Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se na festival? A co víc, nikdy jsi ještě na festivalu nebyla? Určitě nepodceň přípravu a vyhni se nejčastějším chybám.

Vydej se na fesťák bez pohrom: 8 rad, aby vše proběhlo, jak má

Festivalová inspirace - 14
zdroj: oficiální zdroj Festivalová inspirace - 14
aktualizováno 17.07.2017, 00:14 | 17.07.2017, 00:14 | Krásná.cz / sim

Chystáš se na festival? A co víc, nikdy jsi ještě na festivalu nebyla? Určitě nepodceň přípravu a vyhni se nejčastějším chybám.

Festivalů je tolik, že člověk neví, na jaký vyrazit dříve. Ne vždy ale jde vše podle plánu a ty si ho užiješ poslechem hudby a mírným degustováním alkoholu se svými přáteli. Přečti si ty největší pohromy, co se mohou stát, a ještě před odjezdem se připrav na možné komplikace.

 

1. ALKOHOL A CESTA – Na festivaly, které se nekonají přímo v místě vašeho bydliště, se samozřejmě musíte nějak dostat. Nejprovařenějším a nejoblíbenějším typem dopravy na festivaly je vlak, kde skupinky kamarádů horlivě vytahují lahve s alkoholem a dostávají se do nálady už po cestě. Myslely jste ale na to, jak potom podnapilá partička bude hledat místo konání festivalu, nebo jak se asi pobaví pracovníci u vstupu? I když pobavení ochranky je ještě ta lepší varianta.

 

2. POSTAVENÍ STANU – Na pití alkoholu již po cestě navazuje i náš druhý bod – postavení stanu. Stavět stan, když všechny kolíky vidíte dvakrát, není zrovna nejlehčí. Na přiložené fotce se můžete podívat, jak to dopadne, když se někdo body 1 a 2 neřídil. Samozřejmě je také dobré si “za střízliva“ projít cestu ke stanu, abyste potom v noci nemusely běhat mezi stany a marně hledat ten svůj.

 

Festival
(Foto: facebook)

 

3. PŘEDEM NAPLÁNUJ, CO CHCETE VIDĚT – Na většině festivalů nebudete mít pouze jednu stage. Festivaly jich mívají více a na každé se rychlostí blesku střídají interpreti. Zároveň se může stát, že se dva zajímaví interpreti budou časově překrývat. Je tedy dobré si projít program ještě před odjezdem na festival a naplánovat si, koho a v kolik si chcete poslechnout. Byla by škoda prošvihnout show svého oblíbeného zpěváka kvůli špatnému načasování.


Proč je na hudební festival?

Tvé oblíbené kapely a interpreti na jednom místě a za mnohem výhodnější cenu, než kdybys vyrážela na jednotlivé koncerty. I to je jedno z velkých lákadel hudebních festivalů. Najdeš tu ale i divadlo, různé workshopy a zábavné aktivity. A hlavně - je to prázdninová zábava s tvými kamarády.

 

Na festivaly se těší i samotní vystupující. Často je to jejich srdeční záležitost a k letnímu programu patří již dlouhá léta. Nebo na festivaly vymýšlejí speciální comebackové složení, nečekané housty, v line-upu festivalů najdeš i jména, která bys na takových akcích nečekala. Co řekly samotné hudební stars k letošní festivalové sezoně, festivalech, na které se chystají a hudebních lahůdkách, které nám naservírují??

 

* Igor Timko z No Name o festivalu Okoř (19.8, Hrad Okoř): „Pohoda, spokojenost, milí lidé, publikum, které začíná úsměvem a končí pokřikem „ještě“…a také samozřejmě romantická zřícenina hradu Okoř…“

 

* Lucie Bílá, která zazpívá s kapelou Arakain na festivalu Hrady CZ (startuje 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň): "Na koncert s Arakainy se nesmírně těším, je to moje srdcová záležitost a první muzikantská láska a věřím, že na Hradech bude mít naše vystoupení úžasnou atmosféru."

