Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíš o tom, že by sis ráda vytvořila nějaké video a pak ho zveřejnila? Například chceš potěšit svého miláčka dojemným filmem s textem nebo jsi prostě jen kreativní? Poradím ti, jak na to!

Vytvoř video a dej ho na Youtube!

Kamera
zdroj: Thinkstockphotos Kamera
aktualizováno 10.10.2013, 00:50 | 10.10.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Přemýšlíš o tom, že by sis ráda vytvořila nějaké video a pak ho zveřejnila? Například chceš potěšit svého miláčka dojemným filmem s textem nebo jsi prostě jen kreativní? Poradím ti, jak na to!

I když se ti může zdát, že tvorba videa je složitá věda, není to pravda. Prakticky je to vcelku jednoduché a určitě ti to pomůže do budoucna. Stejně jako umět psát, kreslit či používat jiné programy je důležité, ba dokonce vhodné, aby ses naučila tvorbu videa co nejdříve - může se ti to hodit jak na střední, tak vysoké škole. A protože většina lidí ukládá svá videa na Youtube, poradím ti, jak ho i zveřejnit, aby si na něj ostatní mohli podívat!

Krok číslo 1 – Tvorba videa!


Předtím než se rozhodneš vytvářet video, je samozřejmě důležité vědět, co chceš tvořit, co chceš, aby video obsahovalo. Video můžeš vytvořit různými způsoby - foťákem, kamerou, nebo i obyčejným mobilem. Pokud si chceš trochu víc hrát, můžeš video vytvářet ve speciálně určeném programu. Například jeden z nejznámějších a nejjednodušších programů je Windows Live Movie Maker. Má ho snad každý Windows, takže pokud o něm nevíš, zkus si ho vyhledat ve svých programech!

 

Jíst u počítače
Natočený materiál sestříháš v počítači, není to nic těžkého. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jak už jsem řekla, tvorba videa v Movie Makeru je fakt jednoduchá. Pokud program nemáš, troufám si říct, že bude určitě někde na internetu ke stažení zdarma. V tomto programu je vytváření primitivní - můžeš přidat fotky, popisky do obrázků, samozřejmě také hudbu, jakou chceš, a všechny tyto položky se ti zakomponují do videa, které se pak zpracuje a uloží. Ten nejnovější typ Movie Makeru dokáže vytvářet video prostřednictvím webové kamery, což je také chytrá věcička.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak na sledované video?
Nudíš se s kámoškou? Natočte si video!
Zabav se a natoč super video

Můžeš si samozřejmě nastavit, jak chceš, aby byl každý snímek dlouhý, můžeš si nastavit, jakou bude mít text barvu, jaký to bude styl písma, nebo třeba i to, zda bude mít nějaký speciální efekt (přílet zepředu, slábnutí nebo blikání a podobně). Když už je tvé video hotové, přesouváme se k dalšímu kroku – poznávání prostředí Youtube!

Krok číslo 2 – Registrace na Youtube!


Předtím než vložíš video na Youtube, musíš se zaregistrovat! Nemusíš se bát, že bys musela platit, je to zdarma a netrvá to příliš dlouho. Pokud máš však účet na Google, je možné se přes něj přihlásit a registrovat se už nemusíš.

Krok číslo 3 – Nahrání videa na Youtube!

Jakmile se zaregistruješ, nebo jen přihlásíš, přicházíme k dalšímu kroku - tedy k samotnému nahrávání videa na Youtube! Po přihlášení ti vyskočí hlavní stránka, přičemž nahoře vpravo uvidíš obdelníček, ve kterém je napsáno "Nahrát". Ze svého počítače vybereš zpracované a uložené video, které chceš nahrát a vložíš!

Nyní následuje další krok, zatímco se ti video bude nahrávat, máš možnost si upravit nastavení videa - tedy jeho název, popis a tagy (klíčová slova), pod kterými bude možné video nalézt. Například pokud budeš dělat video o oblíbené skupině, například One Direction, napíšeš tagy: One Direction, skupina, zpěv, kluci... Až se ti video nahraje, máš také možnost zvolit si jeho miniaturu, která se bude zobrazovat ostatním uživatelům předtím, než si ho pustí, a uvidí ho v seznamu nabízených videí. V základním nastavení je také možné si zvolit kategorii videa (například sport, hudba, komedie....).

 

Film
Neboj se přidat do svého filmu různé efekty. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud máš už ale nějaké specifičtější požadavky, můžeš si navolit i pokročilá nastavení. Zde je dobré si uvědomit, o jaké diváky videa vlastně stojíš. Můžeš povolit nebo zakázat komentáře pod videem nebo můžeš přidat jeho umístění. Poté se ti objeví jakási "zelená fajfka“ u nahrávání videa – to znamená, že video je úspěšně nahráno a můžeš ho pouštět, sdílet nebo komentovat.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
5 SUPER TIPŮ na originální rande? Natočte ho kamerou!
Natočte si domácí lechtivé video!

Nezapomeň však, že hodně záleží na tom, jak máš video dlouhé a jakou má velikost. Videa obzvláště velká (např. 1 GB) mohou mít i delší nahrávací cyklus. Nikdy nečekej, že se ti bude nahrávat minutu, ale spíše očekávej takových 5 až 30 minut, někdy to však může trvat i hodinu.

Přeji ti hodně štěstí a zábavy při vytváření a nahrávání videa! :-)8 hlasů
Vaše hodnocení