Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Macramé neboli česky drhání je stará technika vázání uzlů, která se původně využívala ryze z praktických důvodů - k zakončení tkaní či vázání, aby se látka netřepila. V současnosti zažívá boom v podobě závěsných dekorací, polštářů či závěsů.

Znáte macramé? Uzlíky zútulní minimalistický interiér

Macramé dekorace
zdroj: Getty Images Macramé dekorace
aktualizováno 03.08.2019, 00:00 | 03.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Macramé neboli česky drhání je stará technika vázání uzlů, která se původně využívala ryze z praktických důvodů - k zakončení tkaní či vázání, aby se látka netřepila. V současnosti zažívá boom v podobě závěsných dekorací, polštářů či závěsů.

Macramé dekorace zútulní minimalisticky laděné bydlení, skvěle doplní boho interiér a potěší milovníky přírodních materiálů. Hotové dekorace pořídíte třeba na bonami.cz, krásné kousky od českých a slovenských tvůrců najdete na fler.cz.

 

S macramé se nejčastěji setkáte v podobě nástěnných dekorací, nejstylověji vypadají zavěšené na přírodní větvi nebo klacíku.

 

Macramé dekorace - 1
(Foto: fler.cz)

Fler.cz, prodejce Albicocca, 586 Kč

 

Nemusí ovšem jen zdobit, macramé může mít i praktickou funkci. Touto technikou lze vyrobit nejrůznější závěsné kapsy - třeba na časopisy, ovladače nebo další drobnosti.

 

Macramé dekorace - 3
(Foto: fler.cz)

Fler.cz, profil MacrAneta, 1650 Kč

 

Dokonalou “boho” atmosféru vytvoří macramé technika v podobě povlaků na polštář. Přírodní barvy, které jsou pro drhání typické, ale sluší i minimalistickému a scandi interiéru.

 

Macramé dekorace - 5
(Foto: fler.cz)

Fler.cz, profil MyHomeStyle, 1087 Kč

 

Seženete ale i stylovou macramé kabelku. Minimalistické macramé přívěsky se hodí i jako ozdoba na klíče či kabelku.

 

Macramé dekorace - 2
(Foto: fler.cz)

Fler.cz, profil macramei, 145 Kč


Náš tip: Oblíbený kosočtvercový vzor se naučíte hravě. Poslouží jako elegantní přívěsek na klíče. Hotový je za chvilku a může být milým dárkem pro kamarádky, nebo na rozloučenou s novými prázdninovými přáteli.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

3 praktické tipy, jak do svého pokoje vnesete pozitivní energii
Vintage styl bude tvému pokojíku slušet
DIY: 33 snových nápadů, jak využít mušle z dovolené


Líbí se vám technika macramé, ale vašemu stylu interiéru by velká nástěnná dekorace neslušela? Velmi vkusně a přitom nijak rušivě vypadají jednoduché drhané závěsy na květináče. Ty ozdobí nejen stěny, ale zavěsit je lze i volně do interiéru a opticky předělit jednotlivé funkční části místnosti.

 

Macramé dekorace - 4
(Foto: fler.cz)

Fler.cz, profil Marcela Doušková, 555 Kč

 

Náš tip: závěs na květináč je jednou z nejsnazších věcí, kterou si můžete vyrobit sami. Internet je plný detailních návodů.Chtěli byste si techniku macramé sami vyzkoušet, ale nevíte, jak začít? Podívejte se na různá tvůrčí tržiště, určitě si vyberete kurz, který vám sedne. Hledejte například na mini-kurzy.cz, dreamy.be, mojedilna.eu (kromě závěsu vás tu naučí třeba i boho svícen) nebo na fler.cz (např. profil Marcela Doušková).0 hlasů
Vaše hodnocení