 

* Členové skupiny Eddie Stoilow o festivalu Okoř (19.8, Hrad Okoř): „Absolutní pohoda! Jde o fantastický - doslova rodinný festival, jak v publiku, tak v zákulisí. Milujeme to tam!“

 

* Petr Janda, Olympic (k vidění na festivalu Hrady CZ): „My jsme “muzikantská kapela”. Neděláme to, jen abychom vydělali peníze nebo abychom se mohli vychloubat, kolik na nás přišlo lidí, ale protože nás to prostě baví a chceme si zahrát. A já sám hraju ještě i mimo Olympik, pořád s někým. Nebo i sám. Nechci se o tu radost připravovat. Někoho baví automaty, jiného malování, mě baví hrát na kytaru.

 

 

4. I NA FESTIVALU MŮŽE SPRCHNOUT – Připravte se i na to, že uprostřed koncertu může začít pršet a vy promoknete na kost. Připravení šťastlivci si zaběhnou do stanu pro pláštěnku a poté se převlečou do suchého a užívají si koncertu dál. Ti, co na počasí nemysleli, se pak mohou jenom modlit, aby festival neodmarodili. Důležité je vzít v úvahu, že letní dny jsou teplé, noci však chladnější. Sbalte si tedy jak kraťasy a tílko, tak i kalhoty a bundu na večer.


Přibal si dárek z naší SOUTĚŽE:
Holky by neměly na festival opomínat pár kosmetických vychytávek, které se postarají o jejich hygienu i ve stížených podmínkách. Suchý šampon zamaskuje nemyté vlasy, deodorant překryje fakt, že se ti nechtělo stát frontu na sprchy ve stanovém městečku a bělící pero ti vykouzlí okamžitě zářivější úsměv. To vše ti naservírujeme v pohodlné ledvince s flaškou na pití navíc, protože pitný režim není v létě radno podceňovat. Soutěž najdeš na našem Instagramu.

 

5. KRÁDEŽE – Ano, je to místo, kam se jedou lidé pobavit. Bohužel to je však i místo opuštěných stanů s osobními věcmi – tedy ráj pro zloděje. Na každém lepším festivalu už bývá služba, která zajistí ochranu vašich osobních věcí, jako jsou doklady, mobil či fotoaparát. Skříňky s uzamčenými cennostmi jsou pak hlídané. Nebojte se ji využít.


ČTĚTE TAKÉ:

FESŤÁKY, které si nesmíš nechat ujít! KALENDÁŘ + TIPY, jak ušetřit

FESTIVAL VE VARECH S KÁJOU: Vlog, jaký tu ještě nebyl. U toho nesmíte chybět!

TEST: Kam bys měla vyrazit o prázdninách?


6. ALKOHOL, ALKOHOL, A JEŠTĚ JEDNOU ALKOHOL – Ano, alkoholu bude všude spousta a pohled na kamarády, kteří ho do sebe klopí jako do bezedné studny, je lákadlem pro to, aby jste to zkusily také. Nebojte se však přiznat, že už máte dost, znejte svoji hranici. Nic nezkazí festival tak, jako když se všichni kolem baví a vy zvracíte vedle stanu. Nemluvě o následujícím dni, kdy se dostaví známá kocovinka.

 

7. DRŽTE SE PARTY – Další a velmi častá nepříjemnost. Mezi haldou lidí je těžší, než se zdá, uhlídat si své kamarády. Stačí jeden pohled mimo, a kamarádi se ztratí v davu. Platí to hlavně u přechodů z místa na místo. Účinnou radou je vláček. Chytněte se všichni za ruce a za sebou jdete směrem k cíli, to zajistí, že nezůstanete někde sami.

 

8. CO NENÍ TVOJE, NA TO NEŠAHEJ – To se týká nejenom věcí, ale hlavně jídla a pití. Vzpomeň si na říkačku: “Nedám, sám mám málo“. Není tedy podezřelé, že ti najednou někdo dá do ruky drink, jen tak? Je možné, že je dotyčný opravdu jenom milý, případně se mu líbíš a chce si u tebe udělat očko, ale je i dost pravděpodobné, že v drinku může být nějaká droga. Ožel radši nějakou tu korunu a kup si svůj drink, než aby ti festival zkazila taková nepříjemnost.0 hlasů
Vaše hodnocení