Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Skutečné přátelství by mělo ustát lecjaký problém a katastrofu. Jsou ale věci, které ho systematicky nahlodávají. Zjisti, jestli jsi druhým opravdovou přítelkyní i jestli tvá nej kámoška je opravdu kámoška.

Co škodí přátelství

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 16.07.2016, 00:43 | 16.07.2016, 00:43 | Krasna.cz/trm

Skutečné přátelství by mělo ustát lecjaký problém a katastrofu. Jsou ale věci, které ho systematicky nahlodávají. Zjisti, jestli jsi druhým opravdovou přítelkyní i jestli tvá nej kámoška je opravdu kámoška.

Záškodník č. 1: Facebook

 

Jak často se s kámoškou potkáváte, povídáte si, zajímáte se jedna o druhou? Ale doopravdy, ne po icq nebo facebooku. Jasně, je hezké, že ještě ten večer vidíš fotky z její super party, víš, že ji naštval její kluk a že jí v pololetí hrozí kule z matiky, ale nebylo by lepší, mluvit o těchhle věcech naživo? Samozřejmě existují výjimky, třeba když jste se poznaly v létě na dovče a ta kámoška bydlí na opačném konci republiky. Jinak je ale pěkná ostuda, vídat se jen jednou za měsíc, protože o sobě stejně všechno víte hned díky "fejsu" a pak spolu už nemáte o čem mluvit. Pravé kamarádky si téma vždycky najdou.

 

Záškodník č. 2: Pochybnosti


Mrzelo tě, když tvá kámoška udělala něco jinak, než sis představovala? Nebo že něco ošklivého řekla, nebo prostě nebyla po ruce, když jsi ji potřebovala? Pokud pochybuješ o tom, že je to vážně dobrá kamarádka, mohou tyhle myšlenky pěkně nahlodávat vaše kamarádství zevnitř. Když jde o maličkost, na kterou za chvíli zapomeneš, je to v pořádku, to se stává občas každému. Jestli ale malé křivdy nosíš pořád v hlavě, je mezi vámi něco v nepořádku. Když máš pocit, že se kamarádka nezachovala fér, měla by sis s ní o tom promluvit. Jestli jí to dojde a pochopí i to, jak ti tím ublížila, sama bude mít snahu, vrátit váš vztah zase do těch správných kolejí.

 

Záškodník č. 3: Pomluvy


Kamarádky o sobě vědí leccos. Svá tajemství, slabiny, sny, kdo se té druhé líbí a kterou spolužačku nejvíc nesnáší. Tyhle pikantnosti si svěřují s důvěrou právě proto, že jsou nejlepší kamarádky. Určitě bys nechtěla, aby takové věci o tobě věděl kdekdo. Takže si i ty dávej pozor na pusu, než o své kamarádce vypustíš nějakou ošklivost. Možná neúmyslně, že se prostě jen chceš vyjádřit k věci, možná jí chceš ublížit záměrně, protože jste zrovna rozhádané. Anebo o ní prostě zaslechneš nějaký drb a neodoláš, abys ho taky nepřiživila.

 

 

Záškodník č. 4: Obdiv kluků


To, že je jedna z vás hezcí než druhá, ještě nemusí znamenat problémy. Dokonce se říká, že hezké holky a "ošklivky" spolu kamarádí záměrně, i když si to mnohdy ani neuvědomují. Krásky vypadají vedle ošklivek ještě krásnější a ošklivky zas získají zájem lidí, kteří by si jich bez jejich hezčího doprovodu ani nevšimli. Zní to možná cynicky, ale o tom tu teď nediskutujeme. Krása totiž není důvod, který by vám měl ničit přátelství. To, že po jedné z vás chlapi šílí, ještě nemusí znamenat problém (i když té druhé to asi nedělá moc dobře, jasně). Problém je spíš v tom, jak na to ta dotyčná reaguje. Představ si, že vyrazíš s kamarádkou v pátek večer do klubu, že pokecáte a vyřádíte se, a ona je už po pár minutách obklopena houfem kluků a tebe naprosto ignoruje. Takovou kámošku asi nepotřebuješ, co?

