Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hurá! Začínají prázdniny! Teď už jen stačí, aby se umoudřilo počasí a dva měsíce svobody a zábavy můžou začít. Jistě máš spoustu plánů a věřím, že se mezi nimi najde i nějaký hudební festival.

Nezbytná výbava na festival

aktualizováno 30.06.2011, 05:46 | 30.06.2011, 00:00 | Krásná.cz/křž

Hurá! Začínají prázdniny! Teď už jen stačí, aby se umoudřilo počasí a dva měsíce svobody a zábavy můžou začít. Jistě máš spoustu plánů a věřím, že se mezi nimi najde i nějaký hudební festival.

U nás je hudebních festivalů hned několik, další zajímavé jsou i na Slovensku, v Polsku nebo Německu. Záleží na tom, kam to máš nejblíže. Jak kilometry, tak i hudebním vkusem. Pokud na takový fesťák jedeš poprvé, určitě oceníš seznam věcí, které bys rozhodně neměla zapomenout, a těch, které nejsou sice nejdůležitější, ale rozhodně se budou hodit.

 

Co ti rozhodně nesmí chybět

 

V první řadě nesmíš zapomenout peněženku s penězi a doklady. Důležitý je občanský průkaz a kartička zdravotní pojišťovny. Chybět by ti neměla ani vstupenka, pokud tedy neplánuješ nákup až na místě. Pokud bereš nějaké léky, nezapomeň ani na ně. Tyto věci si radši před odjezdem překontroluj a ulož na bezpečné místo. Festivaly jsou sice super, ale taky se na nich dost často krade či ztrácí.

 

Hygiena je půl zdraví

 

Nezapomínej ani na hygienické potřeby. Opravdu výborným pomocníkem jsou papírové kapesníčky, vezmi si sebou hned několik balíčků. Uvidíš, že je opravdu oceníš. Přírodní toalety ani toi-toi budky záchodový papír obvykle nenabízejí a kapesníčky se hodí i pro jiné účely, například při rozlitém pití a podobně. Skvělým pomocníkem jsou vlhčené kapesníčky, můžeš se s nimi odlíčit nebo jen tak osvěžit při horkém dni. Někdy jsou vhodnou alternativou, pokud nejsou k dispozici sprchy. Pokud plánuješ na festivalu stanovat, do hygienické tašky si přibal i další potřeby, jako je zubní kartáček, pasta a mýdlo. V rámci zkrášlovacích procesů oceníš i hřeben a nějaká ta líčidla pro úpravu. Většina holek přece chce vypadat k světu za každou cenu, i když na fesťáku to není zrovna jednoduché. :-)

 


Počasí umí být zrádné

 

Za poslední dobu jsme se o tom přesvědčili hned několikrát, vedra střídají bouřky, deště a náhlé ochlazení. Proto bys měla počítat s každou variantou, a co se týče oblečení, být vybavená jak se patří. Pro sluníčkem rozpálené dny se rozhodně hodí kraťasy a lehké tričko nebo tílko, pokud je v blízkosti voda ke koupání, oceníš i plavky. Abys neschytala úpal, pořiď si nějakou pokrývku hlavy, taky sluneční brýle a vhodný opalovací krém. Jako obuv zvol pohodlné tenisky, určitě se vyvaruj podpatků, mohla by sis uštědřit pěkný úraz i trapas. Na den se asi nejvíc hodí žabky, nohy se ti nebudou tolik potit, ovšem na večerní tancovačku se raději přezuj. Nezapomeň ani na mikinu a lehkou bundičku, která tě během večera příjemně zahřeje, případně pláštěnku, až na tvou oblíbenou kapelu vypukne největší slejvák. Pro vícedenní festivaly je naprostou nutností náhradní oblečení, spodní prádlo a ponožky, ale to jistě dobře víš.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Brigáda na poslední chvíli
Prožij super prázdniny
Co dělat o prázdninách?


Bláto? V poslední době doprovází většinu fesťáků

 

Možná jsi slyšela od kamarádů, viděla fotky nebo četla někde na netu, že průběh některého festivalu znepříjemňovalo bláto. Každý, kdo si tuhle situaci zažil, ti potvrdí, že naprostou nutností jsou tedy gumové holínky. Pokud tedy máš místo v batohu, cestujete autem, nebo ti nevadí tahat s sebou jednu tašku navíc, určitě si holínky vezmi. K dostání jsou nejrůznější zajímavé vzory, které vypadají opravdu originálně, takže budeš v suchu a navíc uděláš i parádu. V nepříznivém počasí se tvým nejlepším přítelem kromě holínek stane taky pláštěnka. Tu si určitě přibal taky, je lehce skladovatelná a vleze se i do malé kabelky.

 

Řekni sýýýýr

 

Foťáky a kamery jsou povoleny jen na některých akcích, proto si prostuduj INFO na stránkách vybraného festivalu. Ať potom při vstupu nemáš problémy s prohlídkou. Občas se dá foťák i propašovat, ale je to riskantní. Pokud je foťák povolen, dávej si na něj uvnitř areálu pozor! Měj ho stále u sebe, to platí i pro ostatní cennosti. Rozhodně bys je neměla nechávat volně ve stanu nebo v autě. Doufám, že na nic nezapomeneš a svůj festival si užiješ, jak se patří. A pokud se ti opravdu něco podaří zapomenout, nezoufej. Od čeho jsou přeci přátelé...



7 hlasů
Vaše hodnocení