Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je lepší žít ve městě nebo na vesnici? Oboje má svoje pro i proti. A nudu můžeš zažít tam i tam. Jak se nenudit, když žiješ ve městě?

Jak se nenudit... ve městě

aktualizováno 31.03.2011, 12:17 | 31.03.2011, 00:24 | Krasna.cz/trm / Krásná.cz / čtenářka

Je lepší žít ve městě nebo na vesnici? Oboje má svoje pro i proti. A nudu můžeš zažít tam i tam. Jak se nenudit, když žiješ ve městě?

Město má svoje specifika a svůj charakteristický způsob života. Lidé si tu jsou prý mnohem vzdálenější než lidé, žijící na venkově.

 

Město, obzvlášť pokud je hodně velké, nabízí celou řadu možností a lákadel, jak se odreagovat. Možná už jich je ale tak moc, že se v nich přestáváš orientovat a nakonec nevíš, co tedy podniknout. Nechej si poradit od našich blogerek a čtenářek!

 

Nakupování

 

Na rozdíl od vesnice nebo malého města, kde člověk je rád za obchod s potravinami a vietnamskou tržnici, máš ve městě mnohem víc možností, kde utratit své penízky. Po obchodních centrech můžeš ale chodit, i když ti v kapse cinká pár posledních drobáků. Můžeš okouknout, jaké jsou zrovna trendy, vyzkoušet v parfumerii novou vůni, zapřemýšlet, jak bys mohla vylepšit a nakombinovat kousky, které už máš doma.


Park

 

I v betonovém velkoměstě se najde nějaká ta zeleň. Projdi se tam s MP3 v uších, sedni si na lavičku nebo se natáhni do trávy a relaxuj. A jestli máš psa, vezmi ho klidně s sebou.


Akce

 

Ve městě to žije. Zapátrej, určitě i v tom vašem se dějí nějaké akce. Koncerty, party, zajímavé happeningy, vtipné akce, pořádané přes facebook apod. Spousta z nich je dokonce zadarmo!

 


Poznej město

 

Kolik toho znáš z vašeho města? Okolí tvého domu, školy, oblíbeného klubu. A co opačný konec města? Nebydlí tam náhodou tvá kámoška? Tak se běžte cournout po okolí. Možná tam objevíte zajímavá místa.


Kino

 

Holky na malém městě musejí čekat, až k nim vůbec nějaký film dorazí. Ty si můžeš vybrat každý den hned z několika filmů. Zapátrej, co dávají ve kterém multikině, určitě najdeš film, který tě bude bavit. A pro studenty mají multiplexy příjemné slevy. Nejsou peníze? Skoč do DVD půjčovny nebo si pusť něco v telce.


Fitko

 

Nejen, že tím zabiješ nudu, ale taky si zlepšíš figuru a sem tam se můžeš kouknout na nějakého super kluka. ;) Jestli se ti nechce nakrucovat se před klukama, vyraz na nějaký čistě holčičí kurz. Co třeba zumba?

 

 

Domluv sraz

 

Potkáváš lidi na bruslení, volejbale, keramice, nebo třeba na semináři ve škole. Co se ale vidět i mimo to? Domluv sraz v klubu, taneční pátek nebo podobnou akci. Poznáte se i v jiném světle.

 

Design

 

Jestli máš dlouhou chvíli, udělej si pořádek v pokojíčku. Nejde jen o obyčejné uklízení. Navrhni si novou nástěnku, naplánuj nový nábytek nebo barvy stěn, vybírej v katalozích doplňky. Možná ti vaši rekonstrukci nedovolí, ale i tohle plánování je super.


Foť


Vyraz ven s foťákem nebo chytrým mobilem. Uvidíš svoje město úplně jinak.

 

Na tomto článku se podílely čtenářky a blogerky Nikol (www.your-outfit.blog.cz) a Sarah Destiny (www.blonde-s.blog.cz).

 

Bydlíš na vesnici? Některé "městské" triky na zahnání nudy tam asi nebudou fungovat. Zítra se těš na tipy, jak se nenudit na vesnici.6 hlasů
Vaše hodnocení