Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V březnu odstartovala Velká literární soutěž, do které se můžete vy, čtenářky a čtenáři, zapojit. Pokračování prvotní kapitoly nám zaslal čtenář Pavel. Přečti si, jak zajímavě příběh dokončil.

VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Příběh první: Pomsta přes Facebook

Soutěž
zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj Soutěž
aktualizováno 17.03.2017, 15:02 | 17.03.2017, 13:43 | Krásná.cz / čtenář

V březnu odstartovala Velká literární soutěž, do které se můžete vy, čtenářky a čtenáři, zapojit. Pokračování prvotní kapitoly nám zaslal čtenář Pavel. Přečti si, jak zajímavě příběh dokončil.

Pokud ti unikla první část příběhu, kterou napsala spisovatelka Petra Martišková, můžeš si ji přečíst zde

 

...

Jenže jak? Jak vyzrát nad někým, kdo rád ubližuje druhým? A v tomhle byla opravdu dokonalá. Co na tom, že měla nejhorší výsledky z nás všech, vždy se dokázala ze všeho dokonale vymluvit tak, aby jí vše prošlo. Stačilo zamrkat a i ten učitel, ze kterého měli všichni respekt pookřál a ona byla vítěz. „Musíme vymyslet něco, co jí srazí na kolena. Potřebuji, aby si uvědomila, že není jediná na světě,“ pronesla jsem hlasitě a s důrazem tak, aby holky věděly, že tentokrát už nežertuji. „Ale jak to chceš dokázat? Vždyť víš, že je vždy o krok napřed,“ řekly holky téměř jednohlasně . „Něco vymyslím, zůstanu teď doma. Vymyslím si před našima, že mám horečku a během toho se budu snažit sestavit svůj mistrovský plán. Vy nikomu ani muk, nebo se neznám.“ Tak vážnou mě neznala Katka a ani Linda, obě zůstaly civět s otevřenou pusou. „Hlavně si to dobře promysli, abys pak něčeho nelitovala,“ pošeptala mi Katka místo rozloučení. Já ale věděla, že mě nemůže už nic zastavit.


CHCEŠ SE TAKÉ ZAPOJIT DO NAŠÍ SOUTĚŽE? 

Přečti si úvodní text od spisovatelky Petry Martiškové, který najdeš zde, a rozhodni, jak bude vypadat jeho pokračování. Text v rozsahu maximálně tří stran pošli na soutez@krasna.cz spolu s heslem Příběh na pokračování. Příběhy přijímáme až do 27. března!


Naši mi to spolkli. Stačilo nemluvit, nemít chuť k jídlu a držet se za břicho. Mamka hned začala šílet, že jde o nějakou virózu, takže mi okamžitě naordinovala klid a začala mi vařit opravdu nechutné heřmánkové čaje s nějakými kapkami, které chutnaly jako ocet. Kdyby jen věděla, co se chystá. Možná i ona zažila někdy něco podobného, ale to se nedozvím, protože u nás doma se o takových věcech nemluví. Vím, že je někdy s taťkou nešťastná a brečí v koupelně. Proč mi neporadí? Proč se mě nezeptá, jestli mě něco trápí? „Měla bys spát, ráno tě přijdu ještě zkontrolovat,“ řekla mi mamka a dala mi pusu na čelo. V osm večer u nás doma zábava neexistuje. Alespoň je více času na vytvoření mého plánu.

 


Projíždím Beátě Facebook a musím uznat, že je opravdu krásná. Má bohaté rodiče, takže má všechno co chce a nikdo jí nijak nehlídá. Myslím si, že je do ní Robin zamilovaný, a o to více mě to štve. V tu chvíli mě to napadlo! Založím si falešný profil na internetu a začnu si s ní psát. Určitě se chytne na to, že jí napíše pohledný a movitý kluk. Tohle bude začátek. Než na něco přijde, podaří se mi snad sehnat někoho, kdo by tuhle roli sehrál a do koho by se ona zamilovala. Pak by přišla tvrdá odplata. Jak dlouho si dokážu hrát na kluka, který je z ní vedle, než se jí podaří něco zjistit? Je možné, že by na to nějak přišla, třeba podle IP adresy? Možná je vychytralá, ale ne tak chytrá. Začala jsem se hlasitě smát při pomyšlení na to, že zrovna Beáta by zkoumala IP adresi.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Spisovatelka Petra Martišková: Jak psát na přání dospívajících čtenářek? ROZHOVOR
Rozhovor s Petrou Martiškovou: Je těžké se prosadit jako spisovatelka?
Ráda píšeš? VELKÁ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Dokonči příběh a vyhraj


A tak jsem začala. Nový email, vytvoření falešného jména, registrace na Facebook. Vše hlavně tak, aby nic neukazovala na mě. Do vyhledávače jsem zadala vyhledávání fotek mladých perspektivních kluků. Nesmělo mu být příliš vidět do obličeje.Chtěla jsem, aby byl dotyčný zahalen tajemnem, protože vím, že by ho jinak Beáta hned soudila. Tak teď už jen přidat do přátel pár lidí z jejího okolí a vše bude kompletní. Smála jsem se tomu, že mě to nenapadlo dřív. Nad ránem, když mi přišla mamka změřit teplotu, dostala má pomsta konkrétní obrysy. Jaroslav Krátký!

 


„Ahoj Kačí, už jsem to celé vymyslela. Myslím, že pokud to půjde podle mých představ, budu jasným vítězem,“ smála jsem se hlasitě do telefonu. Katka byla ještě docela v šoku, protože takový budíček nečekala. „Věříš tomu, že je to dobrý nápad?,“ zeptala se, aniž by měla nějaké tušení o tom, co chystám. „Věř mi, že ten nejlepší. A až bude konec, všichni mi budou tleskat a ta fúrie mě bude ještě nakonec prosit,“ dodala jsem. S hrdostí jsem pověděla Katce o celém plánu a ona se nakonec nezmohla ani na slovo. Musela jsem využít den volna k tomu, abych svůj mistrovský plán rozjela, a tak bylo na čase napsat zprávu. Drahá Beáto. Už dlouho po tobě pokukuji. Pravda, moc se neznáme, ale nikdy jsem ještě neviděl tak krásnou dívku jako jsi ty. Rád bych se s tebou sešel, až se vrátím ze své pracovní cesty ze zahraničí. Budu rád, když napíšeš. I zde se můžeme blíže poznat. Těší mě Jarda.


Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Vím moc dobře, že místo učení tráví celé hodiny online a je jí jedno, že jí někdo napomíná. To stačí být krásná a vše pak člověku projde? Stačí umět zamrkat a dobře použít dívčí zbraně a nepřijde trest? Asi jsem málo krásná, protože mě vždy všichni potrestají. Především ve škole. Stačí, abych si napsala smsku a hned musím k tabuli. Krásné holky udělají psí oči a je jim odpouštěno. I o tohle se snad postarám. Hlavně, ať se nic nedozví Robin, protože pořád doufám, že bude raději se mnou než s ní. "Ahoj, ráda tě poznám. Zahraničí? Wow, musíš mi o sobě vše prozradit. Budu se těšit. B. pusu." A mám ji. Teď ještě vydržet a pomsta bude opravdu sladká. Jen nikde neudělat chybu. Vyčerpáním jsem padla do postele. Hřálo mě blížící se vítězství nad ní. Špagety byli nic oproti tomu, co jsem dokázala já během pár hodin. Královnou školy může být jen jedna z nás.0 hlasů
Vaše hodnocení