Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všechny víme, že menstruace není nic příjemného. Bolest v podbřišku, špatná nálada nebo třeba záchvaty žravosti, to všechno nás během menstruace trápí a obtěžuje. K tomuto výčtu můžeme přidat ještě jednu bolest, která tě také může potkat.

Zažíváš během MENSTRUACE tuto bolest? Víme, co to znamená!

Menstruace
zdroj: Thinkstockphotos Menstruace
aktualizováno 15.05.2018, 00:00 | 15.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

Všechny víme, že menstruace není nic příjemného. Bolest v podbřišku, špatná nálada nebo třeba záchvaty žravosti, to všechno nás během menstruace trápí a obtěžuje. K tomuto výčtu můžeme přidat ještě jednu bolest, která tě také může potkat.

Asi se shodneme na tom, že bolest podbřišku je velmi nepříjemná. Některé ženy ale trpí bolestí prsou, což také není procházka růžovou zahradou. 


Proč nás bolí prsa?

Během menstruace jsou naše hormony jako na horské dráze, a právě prudké výkyvy estrogenu a progesteronu mohou zapříčinit bolest poprsí. Musíme si uvědomit, že už dva týdny před menstruací se začne měnit hladina těchto hormonů. To se u některých žen projevuje otoky v oblasti poprsí, jiné holky naopak sužuje citlivost prsou a nepříjemný pocit okolo podpaždí. Hormony se ve většině případů zklidní až s nástupem menstruace, ale i tak musíme počítat s tím, že nejméně dva dny potrvá, než bolest ustane.

 


Na tohle pozor!
Bolest prsou se může dostavit i v momentě, kdy začneš pravidelně užívat hormonální antikoncepci. Spojení pilulky s přírodním estrogenem a progesteronem může v prvních měsících užívání vést k velké nepleše. Rozhodně je ale důležité, abys svému tělu dala čas. Přece jenom chvilku potrvá, než se tělo s přílivem hormonů vyrovná. Pokud ale bolesti budou přetrvávat i po několikaměsíčním užívání antikoncepce, navštiv svého gynekologa. Je velmi pravděpodobné, že změní typ tvé hormonální antikoncepce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tento druh VÝTOKU může ohrozit tvé zdraví! Jak ho poznáš?
Chceš zažít dokonalou MASTURBACI? Pak musíš vědět tohle
Odhalili jsme největší tajemství MENSTRUACE! Na tohle se každá žena bojí zeptat


Jak bolesti předejít?
Některé výzkumy potvrdily, že bolesti poprsí lze zabránit pravidelným cvičením a zdravou stravu. Nejméně dva týdny před menstruací bys měla zapomenout na slaná jídla a kofeinové nápoje. Pokud už bolest nastane, použij nahřívací láhev, která by ti alespoň na několik okamžiků měla pomoci. Zároveň ale nepodceň výběr podprsenky. Ničemu neuškodí, když si dáš od podprsenky pohov. Pokud nechceš chodit bez podprsenky, pak si pořiď bralettku, která je bez kostic, a tak se díky ní budeš cítit pohodlně po celý den!2 hlasů
Vaše hodnocení