Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Venku nepříjemně zima a vy už s kámoškama nevíte, kam si zalézt? Uspořádejte doma turnaj ve stolních hrách.

Nudíš se? Stolní hry to spraví

aktualizováno 23.01.2011, 00:14 | 23.01.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Venku nepříjemně zima a vy už s kámoškama nevíte, kam si zalézt? Uspořádejte doma turnaj ve stolních hrách.

Můžete oprášit nejoblíbenější hry, co maté doma, nebo si pořídit nějakou žhavou novinku na trhu deskových her. I když... Podle průzkumů v oblíbenosti pořád vedou Monopoly a staré dobré Dostihy a sázky. Co vás bude bavit dalšího?

 

Aktivity
Hra, jejímž základním principem je uhádnout různé pojmy, které si spoluhráči vytáhnou na kartičce. Na střídačku je vysvětlují, malují nebo pantomimicky předvádějí. Tahle hra je super i do větší společnosti, užijete si při ní bezva zábavu.

 

Carcassonne
Jde o strategickou stolní hru pro dva až šest hráčů založenou na přikládání jednotlivých kartiček, čímž vzniká krajina s cestami, městy, kláštery a loukami, kterou si hráči obsazují svými figurkami, a sbírají tak body.

 

Evropa
Evropa vědomostní hra, která obsahuje 2400 otázek s evropskou tématikou. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: historie, kultura, příroda - věda - technika, geografie, sport a různé. Doplňte si znalosti, které se vám budou ve škole hodit. Na stejném principu funguje hra Česko, díky které si zdokonalíš vědomosti o své zemi.

 

Dostihy a sázky
Nejoblíbenější hra v Česku? Dostihy a sázky. (Foto: oficiální zdroj)

 

Scrabble
Hráči se snaží na hrací desce vytvářet s pomocí sedmi písmen z vlastní zásoby slova. Slova musí navazovat na ta dříve umístěná jako v křížovce. Podle délky a použitých písmen je slovo ohodnoceno. Některá políčka na plánu jsou navíc bodově zvýhodněna. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů. Chcete-li složitější verzi, skládejte slova v nějakém cizím jazyce, názvy filmů apod.

 
Hry ala Člověče, nezlob se
Princip Člověče, nezlob se určitě znáš. Postupuje se po hracím poli a vzájemně si vyhazujete panáčky protihráčů. Existují hry, které fungují na stejném principu, ale mají něco navíc. Vstupuje se na různá pole, kde musíš plnit různé úkoly, většinou trošku trapné - a tedy zábavné pro spoluhráče.


Time's up
Hráči pomocí nápovědy hádají ve vymezeném čase jména známých osobností uvedená na rozdaných kartách. Tuhle hru si můžete snadno samy i vyrobit. Prostě napište na lístečky jména zvířat, povolání, celebrity nebo panovníky, nalepte si je na čelo tak, aby ostatní viděli, co jste, a hádejte.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Udělejte si s holkama doma hadrárnu

Zabavte se s kámoškou i bez peněz

Jak strávit čas v kruté zimě?Černé historky

Hráči se snaží zrekonstruovat některý z desítek kriminálních příběhů pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze "ano" nebo "ne". Zábava, při které běhá mráz po zádech.


Osadníci z Katanu
Katan je název ostrova, na němž se hra odehrává. Osadníci ostrov postupně osidlují, staví cesty a vesnice, dokud se jeden z nich nestane vítězem - pánem Katanu. Hrací plán je variabilní, ostrov může být pro každou hru vytvořen jinak. Jsou na něm zdroje surovin: vlna, dřevo, cihly, ruda a obilí a hráči tyto komodity získávané z vesnic mohou směňovat.

 

Agricola
Baví tě na facebooku FarmVille? Tak by se ti měla líbit i tahle hra. Přenese vás do 17. století na malou zemědělskou usedlost, kde si musíte samy zaopatřit živobytí. Pěstujete zemědělské plodiny, chováte zvířata a vykonáváte různé farmářské profese.

 

Pexeso
Že je to hra pro děcka? Může být zábavná i pro vás. Smíchejte třeba dvě pexesa dohromady, ať je to složitější. Nebo si v obchodě kup pexesa s anglickými slovíčky, bavíš se a učíš zároveň.4 hlasů
Vaše hodnocení