Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hledáš nové kamarády? Napadlo tě někdy psát si s lidmi z celého světa? Nejde ti moc angličtina a chtěla by ses zlepšit? S Interpals a s dalšími podobnými weby to jde snadno a rychle.

Najdi si přátele z celého světa

aktualizováno 02.08.2011, 05:37 | 02.08.2011, 00:00 | Krásná.cz/Michaela /

Hledáš nové kamarády? Napadlo tě někdy psát si s lidmi z celého světa? Nejde ti moc angličtina a chtěla by ses zlepšit? S Interpals a s dalšími podobnými weby to jde snadno a rychle.

O co se přesně jedná? Jde o internetovou stránku, kde se můžeš seznámit z lidmi z celého světa. Najdeš tam spoustu přátel z různých zemí. Nejčastějším komunikačním jazykem je angličtina, ale dá se tam domluvit i jinak.

 

Jak na to?

 

Stačí jít na stránku www.interpals.net, s tou mám osobní zkušenosti. Ale existují i další, podobně zaměřené. Zkus třeba klub Internatiopnal pen friend (ipf.webnode.cz) nebo pokud chodíš do skautského oddílu, můžeš si psát se skauty z jiných zemí (krizovatka.skaut.cz/mezinarodni-skauting). Inzeráty najdeš i na různých seznamkách, poohlédni se v rubrice Dopisování – Zahraničí.

 

Jak to chodí na Interpals? Jako první se zaregistruješ. Vyplň si profil o sobě - slouží to k tomu, aby se ostatní lidé o tobě něco dozvěděli, jako například jak se jmenuješ, kolik je ti let, z které země pocházíš a koho hledáš.

 

Každý profil má také fotogalerii, takže si tam můžeš dát své fotky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš konečně pohnout s angličtinou? Víme jak!

 

Pojmy, kterým možná nebudeš rozumět:

Email Pen Pals – znamená dopisování přes email apod. tedy přes internet.
Snail Mail Pen Pals – znamená psaní dopisů, tedy přes klasickou poštu.
Friendship – znamená, že hledáš kamarády a kamarádky.
Romance/Flirting – znamená, že máš zájem i o nějaký ten flirt.
A relationship – znamená, že máš zájem o vztah.


Tohle doporučuji vyplnit hned jak si budeš zakládat profil. Předejdeš tím zbytečnému otravování od lidí, kteří ti budou nabízet vztahy apod.

 

 

Já osobně doporučuji možnost snail mail, tedy dopisování klasickou poštou. Je to více osobní a hlavně - kdo by se rád nepochlubil tím, že mu přišel dopis od kamarádky např. z Kanárských ostrovů?


Na Interpals je také možné přidávat si přátele, funguje tedy podobně jako jiné sociální sítě. Doporučuji přidat si jen ty, se kterými už si nějakou dobu píšeš.

 

A teď k tomu hlavnímu. Jak si máš tedy najít např. kamarádku, abyste spolu měly aspoň nějaké společné zájmy a měly si o čem psát? K tomu slouží vyhledávač (anglicky „search“), kde si můžeš zaškrtnout požadované možnosti, které má tvá nová kámoška splňovat. Zaškrtni, odkud chceš, aby tvá budoucí kamarádka byla (např.Austrálie, Evropa apod., lze vybrat i přímo zemi, např, Španělsko atd.). Poté vyplň keywords, tedy klíčová slova. Pokud tě třeba baví tanec a máš ráda Justina Biebera, tak tam napiš dance, Justin Bieber. Můžeš taky zaškrtnout, jestli hledáš kamarádku nebo kamaráda (female nebo male) a nakonec co hledáš, tedy jestli Email Pen Pals, Snail Mail Pen Pals atd. Poté dáš vyhledat a najde ti to kamarády, kteří splňují tvé podmínky. Teď už si jen vybrat toho nejsympatičtějšího, napsat mu vzkaz a čekat, až se ozve.


A co moje zkušenosti s Interpals?

 

Našla jsem si tam čtyři kamarádky (z Polska, Thajska, Anglie a Ameriky) s kterými si píši asi rok dopisy. Některé mi poslaly i pohledy, letáčky z jejich zemí, abych se o nich také dozvěděla něco bližšího. Nejvíce mě potěšilo, když mě na mé narozeniny překvapily dvě velké obálky od kamarádek, které mi poslaly k narozeninám dárečky typické pro jejich země.

 

A co ty? Dopisuješ si také s někým ze zahraničí? Poděl se o své zkušenosti v komentářích.13 hlasů
Vaše hodnocení