Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít nejlepší kamarádku je zkrátka skvělé v mnoha ohledech. Můžete za ní jít naprosto s čímkoliv a kdykoliv. Vždy si vás vyslechne a snaží se vám pomoct situaci vyřešit, zároveň vás však dokáže utěšit a rozesmát. Nejlepší na tom celém je, že snaha ...

Žárlivá nejlepší kámoška – jak ji uklidnit?

Kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádky
aktualizováno 01.09.2018, 00:12 | 01.09.2018, 00:12 | Terezie Gáborová

Mít nejlepší kamarádku je zkrátka skvělé v mnoha ohledech. Můžete za ní jít naprosto s čímkoliv a kdykoliv. Vždy si vás vyslechne a snaží se vám pomoct situaci vyřešit, zároveň vás však dokáže utěšit a rozesmát. Nejlepší na tom celém je, že snaha pomoct, utěšit a rozesmát je vzájemná. Prožíváte spolu spoustu zážitků, které byste s nikým jiným neprožila tak, jako se svojí nejlepší kámoškou. Pokud takovou kamarádku máte, nedovolte, aby z vašeho života odešla.

Jak to ale je, když vaše nejlepší kamarádka začne žárlit na ostatní kamarádky nebo třeba na vašeho nového přítele? Je to správné? Je to oprávněné? Jak tomu vlastně předejít a jakým způsobem kámošku uklidnit a ujistit ji, že je číslo 1?


Odpovídejte na zprávy a na hovory


Zní to vcelku jako maličkost, ale tato maličkost dokáže velké divy. I když budete v kavárně s kamarádkou z práce nebo na večeři s přítelem, snažte se vždy nejlepší kamarádce odpovídat na zprávy a zvedat ji telefon. Může jít o něco vážného, ale taky nemusí. V obou případech bude mít vaše nejlepší kámoška pocit, že i když nejste zrovna s ní, stále jste tu pro ni.

 

 


Nezanedbávejte ji


Jeden z nejhorších pocitů na světě je ten, když se někdo cítí nahrazený. Proto se snažte vaši nejlepší kamarádku nezanedbávat. Pokud jste třeba domluvená s jinou kamarádkou, že půjdete do kina, nabídněte nejlepší kamarádce, jestli nechce jít s vámi. Bude vědět, že s ní opravdu chcete trávit čas.

 

Čtěte také:

3 tipy, jak vybudovat přátelství, které skutečně vydrží

Je důležitější kamarádka, nebo tvůj kluk?

Jak si udržet dobrou kamarádku


Seznamte ji s ostatními přáteli


Tomu se říká „klíč k úspěchu“. Pokud vaši nej kámošku seznámíte s lidmi, se kterými trávíte čas, bude z vás jedna velká parta a můžete zažít spoustu legrace. Navíc v partě o vás a o vaší nejlepší kamarádce bude známo, jaký mezi sebou máte vztah. Tím pádem ho zbylí přátelé budou respektovat.

 

 


Našla jste si přítele?


To bývá pro nejlepší kamarádku bod zlomu. Může ji trápit, že už netrávíte čas jen s ní, že věci nejsou jako předtím a že vás zkrátka má někdo jiný. Je logické, že pokud si najdete přítele, bude s vámi chtít i on trávit co nejvíc času. Tím pádem se dostáváte do velmi prekérní situace – nemůžete dát přednost ani jednomu z nich. Nicméně ani jeden by vás neměl nutit k výběru – je přeci jasné, že je chcete v životě oba. Pokud vás oba mají tolik rádi a chtějí s vámi být, měli by se navzájem respektovat a snažit se spolu vycházet. Zkuste občas trávit čas všichni 3 společně.

 

 


Dávejte ji najevo, jak je pro vás důležitá


Nezáleží na tom, zda se znáte pár měsíců nebo zda se znáte od školky. Měli byste si navzájem dávat najevo, jak jste pro sebe důležité. Naplánujte pěkný piknik, zajděte do restaurace, večer se pěkně vyfikněte a zajděte spolu do baru. Každý vztah je potřeba zalévat, i ten kamarádský, jinak časem zvadne a pak bude těžké snažit se to vrátit zpět.
 0 hlasů
Vaše hodnocení