Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Holky z města se těm z venkova dost často posmívají, že na vesnici musí být pěkná otrava. Čtenářky a blogerky Krásná.cz ale mají skvělé triky a tipy na to, jak se zabavit i v té nejmenší vesničce.

Jak se nenudit... na vesnici

aktualizováno 01.04.2011, 00:15 | 01.04.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Holky z města se těm z venkova dost často posmívají, že na vesnici musí být pěkná otrava. Čtenářky a blogerky Krásná.cz ale mají skvělé triky a tipy na to, jak se zabavit i v té nejmenší vesničce.

Bydlíš na vesnici nebo jsi třeba jen na prázdninách u babičky a nevíš, čím se zabavit? Určitě to znáš, sedíš doma, venku zataženo, koukáš na televizi, kde nedávají nic extra, nebo čteš příspěvky svých „přátel“ na facebooku, které nejsou dvakrát moc vtipné... Prostě se nudíš. Tento stav zná snad každý, ale co dělat pro to, aby ses nenudila a nepromrhala zbytečně tak drahocenný čas?

 

Péče o zvířátka


Jestli bydlíš na vesnici, určitě máte nějaké domácí zvíře (nejlépe psa), pak máš po starostech – stačí ho jít třeba vyvenčit, hrát si s ním – prostě se mu věnovat. Bude ti vděčný za každou chviličku strávenou s tebou, a ty tak budeš mít dobrý pocit z toho, že si svůj čas zbytečně nestrávila nicneděláním. Pes potřebuje hodně péče, takže se aspoň na nějakou dobu zabavíš…

 

Kamarádi


Další možností, jak můžeš strávit svůj čas, jsou kamarádi. Pokud bydlíš na vesnici, pár lidiček se tam určitě najde. V některých „minivesničkách“ jsi možná jako teenager úplně sama, to ale neznamená, že bys nemohla kamarádit i s mladšími dětmi nebo naopak staršími. Brzy zjistíš, že to není jen nouzovka, ale že ti s nimi bude fajn. Může to být i výhoda, určitě je zajímavá zkušenost bavit se s někým mladším/starším. Protože takto si užiješ více zábavy, než si myslíš! Občas je fajn, jít někam na "pařbu", kde budou starší lidi, ale ty tam už někoho hodně dobře znáte, ale občas hrát na "schovku" či jinou hru z dětství také není špatné!


Úkoly do školy


Pokud je třeba špatné počasí, můžeš dělat věci do školy. Vím, že to zní asi trochu uhozeně, ale dřív nebo později to budeš muset stejně udělat. A pokud máš třeba nějaké dobrovolné úkoly nebo projekty, šplhneš si u učitele a něco nového se dozvíš. Taky můžeš pilovat cizí jazyky, kup si na to speciální knížky, hledej cvičení na internetu, koukej na filmy v originále. Tohle se ti rozhodně bude hodit.

 

 

Otročina venku


Pokud jsi ráda venku, pak můžeš pomoci rodičům třeba na zahrádce, budou ti vděční a možná za to i něco dostaneš. Což není zrovna marné. ;) Tvoji prarodiče ti taky budou vděční, když se jich zeptáš, jestli s něčím nechtějí pomoct. Na vesnici je také hodně práce, takže se něčím „užitečným“ určitě zabavíš. Možná je to občas dost dřina, ale vlastně díky tomu máš fitko zadarmo.


Stanujte na zahradě


I v létě to může být na vesnici docela fajn. Můžeš si pozvat třeba kamarádky a společně někde poblíž stanovat. Pro kamarádky to bude fajn zážitek a společně se zabavíte. Nadýcháte se společně čerstvého vzduchu a proberete zajímavá témata.


Buď umělkyně

 

Vezmi si s sebou ven papíry a tužku nebo barvy. Sedni si na lavičku nebo nějaký pohodlný pařez a začni kreslit – co vidíš, nebo co si představuješ. Nikoho nebude zajímat, jestli to je hezké nebo ne, ale alespoň se uvolníš. Nebo místo barev vezmi foťák a zvěčni krásnou přírodu, chaloupky, své kamarádky...

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se nenudit... ve městě

Zimní nuda? Nemá šanci!

Porvi se s nudou a s volným časem

 

Vyráběj

 

Jestli jsi šikovná, můžeš zkusit vyrábět různé šperky a doplňky a pak je prodávat na internetu, třeba na fler.cz. Na rozdíl od mini panelákového bytečku najdeš ve vašem domě určitě prostor na svou dílničku. A mamka a ségra se možná taky připojí.

 

Pomáhej na farmě


Na vesnicích bývají většinou i farmy s koňmi, kam můžeš zajít pomáhat, a za to jezdit. Pokud zrovna u vás není farma s koňmi, můžeš jít pomoct třeba i s jinými zvířaty. Čerstvě narozená jehňátka nebo telátka jsou krásná a určitě tu dospělákům přijde tvoje pomocná ruka vhod. A třeba si i něco vyděláš.

 

Divadlo


Ve spoustě vesnic si lidé z dlouhé chvíle založili ochotnické divadlo. Nacvičují divadelní hry, které pak jezdí hrát do sousedních vesnic. Je to vážně zábava. Zapátrej, jestli u vás, nebo ve vedlejší vsi, takový klub také není. A jestli ne, sežeň pár nadšenců a divadlo si založte.

 

A jaké jsou hlavní klady života na vesnici? Čerstvý vzduch, lesy, místa na procházky apod. Určitě najdeš i něco jiného. ;) Tak co myslíš? Život na vesnici nemusí být nuda, i když se ti to tak občas zdá. Porovnej si svůj život s holkami ve městě, fajn, některé to baví, užívají si to... ale zkus se do nich vžít. Nemají ve městě přírodu (lesy apod.), kam by mohly chodit se jen tak projít. Nemají čerstvý vzduch. Některé si to vynahrazují běháním po obchodech, ale může to být opravdu aktivita na každý den? Je fajn se jednou za čas proběhnou po obchodním centru, ale... neměla bys to, na co jsi celý život prakticky zvyklá. Nechyběl by ti ten prostor a rodinný domek, ve kterém bydlíš? Chtěla by si bydlet v panelákovém bytě a mít pokoj společný s dalším sourozencem? Zkus se na to podívat i z té druhé stránky. Opravdu ti život na vesnici tolik vadí?


Na tomto článku se podílely blogerky a čtenářky Pavlína ( www.by-yourself.blog.cz), deese-joque (www.deese-joque.blog.cz, Kristýna (www.kristynachd.blog.cz) a Jetuska (www.jetusky.blog.cz.8 hlasů
Vaše hodnocení