Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bojíš se chodit ve tmě domů? Nauč se základy sebeobrany pro dívky a můžeš si zachránit krk.

Základy sebeobrany pro holky

aktualizováno 17.05.2012, 00:00 | 17.05.2012, 00:00 | tej

Bojíš se chodit ve tmě domů? Nauč se základy sebeobrany pro dívky a můžeš si zachránit krk.

Určitě není dobré, když mladé holky chodí ve tmě třeba parkem. Jenže občas není jiná možnost, zejména v zimě, kdy se stmívá velmi brzy. Nauč se, jak se efektně ubráníš při případném přepadení. Někdy totiž nemusí jít jen o tvou peněženku, ale o mnohem víc, než si myslíš.

 

Sebeobranné zbraně

 

Základem tvé kabelky by měla být nějaká sebeobranná pomůcka. Je jedno, zda si zvolíš pepřový sprej nebo osobní alarm. V případě nouze ho jistě využiješ. Skvělou variantou je pepřový gel, který má dostřel až několika metrů a je obarven červenou barvou. Červená barva ulpí na kůži několik hodin a ještě po 48 hodinách je vidět pod UV lampou. Může to být užitečné, pokud budeš chtít útočníka nahlásit na policii. V každém případě měj sebeobrannou zbraň vždy po ruce, a pokud budeš procházet nebezpečným místem, vyndej jí z kabelky, ať máš zbraň po ruce. Nestačí si ovšem koupit pepřový sprej a čekat s prvním použitím, až tě někdo přepadne. Je potřeba ho vyzkoušet a naučit se trochu mířit. Ovšem nemyslíme tím, že stříkneš někomu do očí. Spíš ho vyzkoušej třeba na poli a miř na strom.

 

 

Zaměřeno na slabiny

 

V sebeobraně se nehraje na žádná pravidla a je třeba na to myslet. Je totiž velmi těžké, přeprat stokilového útočníka, když nevíš, jak a kam zaútočit. Nejlepším místem jsou totiž slabiny, které má každý. Každý kop nebo úder směřuj do genitálií, očí, krku, na ucho, pod bradu,… Nevymýšlej zbytečně složité kreace, akorát ztratíš čas. Pořádně útočníka nakopni mezi nohy a vezmi nohy na ramena!

 

Kurz sebeobrany

 

V každém větším městě najdeš několik kurzů sebeobrany pro ženy. Určitě to nejsou zbytečně vyhozené peníze a může se ti to hodit. Naučí tě, jak rozpoznat případnou hrozbu, jak přeprat mnohem silnějšího útočníka a jak odolat přesile. Kurzy stojí okolo tisíci koruny, ale věř, že za to peníze stojí. Jestli ve svém městě nemáš speciální kurzy sebeobrany, můžeš se poohlédnout po nějakém bojovém umění. Chodila jsi jako malé na karate? V sebeobraně ti patrně moc nepomůže. Mezi nejúčinnější volby patří Krav Maga, Jiu Jitsu, Thai box a podobné.

 

 

Jak případnému útoku předejít?

 

Sebeobrana by měla být až poslední varianta v životě každé ženy. Snaž se případným útokům včas předejít. Jak? Nechoď sama po opuštěných a tmavých místech (zejména parky, podchody, temné uličky,…), snaž se nenosit příliš vyzývavé oblečení, zvlášť pokud nemáš cestou domů žádný doprovod a nevybavuj se s cizími lidmi. Jestli máš možnost, před podezřelou osobou raději uteč a snaž se vyhledat přítomnost více lidí, kteří ti případně pomohou.

 

Nauč se pár chvatů

 

Nemáš na kurz sebeobrany, ale chtěla bys umět aspoň pár fintiček? Popros třeba kamaráda nebo někoho, kdo má výcvik již za sebou. Na internetu také najdeš spoustu sebeobranných videí, které si můžeš s někým natrénovat.
 6 hlasů
Vaše hodnocení