

Kajínek: Odsouzen na doživotí. Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků?
Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se! V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností?
Podle stejnojmenného filmu.
 

Pavel Kantorek - Myšky a jiná zvířata: Seznamte se s nádherným světem kreslených zvířátek - koček, myší, psů, ryb, ptáků, slepic, žab a dalších druhů. Především Kantorkovy svérázné myši a kočky znali již čtenáři humoristického týdeníku Dikobraz. Teď se myši "chystají" na kočky!
 

Maxi křížovky na každý den: Luštíte rádi? 365 křížovek, se kterými se rozhodně nebudete nudit.
Křížovka na každý den!7 hlasů
Vaše hodnocení