 

Záškodník č. 5: Vaše zájmy


Baví-li vás extrémně stejné, nebo naopak extrémně rozdílné věci, může to ve vašem kamarádství dělat neplechu. Sice se říká, že protiklady se přitahují, ale jen do určité míry. Musíte přece mít spolu co podnikat a o čem se bavit. Jestli se z jedné z vás stala popová romantička a z druhé metalová rebelka, asi si za chvíli moc do noty nekápnete. Jenže ani opačný extrém není v pořádku. Když vás baví stejné věci a na všechny kroužky chodíte spolu, možná ve vás začne narůstat spíš rivalita, a navíc nenajdete moc témat, kterými byste jedna druhou obohatily. O to lákavěji ti bude znít vyprávění holek, které tráví čas úplně jinak než ty.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak udržet tajemství

Jak být fakt dobrá kámoška?

Zabavte se s kámoškou i bez peněz

 

Záškodník č. 6: Láska


Nejčastější důvod, proč na svoje kamarádky zapomínáme a kašleme, je láska. Zamiluješ se do kluka, jsi jím úplně okouzlená a chtěla bys s ním strávit každou minutu. A na všechno a všechny ostatní kašleš. Jestli je kamarádka taky zadaná, možná si ani neuvědomíte, jak dlouho jste se vlastně neviděly. Ale jestli je sólo, cítí tvůj nezájem jako zradu.

 

 

Záškodník č. 7: Šéfování


Přátelství ničí i to, když se jedna povyšuje nad druhou. Tohle bohužel vyplývá z povahy – někdo prostě má potřebu druhé organizovat, řídit a rozdávat příkazy. Jestli máš pocit, že přesně tohle sedí na tvou kamarádku, měla bys jí dát najevo, že nejsi její otrok, a ať si dává pozor, jak se k tobě chová.

 

BLOGERKY PÍŠOU:

Blogerky AnetNelly píše: Kámoška versus kluk

Blogerka Tereza Červená píše: Chceš klukům připadat sexy?

Blogerka Michaela Vančurová píše: Jak se hezky vyfotit!

 

Záškodník č. 8: Negativita


Kamarádka, která na všechno jen nadává, je věčně nespokojená a všechno, co má teprve přijít, už vidí černočerně, ti jen odsává dobrou náladu a energii. Jestli se ji navíc budeš snažit donekonečna bez šance rozveselovat, nejspíš brzy přijdeš o poslední zbytky sil. Otevři jí oči, nebo od takové osoby radši rychle utíkej. Mohlo by se totiž stát, že brzy začneš na všechno brblat stejně jako ona.

 

Záškodník č. 9: Pomocná ruka


Když je ti ouvej, měla by to být právě nejlepší kamarádka, kdo ti podá pomocnou ruku. Ať už je to malichernost, jako půjčení tamponu, když jsi to nečekaně dostala, přeš radění u zkoušky z chemie, na kterou jsi úplně blbá (a ona to ví), až po rameno k vyplakání, které ti nabídne, když tě nechá kluk.

 

Záškodník č. 10: Posedlost


Tvoje kamarádka ti přijde fantastická. Má skvělý účes, nádherné oblečení, ve společnosti je zábavná, kluci z ní šílí, přesně ví, co v životě chce. Je pro tebe vzor a chceš být stejná jako ona. Začne to stejným účesem, nakupováním podobného oblečení, a končí to tím, že kopíruješ její humor a balící taktiku. Takhle z tebe bude mít brzy strach a bude se tě chtít co nejrychleji zbavit. Jestli se ti na tvé kamarádce něco líbí, fajn, ber ji jako inspiraci, ale zůstaň sama sebou. Někoho slepě kopírovat, to přece dělají jen naprostí blázni.15 hlasů
Vaše hodnocení