Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O tom, jestli jsme sexuálně orientovaní jen na jedno pohlaví, se stále vedou dohady. Jak to máš ty?

Je každá holka bisexuálka?

Lesbická láska
zdroj: Thinkstockphotos Lesbická láska
aktualizováno 13.06.2015, 00:39 | 13.06.2015, 00:39 | Krasna.cz/trm

O tom, jestli jsme sexuálně orientovaní jen na jedno pohlaví, se stále vedou dohady. Jak to máš ty?

Co je heterosexualita a homosexualita je zřejmě každému jasné. Hetero- znamená, že se orientuješ na opačné pohlaví, když jsi holka, sexuálně tě přitahují kluci. Homosexualita tedy znamená zalíbení ve stejném pohlaví. Bisexualita je pak stav, kdy tě přitahují pohlaví obě.


Existuje bisexualita doopravdy, nebo jen svědčí o určité nerozhodnosti v sexuální orientaci? A je skutečně možné, že by většina z nás, nebo alespoň většina dívek a žen (jak tvrdí někteří vědci), byla od přírody oboupohlavně orientovaná? Nebo je to jen módní trend?


Průzkumy tvrdí, že až polovina dívek a žen měla sex se stejným pohlavím (u kluků je to kolem jedné třetiny). I když jsi třeba na kluky, možná ti představa milování s nějakou tvou kamarádkou není úplně cizí. Spousta dívek si svou lesbickou zkušenost odbude ze zvědavosti, touhy provokovat, nebo prostě "omylem" pod vlivem alkoholu. I po této zkušenosti ale dál randí jenom s klukama.


PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Mohla bys být na holky?
VAŠE PŘÍBĚHY: Moje sestra je lesba!
Z tvého kámoše se vyklubal gay. Co teď?


Možná je to tím, že my holky mezi sebou máme intimnější vazby, než kluci. S kamarádkou se políbíš na pozdrav, při hovoru se nevědomky dotýkáte, ráda ji obejmeš, klidně se na ulici vedete za ruku nebo do sebe zavěšené, baví tě u ní o víkendu přespat a nocovat přitulené v jedné posteli... Nemusíš kvůli tomu hned mít rozpačité pochyby o své orientaci. Tohle dělá spousta holek a bere to jako projev důvěry a pevnosti přátelství, ne jako výraz sexuálního zájmu.


Navzdory všem módním trendům zůstává počet skutečně orientovaných jedinců v populaci dlouhodobě stejný – k této orientaci se hlásí oklem devíti procent. Ostatní jsou spíše jen zvědaví a experimentují, ale za skutečné bisexuály se nepovažují.

 

 

Anketa
Máš sexuální zkušenost se stejným pohlavím?
 


Pomilovat se s jinou dívkou, ještě neznamená, že jsi bisexuálka nebo dokonce lesba. Do náruče jiné dívky vede řadu holek a žen jen zvědavost, chuť provokovat či vyzkoušet něco "zakázaného", ale také osamělost, pocit nezájmu ze strany mužů, nebo špatné zkušenosti se vztahy a sexuálním životem s muži. Řada dívek a žen "lesbický" sex prožije také díky trojce, když vezmou se svým partnerem do postele ještě třetí osobu, nejčastěji právě další dívku.


Co si o bisexualitě i módnímu "kamarádění" mezi dívkami myslíš ty? Piš do komentářů.8 hlasů
Vaše hodnocení