Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tolik přírodních věcí a surovin se dá využít pro tvé tělo. Od banánů, citronů, olivového nebo jojobového oleje dnes přejdeme k zelenému čaji, který by se také neměl opomíjet.

Zelený čaj – pro krásu i zdraví

Zelený čaj - 3
zdroj: Thinkstockphotos Zelený čaj - 3
aktualizováno 02.12.2012, 00:00 | 02.12.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Tolik přírodních věcí a surovin se dá využít pro tvé tělo. Od banánů, citronů, olivového nebo jojobového oleje dnes přejdeme k zelenému čaji, který by se také neměl opomíjet.

Zelený čaj je jednoduchý na přípravu, snadno dostupný a není drahý – to je přeci ideální!  I proto bys měla pouvažovat a zvážit, zda by nebylo dobré si domů dobrý zelený čaj koupit a udělat si jednou za čas pořádný šálek. 

Čajové lístky zeleného čaje se pěstují v Indii a Číně, mají tak doopravdy dlouhou tradici, a proto si můžeš být jistá, že v přiměřeném množství pro tělo není škodlivý. Lidé žijící v Číně považují zelený čaj přímo za léčivý přípravek. Pravý zelený čaj totiž obsahuje spoustu prospěšných látek. Například tam najdeš antioxidanty, které vychytávají volné radikály v našem těle, třísloviny, minerály, bílkoviny, ale třeba také kofein, proto by se to s jeho konzumací nikdy nemělo přehánět.

 

 

Ty nejdůležitější a nejznámější účinky zeleného čaje se týkají určitě hubnutí. Zelený čaj urychluje spalování kalorií, a proto není na škodu pít ho i při dietách, nebo když se snažíš své tělo očistit. Zelený čaj také zpomaluje stárnutí a spousta lidí ho pije v létě, protože příjemně tělo zchladí.

Nesmíme zapomenout na to, že snižuje ten špatný cholesterol (LDL) v krvi a je vhodný i pro lidi s cukrovkou (diabetiky), kteří si musí dávat pozor na hladinu cukru v krvi. Hodně se mluví o předcházení zhoubnému bujení buněk, což může způsobovat rakovinu, a také o prevenci Parkinsonově a Alzhaimerově chorobě.

Jak ho připravit?


Čajové lístky můžeš zakoupit na internetu nebo v čajovnách. Do čajoven ho můžeš dokonce zajít i ochutnat, abys věděla, do čeho jdeš. Přípravu zvládne s trochou cviku naprosto každý – je totiž vážně snadná. Jediné, na co je potřeba dát větší pozor, je, abys čajové lístky nezalévala úplně vařící vodou, jako to děláš třeba s klasickými čajovými pytlíky. Pokud totiž na zelený čaj naleješ vodu z konvice ihned po jejím dovaření, čaj může mít nahořklou pachuť. Ideální je nechat vodu v konvici chvíli odstát.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nejlepší snídaně proti celulitidě
Jdou na tebe podzimní chmury? Zažeň je

 

 

Pokud jeho působení bereš opravdu vážně, je nejlepší nesladit. Pokud si do něj ale hodíš kostku cukru, nestane se nic strašného.

 

 

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
Hrozí vám deprese?
DIETA plná energie! Zatočte s podzimní únavou

Pleťová maska


Víš, že zelený čaj se přidává třeba do kosmetiky, která se snaží bojovat s černými tečkami a ucpanými póry? Takovou pleťovou masku s podobným účinkem si můžeš připravit i doma. Sušený čaj smíchej s malým množstvím vody, promíchej a pomalu vmasíruj do míst, kde máš s černými tečkami největší problémy. Masku nech pět až deset minut působit a poté ji můžeš smýt. Ideální použití je jednou týdně.7 hlasů
Vaše hodnocení