Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Novoroční předsevzetí jsou každoročně velkým balvanem, který před sebou tlačíme, dokud nepadneme. Ale jde to i jinak - líp.

Zkus si letos dát tak trochu jiné novoroční předsevzetí

Radost
zdroj: Thinkstockphotos Radost
aktualizováno 01.01.2018, 00:00 | 01.01.2018, 00:00 | Krasna.cz/lk

Novoroční předsevzetí jsou každoročně velkým balvanem, který před sebou tlačíme, dokud nepadneme. Ale jde to i jinak - líp.

Zapomeň na tradiční předsevzetí typu přestanu jíst, kouřit, začnu pravidelně chodit do fitka, zhubnu, konečně si najdu kluka... Taková předsevzetí stejně skončí fiaskem, protože jsou často neproveditelná tak, jak jsme si je řekli. Pak nám jen budou připomínat, že jsme hrozní a nic nedokážeme. Proto hodně lidí novoroční předsevzetí kategoricky odmítá,

Zkus to letos jinak. Zapomeň na věci uvedené výše a slib si něco, co budeš plnit ráda a co ti výrazně zlepší život. Na plnění předsevzetí se budeš těšit a hlavně budeš spokojenější, což se projeví ve všech oblastech života.

Takže jaké předsevzetí stojí za to?

Budu se víc smát

Kdy naposledy jsi se zasmála tak, že tě bolelo břicho? Jako děti jsme se všichni smáli až 400 krát denně. To je hodně, protože dospělí se smějí jen už asi 15 krát denně. Proto mají děti veselejší život a bezstarostné spaní. Je jasné, že i ty už máš nějaké starosti, ale měla bys ses snažit udělat si život veselejší. Když se budeš víc usmívat (i bezdůvodně) budeš se cítit příjemněji, protože pro mozek je úsměv signálem, po kterém začne do těla vyplavovat hormony štěstí. Jen ty sama rozhoduješ o tom, jestli budeš žít veselý, nebo smutný život.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak tentokrát OPRAVDU dodržet svá předsevzetí
TUTORIAL: Silvestrovské líčení podle zpěvačky Misty
Přichystej skvělou silvestrovskou party

Každý den si udělám nějakou radost

Pozor, teď nemluvíme o tom, že každý den máš vyplenit obchody a odcházet domů s plnými nákupními taškami! Radost ti udělají i maličkosti - dobře odvedený úkol ze školy, pěkná kniha nebo film, procházka ve slunečném odpoledni...

 

Maska
Radost si můžeš udělat i tak, že si uděláš volno na sebe a uděláš něco, abys byla krásnější. (Foto: Thinkstockphotos)

 

V každodenním shonu na sebe nesmíš zapomínat, protože TY jsi v tvém životě přeci to nejdůležitější a život není jen o povinnostech a starostech. Nepříjemné a příjemné věci by měly být v rovnováze. Proto se pokus každý negativní zážitek vyvážit něčím hezkým. Pokud se ti to povede, uvidíš, že budeš mít daleko spokojenější život.

Říkej: "Mám tě ráda“

Možná se ti taky při sledování amerických seriálů a filmů vloudí na rty pohrdavý úšklebek, když hlavní hrdinka říká všem kolem sebe: "I love you“. Ano, souhlasíme, Američané to docela přehání, ale v jednom mají pravdu. Tato slova jsou důležitá a je třeba je říkat často. Jednoho dne totiž můžeš litovat, žes je neřekla. Třeba když někdo blízký odejde z tvého života napořád a ty už opravdu nebudeš mít šanci mu to sdělit.

Dej si předsevzetí, že všem, na kterých ti záleží, dáš svou přízeň alespoň jednou za čas najevo. A pokud jsou ti ta slova nepříjemná, jednej. Dotyčného pohlaď, dej mu pusu na tvář, udělej pro něj něco pěkného nebo mu přines malý dárek, i když nic neslaví. Činy toho často řeknou víc než slova.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
10 sexuálních předsevzetí pro spokojené milence
Horoskop na rok 2013 – Domov a rodina

Budu si víc věřit

Každý z nás je v něčem dobrý a je jen na tobě, abys objevila, co je tvá parketa. A je jedno, jestli dobře zpíváš, hraješ fotbal, nebo háčkuješ. Jakmile budeš dělat něco, v čem vynikáš, stoupne ti sebevědomí a zlepšíš se i v dalších oblastech.

Také nesmíš zapomínat na to, že chybovat je lidské, chybami se posouváme dál, vyvíjíme se. Chyby prostě k životu patří. Takže, když se nějaké dopustíš ty, neznamená to, že bys byla neschopná, hloupá nebo nemožná,. To ti jen život nabízí poučení, které zlepší tvůj další život.

Budu říkat pravdu. I o sobě

Ano, pravda někdy bolí, ale je to lepší, než žít ve lži. Protože pokud se budeš stále na něco vymlouvat, mlžit, lhát a podvádět, usadí se v tobě jakási pachuť. Za chvilku už nebudeš vědět, co jsi komu řekla, a tak se do svých lží budeš zamotávat jako do pavučiny. A jednoho dne to všechno praskne a ty budeš za tu nejhorší osobu na světě, protože lidi lháře nesnáší.

 

Hádka v posteli
Lež se dříve, nebo později obrátí proti tobě. (Foto: Thinkstockphotos)

 

A důležité je říkat pravdu i o svých pocitech, protože pokud nikomu nepřiznáš, jak se skutečně cítíš, nikdy se tvoje rozpoložení nezlepší. Takže od zítřka už žádné: Nic se nestalo, to je dobrý, nevadí mi to, klidně to udělám... Řekni, jak se věci mají, a uvidíš, že některé prudy se zlepší. Většina lidí tě totiž nechce štvát a společně najdete zlatou střední cestu.

Pamatuj na to, že mít lepší život je běh na dlouhou trať. Není to tak, že ráno vstaneš z postele a najednou bude vše jinak. Ale je důežité udělat ten první krok a změnit nějakou maličkost, která je v tvém životě špatně. Když se to podaří, udělej další a další, až svůj život změní na takový, jaký bys ho chtěla mít. K tomu prvnímu kroku je ideální příležitost v novém roce, ale začít můžeš i kdykoliv jindy.7 hlasů
Vaše hodnocení