Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pomalé připojení umí naštvat, ať už na internetu relaxujete, nebo pracujete. Přitom stačí malá změna a internet zase začne svištět.

Zase pomalá wifi? 7 triků, které ji zrychlí

Přepracovanost
zdroj: Getty Images Přepracovanost
aktualizováno 16.03.2019, 00:00 | 16.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Pomalé připojení umí naštvat, ať už na internetu relaxujete, nebo pracujete. Přitom stačí malá změna a internet zase začne svištět.

1. Počítač restartujte

Máte-li ve zvyku svůj přístroj nevypínat, ale pouze uspávat, může být zahlcený. Vyřeší to, když ho čas od času úplně vypnete nebo restartujete. To platí i pro mobil a tablet. Nezapomínejte také na pravidelné aktualizace.


2. Kolik toho děláte?
Ženy možná multitasking zvládají, starší počítač ale může být na přemíru úkolů pomalý. Otevřený grafický program, hudební player, messenger, prohlížeč s pěknou řádkou otevřených oken. Mějte otevřené jen to, co vážně používáte, zbytek zbytečně zatěžuje provoz, zpomaluje počítač a ještě rychleji žere baterii.


3. Změřte sílu wifi signálu
Ověřte, jak silné wifi připojení máte a jaké služby skutečně umožňuje. Do vyhledávače zadejte Test rychlosti připojení k internetu a pak postupujte podle návodu. Je-li připojení nedostačující, zvažte, za by se nevyplatilo připlatit za silnější.

 

Čekání
(Foto: Getty Images)

 

4. Dejte routeru prostor

Pokud není chyba v připojení, zaměřte se na router. Čím dál jste od něj, tím slabší wifi bude, tlumí ho i stěny a těžký nábytek. Ideální je umístit ho do středu bytu, aby byl signál všude dosažitelný v podobné intenzitě.

 

5. Čím výše, tím lépe

Blokovat signál dokážou i podlahy, proto neumísťujte router přímo na zem. Některé routery jsou bavíc vytvořené tak, že wifi vlny vysílají mírně dolů, u takového přístroje je ideální, když je umístěn ve vyšších polohách, na polici nebo na skříni.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 největších počítačových hříchů
TEST: Ohrožuješ sebe i svůj počítač?
Bolí tě oči z počítače? Pomůže žloutek a mrkání

 

6. Pryč od televize i mikrovlnky

Skoro každé elektrické zařízení vysílá nějaké vlastní vlny, které se mohou navzájem rušit. Blízkost počítače, mikrovlnky nebo televizoru je tak spíše na škodu.

 

7. Pohrajte si s anténami

Router nemá dvě antény jen tak. Každá by měla směřovat jinam, jedna ideálně horizontálně, druhá vertikálně. To zachovává signál silný, zejména pokud se připojujete z mobilních zařízení.0 hlasů
Vaše hodnocení