Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Potí se každý. Pokud se však nadměrně potíš, můžeš mít i vážný zdravotní problém.

Vyholené podpaží: Zhoršuje nebo zmírňuje pocení? ZNÁME ODPOVĚĎ

Oohlené podpaží
zdroj: Thinkstockphotos Oohlené podpaží
aktualizováno 01.04.2014, 00:00 | 01.04.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Potí se každý. Pokud se však nadměrně potíš, můžeš mít i vážný zdravotní problém.

Pocení je zcela přirozený projev. Chrání nás před přehřátím - bez něj by se naše tělo nedokázalo ochladit nebo alespoň udržet přirozenou teplotu. Bohužel tedy, potíme se úplně všichni - ženy, muži i děti. Dokonce i zvířata.

 

Pot volně odtéká

 

Pocení reguluje teplotu lidského organismu a proto je zcela normální, když se potíme v horkých dnech, při sportu, nepříjemných onemocněních nebo ve stresových situacích.

 

Vyholené podpaží dokáže omezit nepříjemné následky pocení. Zapáchá totiž nikoli samotný pot, ale až to, když se začne rozkládat vlivem bakterií.


Hladké podpaží však paradoxně hojnému pocení zároveň zhoršuje. Příroda nás nevybavila ochlupením jen tak pro nic za nic. Má totiž svou funkci, kterou je zadržení potu. Bez něj pot volně odtéká a vsákne se všude tam, kde může.

 

Toto jsou dívky, které se neholí - 11
(Foto: facebook.com)

 

Deodorant nestačí

 

Výsledkem jsou nevzhledné propocené "koláče " na tričku, košili nebo šatech. Pokud nevyměníme oblečení, budeme zápach cítit nadále.

 

Antiperspiranty nemohou "stihnout" všechno, to bychom se doslova vařili ve vlastní šťávě. Bez pocení přicházejí návaly horka jako při teplotě, nebo pocit, jako bychom byli zabalení v neprodyšné fólii.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Velký TEST antiperspirantů: Který voní, nešpiní a spolehlivě ochrání před potem?
PŘÍPRAVKY PROTI POCENÍ: Do čeho se vyplatí investovat
Jak přelstít otravné pocení
Stop pocení přírodní cestou


Pocení je však neestetické a v oblasti, kde kůže tvoří záhyby, může vést ke vzniku různých bakteriálních onemocnění. Mezi nejčastější místa zvýšeného pocení kromě již zmíněného podpaží patří také dlaně, chodidla, obličej, přední část hrudníku nebo záda. Na tato místa se nabízí řešení pro odvážné - aplikace botulotoxinu.

 

 

Proti pocení přírodně i revolučně

 

Pokud se potíš nadměrně a bezdůvodně, tak bys mohla trpět tzv. hyperhidrózou. Může to mít nepříznivý vliv na kvalitu života a způsobovat značné problémy v soukromém i profesním životě. Lidé s hyperhidrózou málokdy navštíví lékaře, protože nevědí, že se jedná o problém, který se dá řešit. A náš trh nabízí přípravy, kterou ji může výrazně ovlivnit.

 

Přípravky proti potu však působí jen na aplikovaném místě, zatímco na problém celkového pocení - na zádech, krku a obličeji - jsou naprosto neúčinné. Komplexně ale mohou působit vhodně zvolené bylinky. Nenápadná rostlinka - šalvěj - umí "řešit" dokonce i pocení nervového původu. Osvědčuje se například i ve formě kapslí, pilulek či jiného preparátu, který koupíš v lékárně.6 hlasů
Vaše hodnocení