Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Potřebovala bys pohnout se svou mizernou angličtinou, ale na jazykový kurz ani speciální jazykový tábor nemáte peníze? Do světa můžeš vyrazit i za mnohem menší peníz. Víme jak, víme kam a odjet můžeš už za pár dní!

Chceš konečně pohnout s angličtinou? Víme jak!

Přátelství bez hranic
zdroj: Oficiální zdroj Přátelství bez hranic
aktualizováno 20.07.2011, 17:30 | 20.07.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Potřebovala bys pohnout se svou mizernou angličtinou, ale na jazykový kurz ani speciální jazykový tábor nemáte peníze? Do světa můžeš vyrazit i za mnohem menší peníz. Víme jak, víme kam a odjet můžeš už za pár dní!

Už jsi slyšela o workcampech? Dalo by se to přeložit jako pracovní tábor, ale to je termín dost zavádějící. Je to prostě taková neplacená brigáda v zahraničí. Můžeš jet třeba pomáhat opravovat hrad ve Skotsku, starat se o postižené děti v Holandsku, nebo se podílet na organizování divadelního festivalu na Ukrajině. Zadarmo máš bydlení a stravu a čeká tě docela fajn práce – a hlavně v kolektivu mladých lidí z celého světa.

 

Workcamp
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Krátkodobé projekty v zahraničí neboli workcampy jsou ve světě velmi rozšířenou, netradiční formou poznávání cizích zemí, která se snoubí s pomocí na veřejně prospěšných projektech. Dobrovolníci z různých zemí světa během dvou až tří týdnů společně bydlí a pracují na nejrůznějších aktivitách, ať už kulturního, sociálního nebo ekologického zaměření. Workcampů se obvykle účastní 5 až 20 převážně mladých lidí. Na místě je jim poskytnuto zázemí včetně ubytování a stravování.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se konečně naučit cizí jazyk
Jeď v létě studovat jazyky
Třídění odpadu - maličkost s obrovskou zásluhou

 

Dobrovolníci v zahraničí
(Foto: Oficiální zdroj)


Kde se o nabídce takových workcampů dozvědět víc? Mrkni třeba na webu www.inexsda.cz. Organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit během roku vyšle do světa kolem sedmi set dobrovolníků. Konkrétní projekty najdeš na webu v sekci "Dobrovolnické projekty" a tam jako "Krátkodobé workcampy".


Kdo může jet?


Při zadávání projektu vyplníš, jestli jsi žena nebo muž, kolik je to let a vybíráš, o jakou sféru (ekologická, sociální, kulturní) máš zájem. Některé projekty jsou kvůli náročnosti vhodnější spíš pro kluky, u některých mohou být potřebné určité znalosti nebo schopnosti. Nemusíš se ale bát, nabídka je široká a určitě si vybereš. Na projekty můžou jet mladí lidi už od šestnácti let.

 

Workcamp
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Potřebuješ alespoň základní znalost angličtiny (nebo jiného jazyka dle požadavků), chuť do práce (6 hodin pět dní v týdnu) a hlavně nadšení pro projekt.
 

Zaplatíš drobný účastnický poplatek a sama si musíš uhradit cestu. Proto předem zvaž, kam chceš vyrazit, protože rozdíl mezi letenkou do Afriky a jízdenkou do Polska je markantní.

 

Bojíš se, že tě vaši samotnou nepustí? Pokud se ti tento nápad líbí, ale na zahraniční workcamp ti rodiče jet nedovolí, vyber si z nabídky českých workcapmů. Cizí jazyky můžeš vypilovat i tam, protože spousta cizinců míří na workcampy k nám. Nabídku českých workcampů najdeš opět na webu INEXu, na stránkách sdružení Duha www.duha.cz, nebo na stránkách výměnné sítě dobrovolníků WWOOF www.wwoof.cz.12 hlasů
Vaše hodnocení